Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samsung 950 PRO - dysk SSD nowej generacji

0

Autor: Michał Chrzanowski

24 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Samsung zaprezentował nowy dysk półprzewodnikowy. Model 950 PRO to najszybszy dysk SSD w ofercie producenta, który wyróżnia się kilkoma ciekawymi funkcjami.

Samsung 950 PRO został zaprojektowany pod kątem wymagających konsumentów. Nowa linia dysków SSD charakteryzuje się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Ponadto, urządzenie ma zapewniać płynną pracę w profesjonalnych zastosowaniach, takich jak na przykład postprodukcja dużej ilości materiału. Co więcej, dzięki modelowi 950 PRO użytkownicy ultracienkich notebooków i stacji roboczych będą mogli korzystać z pamięci masowych charakteryzujących się najwyższą trwałością i niezawodnością. Ponadto, jest to pierwszy dysk SSD firmy Samsung skierowany dla użytkowników prywatnych i wyposażony w kontroler Non-Volatile Memory Express. Z kolei pełne szyfrowanie AES z 256‑bitowym kluczem zapewnia bezpieczeństwo danych, a funkcja ochrony termicznej Dynamic Thermal Guard zabezpiecza urządzenie i dane w ekstremalnych temperaturach od 0 do 70 stopni Celsjusza. Dysk jest także odporny na wstrząsy fizyczne do 1500 G/0,5 ms oraz wibracje do 20 G.

Samsung 950 PRO będzie dostępny w wersjach o pojemności 512 i 256 gigabajtów (GB). Wersja 512 GB osiąga prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu danych odpowiednio do 2500 MB/s i 1500 MB/s. Obowiązywać je będzie 5‑letnia gwarancja. W sprzedaży pojawią się od początku października 2015 roku. Cena jeszcze nie została ujawniona. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.samsung.com/950PRO.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Informacja prasowa

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. poinformowała o wprowadzeniu dysku SSD Samsung 950 PRO, zaprojektowanego pod kątem wymagań konsumentów i firm wykorzystujących komputery i laptopy o wysokiej wydajności. Format M.2 oznacza, że użytkownicy ultracienkich notebooków i stacji roboczych mogą korzystać z pamięci masowych charakteryzujących się najwyższą trwałością, niezawodnością i energooszczędnością.

{BLD|Samsung 950 PRO
to pierwszy dysk SSD firmy Samsung dla użytkowników prywatnych wyposażony w kontroler Non-Volatile Memory Express (NVMe*). Dysk w formacie M.2 jest oparty na wertykalnej architekturze NAND (V‑NAND) i obsługuje interfejs Peripheral Component Interconnect Express (PCIe) 3.0. Dzięki wprowadzeniu NVMe, pierwszego protokołu zoptymalizowanego pod kątem dysków SSD, użytkownicy Samsung 950 PRO będą mogli czerpać korzyści z lepszej wydajności oraz niższego zużycia energii przekładającego się na wydłużenie czasu działania baterii urządzenia oraz obniżenie kosztów jego eksploatacji. Dysk jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów zajmujących się m.in. projektowaniem wspomaganym komputerowo (CAD), analizą danych i symulacjami inżynierskimi, którzy oczekują od swoich zaawansowanych komputerów osobistych i stacji roboczych bezkonkurencyjnej wydajności, wyższej przepustowości oraz niższej latencji. Kompaktowy format M.2 2280 zapewnia kompatybilność z najnowszymi komputerami stacjonarnymi i platformami mobilnymi wyposażonymi w gniazda i interfejsy M.2 PCIe.

Samsung 950 PRO z interfejsem PCIe Gen.3 x4 i obsługą protokołu NVMe oferuje wyższą wydajność losowego i sekwencyjnego zapisu i odczytu danych w porównaniu z dyskami z interfejsem Serial Advanced Technology Attachment (SATA) wykorzystującymi starszy protokół Advanced Host Controller Interface (AHCI). Użytkownicy aplikacji, w których liczy się wysoka liczba operacji wejścia i wyjścia na sekundę (IOPS), zauważą nawet czterokrotną poprawę wydajności w porównaniu z tradycyjnymi dyskami SSD SATA.

Dysk 950 PRO będzie dostępny w wersjach o pojemności 512 i 256 gigabajtów (GB). Wersja 512 GB osiąga prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu danych odpowiednio do 2500 MB/s i 1500 MB/s. Podczas operacji odczytu losowego dysk pracuje w tempie do 300 000 IOPS, a operacje zapisu są realizowane z prędkością 110 000 IOPS. W dysku zastosowano drugą generację 32‑warstwowych kości Samsung MLC V-NAND 128 Gb z kontrolerem UBX i oprogramowaniem Magician.

Konstrukcja dysku gwarantuje jego trwałość, pełne szyfrowanie AES z 256‑bitowym kluczem zapewnia bezpieczeństwo danych, a funkcja ochrony termicznej Dynamic Thermal Guard zabezpiecza urządzenie i dane w ekstremalnych temperaturach od 0 do 70 stopni Celsjusza. Dysk jest także odporny na wstrząsy fizyczne do 1500 G/0,5 ms oraz wibracje do 20 G.

Dyski są objęte 5‑letnią gwarancją ograniczoną do 200 terabajtów zapisanych ogółem (TBW) w przypadku wersji o pojemności 256 GB oraz 400 TBW dla wersji 512 GB. 950 PRO będzie dostępny od początku października 2015 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.samsung.com/950PRO.

* Non-Volatile Memory Express (w skrócie NVMe lub NVM Express) to zoptymalizowany, wysokowydajny, skalowalny standard kontrolera hosta z usprawnionym interfejsem rejestru i zestawem poleceń, zaprojektowany z myślą o systemach dla przedsiębiorstw i systemach klienckich wykorzystujących pamięci SSD PCIe.]

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)