Transcend RDF1 - czytnik na ExpressCard

0
Sebastian Stasiuk
16 Czerwiec 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Transcend przedstawił czytnik wykorzystujący interfejs ExpressCard/34. Urządzenie obsługuje wszystkie formaty kart SD - SDHC i najnowszy SDXC.

Czytnik Transcend RDF1 wykorzystuje interfejs ExpressCard/34. Obsługuje karty z klasą szybkości UHS-1. W praktyce oznacza to maksymalny transfer danych na poziomie 104MB/s. Do zestawu dołączany jest program RecoveRx umożliwiający odzyskanie przypadkowo usuniętych plików z kart pamięci. Sugerowana cena urządzenia to 46 złotych (brutto). Producent udziela 2-letniej gwarancji. Poniżej przytaczamy informację prasową producenta:

TRANSCEND odkrywa całą talię kart SD czytnikiem RDF1

Błyskawiczny transfer zdjęć i filmów wysokiej jakości

Kraków, 13 czerwca 2011
{ITL|- Firma TRANSCEND przedstawia czytnik szybkich i pojemnych kart z rodziny SD - model RDF1. Czytnik wykorzystuje interfejs ExpressCard/34 i obsługuje karty pamięci nowej generacji SDXC w klasie szybkości UHS-1.

RDF1 pozwala na pełne wykorzystanie potencjału najnowszych kart SD w transferze danych, który dochodzi do 104 MB/s. Szybkie przenoszenie zdjęć w formacie RAW czy filmów nakręconych w jakości HD nie będzie stanowić problemu. Czytnik wspiera także starsze formaty kart SDHC i SD.

Po zainstalowaniu sterownika czytnik RDF1 można łatwo uruchomić, umieszczając go w porcie ExpressCard/34 wbudowanym w notebook lub dostępnym poprzez stosowny adapter USB. Standard ExpressCard/34 jest także kompatybilny z portem w wersji ExpressCard/54.

Dodatkowo firma TRANSCEND udostępnia darmowe, kompatybilne z czytnikiem narzędzie do odzyskiwania danych RecoveRx. Łatwy w obsłudze program umożliwia przywrócenie uszkodzonych czy przypadkowo usuniętych plików z kart pamięci.

Cena: Sugerowana cena detaliczna czytnika RDF1 wynosi 46 zł brutto.
Gwarancja: Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)