Zewnętrzne dyski WD My Book teraz w wersjach 22 i 44 TB

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Western Digital wprowadza na rynek rekordowo pojemne magazyny danych dla użytkowników domowych. Nowe modele zewnętrznych dysków My Book Desktop Storage będą dostępne w wersjach o pojemności 22 i 44 TB.

Marka WD rozszerzyła serię produktów My Book Desktop Storage o nowe modele My Book o pojemności 22 TB oraz My Book Duo o pojemności 44 TB. Nowe urządzenia są najbardziej pojemnymi w historii dyskami tego typu, przeznaczonymi dla użytkowników indywidualnych. Dzięki nim będą mogli oni wygodnie i bezpiecznie przechowywać swoje cyfrowe zasoby, których z każdym rokiem generujemy coraz więcej.

Jak podaje Western Digital w przeciętnym gospodarstwie domowym działa obecnie około 10 urządzeń podłączonych do sieci. Nowe rozwiązanie do przechowywania danych o ogromnej pojemności zapewni zatem użytkownikom przestrzeń, która pozwoli im tworzyć backup danych z wszystkich ich urządzeń, i to nie tylko tych noszonych przy sobie, ale też używanych w domu. Niezależnie od tego, czy będą to prywatne zdjęcia i filmy, dokumenty czy inne pliki.

My Book bazuje na twardym dysku o pojemności 22 TB. Zapewnia użytkownikom możliwość stworzenia bezpiecznego backupu tysięcy dokumentów, zdjęć, filmów i innych plików pochodzących z najróżniejszych źródeł – w tym przenośnych dysków SSD/HDD, kart pamięci czy nośników USB. Dane te można wygodnie zapisać w jednym miejscu, uporządkować oraz zapewnić sobie łatwy dostęp do nich.

My Book Duo działa natomiast w oparciu o dwa dyski o łącznej pojemności 44 TB, zoptymalizowane do pracy w konfiguracji RAID. My Book Duo może więc zostać skonfigurowany do pracy w trybie RAID 1 (redundancja/mirroring) lub używany jako dwa niezależne dyski (JBOD, stosowne oprogramowanie dostarczane jest w zestawie).

Dostępność i cena

My Book 22 TB jest dostępny w cenie 3235 PLN, zaś model 44 TB – w cenie 8353 PLN. Oba produkty można już kupić u wybranych dystrybutorów Western Digital, w e-sklepach oraz sklepie Western Digital.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2