Zewnętrzne dyski WD My Book teraz w wersjach 22 i 44 TB

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Western Digital wprowadza na rynek rekordowo pojemne magazyny danych dla użytkowników domowych. Nowe modele zewnętrznych dysków My Book Desktop Storage będą dostępne w wersjach o pojemności 22 i 44 TB.

Marka WD rozszerzyła serię produktów My Book Desktop Storage o nowe modele My Book o pojemności 22 TB oraz My Book Duo o pojemności 44 TB. Nowe urządzenia są najbardziej pojemnymi w historii dyskami tego typu, przeznaczonymi dla użytkowników indywidualnych. Dzięki nim będą mogli oni wygodnie i bezpiecznie przechowywać swoje cyfrowe zasoby, których z każdym rokiem generujemy coraz więcej.

Jak podaje Western Digital w przeciętnym gospodarstwie domowym działa obecnie około 10 urządzeń podłączonych do sieci. Nowe rozwiązanie do przechowywania danych o ogromnej pojemności zapewni zatem użytkownikom przestrzeń, która pozwoli im tworzyć backup danych z wszystkich ich urządzeń, i to nie tylko tych noszonych przy sobie, ale też używanych w domu. Niezależnie od tego, czy będą to prywatne zdjęcia i filmy, dokumenty czy inne pliki.

My Book bazuje na twardym dysku o pojemności 22 TB. Zapewnia użytkownikom możliwość stworzenia bezpiecznego backupu tysięcy dokumentów, zdjęć, filmów i innych plików pochodzących z najróżniejszych źródeł – w tym przenośnych dysków SSD/HDD, kart pamięci czy nośników USB. Dane te można wygodnie zapisać w jednym miejscu, uporządkować oraz zapewnić sobie łatwy dostęp do nich.

My Book Duo działa natomiast w oparciu o dwa dyski o łącznej pojemności 44 TB, zoptymalizowane do pracy w konfiguracji RAID. My Book Duo może więc zostać skonfigurowany do pracy w trybie RAID 1 (redundancja/mirroring) lub używany jako dwa niezależne dyski (JBOD, stosowne oprogramowanie dostarczane jest w zestawie).

Dostępność i cena

My Book 22 TB jest dostępny w cenie 3235 PLN, zaś model 44 TB – w cenie 8353 PLN. Oba produkty można już kupić u wybranych dystrybutorów Western Digital, w e-sklepach oraz sklepie Western Digital.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Mathorn - nowe zamienniki baterii Nikon EN-EL15C już w sprzedaży
Sansa Europe Sp. z o.o., dystrybutor marki Mathorn, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowych zamienników baterii Nikon EN-EL15C: Mathorn MB-211A oraz Mathorn MB-212A Ultimate. Nowe...
3
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Saramonic Blink500 ProX B2R - wbudowana pamięć, duży zasięg i profesjonalna specyfikacja
Na polskim rynku debiutuje najnowszy bezprzewodowy system transmisji dźwięku Saramonic Blink500 ProX B2R, który zaspokoić ma zapotrzebowania zarówno youtuberów, jak i bardziej...
1