WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego

WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego
Serwery plików NAS są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla fotografów, oferując nie tylko wygodny i bezpieczny backup danych, ale także możliwość zarządzania biblioteką danych z dowolnego miejsca. Nowa stacja Western Digital oferuje profesjonalne możliwości w rozsądnej cenie.
Serwer WD My Cloud EX2 Ultra w standardowej wersji bazuje na dwóch profesjonalnych dyskach WD Red, które przystosowane są do ciągłej wymagającej pracy. W zależności od potrzeb możemy wybrać warianty oferujące od 4 do 12 TB przestrzeni dyskowej, ale możemy możemy kupić także wersję bez dysków, co pozwoli nam na zamontowanie wybranych przez siebie, kompatybilnych napędów. Za wydajność serwera odpowiada dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA 385 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3. Dodatkowo, za pośrednictwem dwóch złącz USB 3.0 do stacji będziemy mogli podpiąć zewnętrze dyski.
WD My Cloud EX2 Ultra
Serwer oferuje bogate możliwości personalizacji ustawień backupu danych, pozwalając na wygodną synchronizację zdjęć z większości urządzeń znajdujących się w naszym posiadaniu. System umożliwia na tworzenie macierzy RAID 0, RAID 1 i JBOD, a urządzenie oferuje zintegrowane serwery kopii zapasowych, FTP, WebDAV i P2P. Za bezpieczeństwo naszych zdjęć odpowiadać będzie szyfrowanie AES z kluczem długości 256 bitów, które uważane jest za najbardziej efektywną metodę szyfrowania informacji.

Zarządzać biblioteką danych możemy z dowolnego miejsca, za pośrednictwem platfromy My Cloud, a także z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony. Użytkownicy mogą też instalować dodatkowe aplikacje rozszerzające możliwości serwera, które pozwolą dostosować go do własnego trybu pracy.

WD My Cloud EX2 Ultra współpracuje z systemami Windows Vista, 8 i 10 oraz OS X w wersji 10.8 i wyższych. Za wersję bez dysków zapłacimy 240 euro. Wariant o pojemności 4 TB będzie nas kosztował 410 euro, z kolei za model z 12 TB pamięci zapłacimy już 980 euro.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wdc.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0