Sandisk Professional SSD Pro-BLade - nowy modułowy ekosystem dysków SSD dla twórców

Autor: Maciej Zieliński

10 Maj 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Western Digital, właściciel marki SanDisk zaprezentował nowe rozwiązanie dla fotografów i filmowców, które ma zapewniać wydajną pracę i lepszą mobilność dużych plików. Jest też nowy czytnik do szybkich kart SD i MicroSD USS-1.

Nowy ekosystem ma rozwiązywać problem przenoszenia dużych plików i ułatwiać przepływ danych np. między domem a biurem czy studiem, ale też umożliwiać wygodną pracę stacjonarną. System oparto o lekkie i pojemne (od 1 do 4TB) dyski SSD Pro-Blade, znajdujące się w specjalnych slotach, tzw. Magach.

SanDisk Pro-Blade Transport, czyli pancerna zbroja dla dysku SSD

Ważnym elementem systemy jest też obudowa Pro-Blade Transport. Umieszczona w niej pamięć Pro-Blade SSD Mag zamienia się w wytrzymały dysk przenośny. Producent gwarantuje odporność na upadek z wysokości do 3 metrów oraz na zgniatanie do 1800 kg.

Do komunikacji wykorzystuje port USB-C, który ma zapewniać szybkość przesyłania danych na poziomie 2000 MB/s. Pro-Blade Transport można też podłączyć bezpośrednio do aparatu by np. zgrywać bezpośrednio na dysk materiały wideo w dużych rozdzielczościach.

Obudowa będzie dostępna w wariantach bez dysku SSD Mag (378 zł), bądź w zestawie z dyskami 1 TB (1296 zł), 2 TB (1994 zł) i 4 TB (3565 zł). Dostawy rozpoczną się w czerwcu tego roku. Ceny sugerowane samych dysków to odpowiednio 972, 1620 i 3241 zł.

SanDisk Pro-Blade Station to magazyn danych dla profesjonalistów

Z kolei obudowa Pro-Blade Station ma stanowić wygodne rozwiązanie desktopowe i ważny element workflow studia produkcyjnego. W stacji możemy umieścić jednocześnie do 4 dysków SSD zyskując pojemny magazyn danych (do 16 TB) z dwoma interfejsami Thunderbolt 3 (do 40 Gb/s) i systemem aktywnego chłodzenia.

Ma to gwarantować zarówno szybkie kopiowanie dużych ilości danych, jak i możliwość stabilnej pracy w czasie rzeczywistym nawet na plikach wideo o jakości 12K. W sprzedaży obudowa pojawi się jednak dopiero pod koniec 2022 roku, wtedy mamy też poznać jej cenę.

SanDisk Pro-Reader - nowy czytnik dla kart UHS-1

Równolegle z nowym systemem Western Digital zaprezentował nowy czytnik kart pamięci typu SD i microSD dedykowany do najnowszych superszybkich (do 200 MB/s, zdaniem producenta to najszybsze nośniki na rynku) kart SanDisk Extreme PRO UHS-I SD i microSD. Czytnik trafi do sprzedaży w czerwcu w cenie 297 zł.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Powiązane artykuły