Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Western Digital WD Gold 10TB - flagowy dysk zaprezentowany

0

Autor: Michał Chrzanowski

9 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Western Digital wprowadził do oferty nowy dysk z serii WD Gold o pojemności 10 TB. Jednostka ma odznaczać się dziesięciokrotnie wyższą odpornością na obciążenia w porównaniu ze zwykłymi dyskami do komputerów stacjonarnych.

Western Digital to jedna z wiodących firm na rynku pamięci masowych. W jej ofercie znajdziemy wiele rozwiązań zarówno przenośnych jak i stacjonarnych nośników, które są wykorzystywane przez profesjonalistów. Producent powiększył flagową rodzinę dysków WD Gold o jednostkę, której pojemność wynosi 10 TB.

Stałym celem Western Digital jest zapewnienie naszym klientom z segmentu enterprise najwyższej niezawodności i wartości naszych produktów – skomentował Brendan Collins, vice dyrektor Western Digital ds. marketingu produktowego. Dyski WD Gold są kluczowym elementem całego portfolio WD – zapewniają wydajne energetycznie, zoptymalizowane pod kątem pojemności rozwiązanie storage odpowiednie do całej gamy zastosowań.

Zaprezentowany model WD Gold 10TB charakteryzuje się między innymi udoskonalonym projektem (w porównaniu z dyskiem WD Gold 8TB). Pozwala to na zredukowanie współczynnika TCO (Total Cost of Ownership) serwerów oraz systemów storage – dzięki obniżeniu o 8% zapotrzebowania na energię, przy jednoczesnym zwiększeniu pojemności o 25%. Ponadto, jak zapewnia producent, dysk przeznaczony jest do pracy pod obciążeniem do 550 TB rocznie, a jego wskaźnik średniego czasu bezawaryjnej pracy (MTBF) wynosi aż 2,5 mln godzin. Parametry te zapewniają najwyższą trwałość i niezawodność w pracy ciągłej w najbardziej wymagających środowiskach magazynowania danych.

Dyski z serii WD Gold 10 TB są już dostępne w sprzedaży u wybranych dystrybutorów. Za największą jednostkę 10 TB przyjdzie zapłacić około $850. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.wdc.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
28
5
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0