Transcend StoreJet Cloud 110 i 210 - osobista chmura i bezpieczny backup

Autor: Maciej Luśtyk

1 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Serwery NAS stają cię coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród fotografów szukających efektywnego rozwiązania do backupu zdjęć. Niedawno informowaliśmy Was o propozycji WD, teraz swój produkt zaprezentował Transcend.

Seria Transcend StoreJet Cloud, jak większość serwerów NAS na rynku, umożliwić ma wygodny i bezpieczny backup zdjęć oraz dostęp do zapisanego materiału z każdego miejsca na świecie. Znajdziemy w niej dwa modele - SCJ 110K oraz SCJ 210K. Fotografów z pewnością bardziej zainteresuje ten drugi, głównie ze względu na obecność dwóch dysków i możliwość połączenia ich w macierz RAID 1 (lustrzane odbicie plików).

Model SCJ 210K oferuje 8TB przestrzeni dyskowej, a wspomagany jest 256 MB pamięci RAM (DDR3) i dwurdzeniowym procesorem ARM Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 1,1GHz. Na pokładzie znajdziemy złącze Ethernet oraz USB 3.0, za pomocą którego dokonamy automatycznego, szybkiego backupu danych znajdujących się na podłączonych do niego nośnikach danych.

Transcend StoreJet Cloud to także zaawansowane funkcje łączności bezprzewodowej. Urządzenie pozwala na tworzenie osobnych kont dla kilku użytkowników, wygodne zarządzanie materiałem z poziomu aplikacji na systemy iOS i Android, udostępnianie danych zabezpieczonych hasłem i automatyczny, bezprzewodowy backup zdjęć z urządzeń mobilnych.

Do tego wszystkiego otrzymujemy możliwość streamingu plików filmowych i muzycznych na telewizory i urządzenia mobilne wspierające standard DLNA, oraz tryb Eco Mode, który pozwoli zredukować pobór prądu, gdy urządzenie pozostaje w stanie spoczynku.

Stacja Transcend SCJ 210K waży 2,1 kg i mierzy 210.8 mm x 129.4 mm x 87.8 mm. Zapłacimy za nią $399. Za jednodyskową wersję SCJ 110 K przyjdzie nam zapłacić $209. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem transcend-info.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
2
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy...
6
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)