Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO - szybkie 2 terabajty

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Producent rozszerzył ofertę dysków półprzewodnikowych o modele o pojemności 2 TB. Dyski Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO wyróżniają się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Urządzenia zapewniają płynną pracę w profesjonalnych zastosowaniach, takich jak na przykład edycja dużej ilości materiału w jakości 4K.
Dyski Samsung SSD 850 PRO i 850 EVO są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na pojemne pamięci masowe o wysokiej wydajności, oparte o architekturę NAND 3D. Nowe 2‑terabajtowe dyski, podobnie jak wcześniejsze modele, są umieszczone w aluminiowych obudowach o przekątnej 2,5 cala i grubości 7 mm. Modele z serii 850 wyróżniają się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Dyski posiadają 128 osobnych 32‑warstwowych kości pamięci flash V‑NAND 3D, o pojemności 128 Gb każda oraz cztery układy LPDDR3 DRAM 4 Gb.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Większa pojemność i prędkość dysków zapewnia płynniejszą pracę zarówno w zastosowaniach domowych jak i profesjonalnych. Z pewnością przypadną one do gustu fotografom i filmowcom, którzy w swojej pracy mają do czynienia z dużą ilością materiału w rozdzielczości 4K. Dyski SSD ze względu na brak części mechanicznych są mniej podatne na uszkodzenia niż tradycyjne nośniki, dzięki czemu sprawdzą się w pracy w terenie, a także jako stacja do backupu.

Według producenta żywotność dysku 850 PRO wynosi 10 lat lub 300 terabajtów zapisanych ogółem. W przypadku dysku EVO będzie to 5 lat lub 150 TB. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej dyski będą oferowane, jednak patrząc na ceny modeli o niższej pojemności będzie to zapewne około 3500-4000 zł dla dysku PRO i 2500-3500 zł dla dysku EVO.

Zobaczcie też naszą opinię na temat dysku Samsung SSD 850 PRO 512 GB, który mieliśmy okazję przetestować pod koniec kwietnia.

Więcej informacji o nowych dyskach znajdziecie na stronie Samsungmedia.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
57
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)