WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego

WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego
Serwery plików NAS są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla fotografów, oferując nie tylko wygodny i bezpieczny backup danych, ale także możliwość zarządzania biblioteką danych z dowolnego miejsca. Nowa stacja Western Digital oferuje profesjonalne możliwości w rozsądnej cenie.
Serwer WD My Cloud EX2 Ultra w standardowej wersji bazuje na dwóch profesjonalnych dyskach WD Red, które przystosowane są do ciągłej wymagającej pracy. W zależności od potrzeb możemy wybrać warianty oferujące od 4 do 12 TB przestrzeni dyskowej, ale możemy możemy kupić także wersję bez dysków, co pozwoli nam na zamontowanie wybranych przez siebie, kompatybilnych napędów. Za wydajność serwera odpowiada dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA 385 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3. Dodatkowo, za pośrednictwem dwóch złącz USB 3.0 do stacji będziemy mogli podpiąć zewnętrze dyski.
WD My Cloud EX2 Ultra
Serwer oferuje bogate możliwości personalizacji ustawień backupu danych, pozwalając na wygodną synchronizację zdjęć z większości urządzeń znajdujących się w naszym posiadaniu. System umożliwia na tworzenie macierzy RAID 0, RAID 1 i JBOD, a urządzenie oferuje zintegrowane serwery kopii zapasowych, FTP, WebDAV i P2P. Za bezpieczeństwo naszych zdjęć odpowiadać będzie szyfrowanie AES z kluczem długości 256 bitów, które uważane jest za najbardziej efektywną metodę szyfrowania informacji.

Zarządzać biblioteką danych możemy z dowolnego miejsca, za pośrednictwem platfromy My Cloud, a także z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony. Użytkownicy mogą też instalować dodatkowe aplikacje rozszerzające możliwości serwera, które pozwolą dostosować go do własnego trybu pracy.

WD My Cloud EX2 Ultra współpracuje z systemami Windows Vista, 8 i 10 oraz OS X w wersji 10.8 i wyższych. Za wersję bez dysków zapłacimy 240 euro. Wariant o pojemności 4 TB będzie nas kosztował 410 euro, z kolei za model z 12 TB pamięci zapłacimy już 980 euro.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wdc.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0