WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego

WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego
Serwery plików NAS są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla fotografów, oferując nie tylko wygodny i bezpieczny backup danych, ale także możliwość zarządzania biblioteką danych z dowolnego miejsca. Nowa stacja Western Digital oferuje profesjonalne możliwości w rozsądnej cenie.
Serwer WD My Cloud EX2 Ultra w standardowej wersji bazuje na dwóch profesjonalnych dyskach WD Red, które przystosowane są do ciągłej wymagającej pracy. W zależności od potrzeb możemy wybrać warianty oferujące od 4 do 12 TB przestrzeni dyskowej, ale możemy możemy kupić także wersję bez dysków, co pozwoli nam na zamontowanie wybranych przez siebie, kompatybilnych napędów. Za wydajność serwera odpowiada dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA 385 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3. Dodatkowo, za pośrednictwem dwóch złącz USB 3.0 do stacji będziemy mogli podpiąć zewnętrze dyski.
WD My Cloud EX2 Ultra
Serwer oferuje bogate możliwości personalizacji ustawień backupu danych, pozwalając na wygodną synchronizację zdjęć z większości urządzeń znajdujących się w naszym posiadaniu. System umożliwia na tworzenie macierzy RAID 0, RAID 1 i JBOD, a urządzenie oferuje zintegrowane serwery kopii zapasowych, FTP, WebDAV i P2P. Za bezpieczeństwo naszych zdjęć odpowiadać będzie szyfrowanie AES z kluczem długości 256 bitów, które uważane jest za najbardziej efektywną metodę szyfrowania informacji.

Zarządzać biblioteką danych możemy z dowolnego miejsca, za pośrednictwem platfromy My Cloud, a także z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony. Użytkownicy mogą też instalować dodatkowe aplikacje rozszerzające możliwości serwera, które pozwolą dostosować go do własnego trybu pracy.

WD My Cloud EX2 Ultra współpracuje z systemami Windows Vista, 8 i 10 oraz OS X w wersji 10.8 i wyższych. Za wersję bez dysków zapłacimy 240 euro. Wariant o pojemności 4 TB będzie nas kosztował 410 euro, z kolei za model z 12 TB pamięci zapłacimy już 980 euro.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wdc.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1