dysk twardy

Wszystkie artykuły z tagiem: "dysk twardy" w serwisie fotopolis.pl:
Mobilny backup - rozwiązania do bezpiecznej archiwizacji zdjęć w terenie
Pracując w terenie mocno ograniczamy ilość wykorzystywanego sprzętu. Chcielibyśmy jednak mieć też możliwość wygodnej i bezpiecznej archiwizacji materiału. Przyglądamy się rozwiązaniom, które ułatwią zarządzanie zdjęciami w podróży.
15 Sty 2018
Maciej Luśtyk
0
HDD czy SSD? Wybieramy dysk zewnętrzny
Każdy fotograf staje w końcu przed koniecznością wyboru: pojemny i niedrogi dysk HDD, czy może szybszy, bezpieczniejszy ale też znacznie droższy SSD?
3 Sty 2018
Maciej Luśtyk
3
Western Digital WD Gold 10TB - flagowy dysk zaprezentowany
Western Digital wprowadził do oferty nowy dysk z serii WD Gold o pojemności 10 TB. Jednostka ma odznaczać się dziesięciokrotnie wyższą odpornością na obciążenia w porównaniu ze zwykłymi dyskami do komputerów stacjonarnych.
9 Sie 2016
Michał Chrzanowski
0
Sony HD-SP1 - odporny na wstrząsy i zachlapania dysk do backupu
Sony rozszerzyło ofertę dysków przenośnych o model, który przypadnie do gustu fotografom pracującym w ekstremalnych warunkach. Nośnik HD-SP1 o pojemności 1 TB wyposażono w szybkie łącze USB 3.0 i gumową obudowę odporną na wstrząsy i zachlapania. Dodatkowo kopie zapasowe danych dysk wykonuje automatycznie.
28 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Samsung stworzył dysk SSD o pojemności 16 TB
Niezawodność i szybkość dysków SSD przekonuje do siebie coraz więcej fotografów. Do tej pory oferowały one jednak stosunkowo niewielką pojemność, co ograniczało ich wykorzystanie pod względem backupu. Teraz jednak Samsung zaprezentował dysk o pojemności bagatela 16 TB.
17 Sie 2015
Maciej Luśtyk
0
Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO - szybkie 2 terabajty
Producent rozszerzył ofertę dysków półprzewodnikowych o modele o pojemności 2 TB. Dyski Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO wyróżniają się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Urządzenia zapewniają płynną pracę w profesjonalnych zastosowaniach, takich jak na przykład edycja dużej ilości materiału w jakości 4K.
7 Lip 2015
Maciej Luśtyk
0
Samsung SSD 850 PRO - test dysku SSD
Firma Samsung wprowadziła nową linię dysków SSD 850 PRO. Zdaniem producenta charakteryzuje się ona wyjątkową trwałością i prędkością działania. Sprawdźmy zatem czy nowe dyski z serii PRO okażą się dobrym rozwiązaniem dla fotografów, którzy chcą odświeżyć swoje starsze komputery.
30 Kwi 2015
Michał Chrzanowski
0
Jaką ilość informacji są w stanie zapisać dyski twarde zanim ulegną awarii?
W dobie negatywów zabezpieczenie dorobku fotografa polegało na przechowywaniu kliszy w odpowiednich warunkach. W czasach fotografii cyfrowej większość zdjęć zapisujemy na dyskach twardych, które są znacznie bardziej podatne na awarie niż nośniki analogowe. Redaktorzy serwisu techreport.com poddali dyski testom wytrzymałościowym.
9 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
MBLOK - jedna pamięć dla wszystkich urządzeń
Kwelea Inc. zaprezentowała właśnie MBLOK. Przenośne SSD z wbudowaną łącznością Bluetooth, które pozwala na dostęp do danych z 7 urządzeń jednocześnie. Nie jest to pierwsze tego typu urządzenie, ale na pewno jedno z mniejszych i bardziej unikalnych.
22 Maj 2014
Piotr Wroniewicz
0
Sony HD-SG5 - smukły dysk zewnętrzny
Rosną rozdzielczości matryc, a za nimi rozmiary plików - jednym z podstawowych elementów wyposażenia fotografa stał się zewnętrzny dysk twardy. W ofercie firmy Sony pojawił się nowy model - Sony HD-SG5 o pojemności 500 gigabajtów. Jego atuty to niska waga i płaska, aluminiowa obudowa.
3 Lut 2014
Michal Grzegorczyk
0