Sandisk Professional SSD Pro-BLade - nowy modułowy ekosystem dysków SSD dla twórców

Autor: Maciej Zieliński

10 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Western Digital, właściciel marki SanDisk zaprezentował nowe rozwiązanie dla fotografów i filmowców, które ma zapewniać wydajną pracę i lepszą mobilność dużych plików. Jest też nowy czytnik do szybkich kart SD i MicroSD USS-1.

Nowy ekosystem ma rozwiązywać problem przenoszenia dużych plików i ułatwiać przepływ danych np. między domem a biurem czy studiem, ale też umożliwiać wygodną pracę stacjonarną. System oparto o lekkie i pojemne (od 1 do 4TB) dyski SSD Pro-Blade, znajdujące się w specjalnych slotach, tzw. Magach.

SanDisk Pro-Blade Transport, czyli pancerna zbroja dla dysku SSD

Ważnym elementem systemy jest też obudowa Pro-Blade Transport. Umieszczona w niej pamięć Pro-Blade SSD Mag zamienia się w wytrzymały dysk przenośny. Producent gwarantuje odporność na upadek z wysokości do 3 metrów oraz na zgniatanie do 1800 kg.

Do komunikacji wykorzystuje port USB-C, który ma zapewniać szybkość przesyłania danych na poziomie 2000 MB/s. Pro-Blade Transport można też podłączyć bezpośrednio do aparatu by np. zgrywać bezpośrednio na dysk materiały wideo w dużych rozdzielczościach.

Obudowa będzie dostępna w wariantach bez dysku SSD Mag (378 zł), bądź w zestawie z dyskami 1 TB (1296 zł), 2 TB (1994 zł) i 4 TB (3565 zł). Dostawy rozpoczną się w czerwcu tego roku. Ceny sugerowane samych dysków to odpowiednio 972, 1620 i 3241 zł.

SanDisk Pro-Blade Station to magazyn danych dla profesjonalistów

Z kolei obudowa Pro-Blade Station ma stanowić wygodne rozwiązanie desktopowe i ważny element workflow studia produkcyjnego. W stacji możemy umieścić jednocześnie do 4 dysków SSD zyskując pojemny magazyn danych (do 16 TB) z dwoma interfejsami Thunderbolt 3 (do 40 Gb/s) i systemem aktywnego chłodzenia.

Ma to gwarantować zarówno szybkie kopiowanie dużych ilości danych, jak i możliwość stabilnej pracy w czasie rzeczywistym nawet na plikach wideo o jakości 12K. W sprzedaży obudowa pojawi się jednak dopiero pod koniec 2022 roku, wtedy mamy też poznać jej cenę.

SanDisk Pro-Reader - nowy czytnik dla kart UHS-1

Równolegle z nowym systemem Western Digital zaprezentował nowy czytnik kart pamięci typu SD i microSD dedykowany do najnowszych superszybkich (do 200 MB/s, zdaniem producenta to najszybsze nośniki na rynku) kart SanDisk Extreme PRO UHS-I SD i microSD. Czytnik trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie 297 zł.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły