Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO - szybkie 2 terabajty

Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO - szybkie 2 terabajty
Producent rozszerzył ofertę dysków półprzewodnikowych o modele o pojemności 2 TB. Dyski Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO wyróżniają się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Urządzenia zapewniają płynną pracę w profesjonalnych zastosowaniach, takich jak na przykład edycja dużej ilości materiału w jakości 4K.
Dyski Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na pojemne pamięci masowe o wysokiej wydajności, oparte o architekturę NAND 3D. Nowe 2‑terabajtowe dyski, podobnie jak wcześniejsze modele, są umieszczone w aluminiowych obudowach o przekątnej 2,5 cala i grubości 7 mm. Modele z serii 850 wyróżniają się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Dyski posiadają 128 osobnych 32‑warstwowych kości pamięci flash V‑NAND 3D, o pojemności 128 Gb każda oraz cztery układy LPDDR3 DRAM 4 Gb.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Większa pojemność i prędkość dysków zapewnia płynniejszą pracę zarówno w zastosowaniach domowych jak i profesjonalnych. Z pewnością przypadną one do gustu fotografom i filmowcom, którzy w swojej pracy mają do czynienia z dużą ilością materiału w rozdzielczości 4K. Dyski SSD ze względu na brak części mechanicznych są mniej podatne na uszkodzenia niż tradycyjne nośniki, dzięki czemu sprawdzą się w pracy w terenie, a także jako stacja do backupu.

Według producenta żywotność dysku 850 PRO wynosi 10 lat lub 300 terabajtów zapisanych ogółem. W przypadku dysku EVO będzie to 5 lat lub 150 TB. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej dyski będą oferowane, jednak patrząc na ceny modeli o niższej pojemności będzie to zapewne około 3500-4000 zł dla dysku PRO i 2500-3500 zł dla dysku EVO.

Zobaczcie też naszą opinię na temat dysku Samsung SSD 850 PRO 512 GB, który mieliśmy okazję przetestować pod koniec kwietnia.

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie na stronie Samsungmedia.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8