WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego

WD My Cloud EX2 Ultra - profesjonalny backup dla każdego
Serwery plików NAS są bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla fotografów, oferując nie tylko wygodny i bezpieczny backup danych, ale także możliwość zarządzania biblioteką danych z dowolnego miejsca. Nowa stacja Western Digital oferuje profesjonalne możliwości w rozsądnej cenie.
Serwer WD My Cloud EX2 Ultra w standardowej wersji bazuje na dwóch profesjonalnych dyskach WD Red, które przystosowane są do ciągłej wymagającej pracy. W zależności od potrzeb możemy wybrać warianty oferujące od 4 do 12 TB przestrzeni dyskowej, ale możemy możemy kupić także wersję bez dysków, co pozwoli nam na zamontowanie wybranych przez siebie, kompatybilnych napędów. Za wydajność serwera odpowiada dwurdzeniowy procesor Marvell ARMADA 385 o częstotliwości taktowania 1.3 GHz oraz 1 GB pamięci DDR3. Dodatkowo, za pośrednictwem dwóch złącz USB 3.0 do stacji będziemy mogli podpiąć zewnętrze dyski.
WD My Cloud EX2 Ultra
Serwer oferuje bogate możliwości personalizacji ustawień backupu danych, pozwalając na wygodną synchronizację zdjęć z większości urządzeń znajdujących się w naszym posiadaniu. System umożliwia na tworzenie macierzy RAID 0, RAID 1 i JBOD, a urządzenie oferuje zintegrowane serwery kopii zapasowych, FTP, WebDAV i P2P. Za bezpieczeństwo naszych zdjęć odpowiadać będzie szyfrowanie AES z kluczem długości 256 bitów, które uważane jest za najbardziej efektywną metodę szyfrowania informacji.

Zarządzać biblioteką danych możemy z dowolnego miejsca, za pośrednictwem platfromy My Cloud, a także z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfony. Użytkownicy mogą też instalować dodatkowe aplikacje rozszerzające możliwości serwera, które pozwolą dostosować go do własnego trybu pracy.

WD My Cloud EX2 Ultra współpracuje z systemami Windows Vista, 8 i 10 oraz OS X w wersji 10.8 i wyższych. Za wersję bez dysków zapłacimy 240 euro. Wariant o pojemności 4 TB będzie nas kosztował 410 euro, z kolei za model z 12 TB pamięci zapłacimy już 980 euro.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wdc.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0