Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Serwery plików NAS są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla fotografów, oferując nie tylko wygodny i bezpieczny backup danych, ale także możliwość zarządzania biblioteką danych z dowolnego miejsca. Nowa stacja Western Digital oferuje profesjonalne możliwości w rozsądnej cenie.

Serwer WD My Cloud EX2 Ultra w standardowej wersji bazuje na dwóch profesjonalnych dyskach WD Red, które przystosowane są do ciągłej wymagającej pracy. W zależności od potrzeb możemy wybrać warianty oferujące od 4 do 12 TB przestrzeni dyskowej, ale możemy możemy kupić także wersję bez dysków, co pozwoli nam na zamontowanie wybranych przez siebie, kompatybilnych napędów. Za wydajność serwera odpowiada dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA 385 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3. Dodatkowo, za pośrednictwem dwóch złącz USB 3.0 do stacji będziemy mogli podpiąć zewnętrze dyski.

Serwer oferuje bogate możliwości personalizacji ustawień backupu danych, pozwalając na wygodną synchronizację zdjęć z większości urządzeń znajdujących się w naszym posiadaniu. System umożliwia na tworzenie macierzy RAID 0, RAID 1 i JBOD, a urządzenie oferuje zintegrowane serwery kopii zapasowych, FTP, WebDAV i P2P. Za bezpieczeństwo naszych zdjęć odpowiadać będzie szyfrowanie AES z kluczem długości 256 bitów, które uważane jest za najbardziej efektywną metodę szyfrowania informacji.

Zarządzać biblioteką danych możemy z dowolnego miejsca, za pośrednictwem platfromy My Cloud, a także z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony. Użytkownicy mogą też instalować dodatkowe aplikacje rozszerzające możliwości serwera, które pozwolą dostosować go do własnego trybu pracy.

WD My Cloud EX2 Ultra współpracuje z systemami Windows Vista, 8 i 10 oraz OS X w wersji 10.8 i wyższych. Za wersję bez dysków zapłacimy 240 euro. Wariant o pojemności 4 TB będzie nas kosztował 410 euro, z kolei za model z 12 TB pamięci zapłacimy już 980 euro.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wdc.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)