Samsung Portable SSD T3 - kompaktowy dysk zewnętrzny stworzony dla profesjonalistów

0
Michał Chrzanowski
5 Styczeń 2016
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2016: Samsung zaprezentował kolejną generację szybkich i przenośnych dysków półprzewodnikowych. Model Portable SSD T3 charakteryzuje się niezwykle kompaktowym rozmiarem, wysoką prędkością odczytu i zapisu, odporną na wstrząsy obudową oraz pojemnością nawet do 2TB.
Samsung Portable SSD T3 to następna odsłona dysków przenośnych, w których zastosowano technologię półprzewodnikową. Zostały one zaprojektowane z myślą o profesjonalistach, którzy większość czasu spędzają w terenie. Poza unikalnym wyglądem modele z serii Portable SSD T3 oferują zaawansowane rozwiązania.

”Bazując na sukcesie, który w 2015 roku osiągnęły dyski Portable SSD T1, wprowadziliśmy kilka istotnych zmian. Nowa linia T3 zapewnia wyjątkowe osiągi, pojemności niespotykane w tego typu urządzeniach oraz - co również bardzo istotne - wysoką odporność na uszkodzenia. Te wszystkie cechy składają się na fakt, że seria Portable SSD T3 będzie odpowiednia dla nowoczesnych i wymagających fotografów” - powiedział przedstawiciel formy Samsyng, Un-Soo Kim.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Dyski z serii Portable SSD T3 to usprawnione konstrukcje, które posiadają rozwiązanie TurboWrite, autorską technologię Samsunga o nazwie V-NAND, której zadaniem jest poprawa wydajności i prędkości działania oraz interfejs USB 3.1. Dzięki temu, oferują maksymalną prędkość odczytu i zapisu 450 MB/s, czyli około 400% szybciej niż tradycyjne dyski HDD. Modele Portable SSD T3 są również odporne na wstrząsy i upadek (nawet z 2 metrów). Ponadto, są chronione przed działaniem wysokich temperatur poprzez kontrolę temperatury otoczenia, co jeszcze bardziej zabezpiecza dysk przed utratą danych wskutek przegrzania. Co więcej, nowe dyski Samsunga umożliwiają zabezpieczenie danych za pomocą hasła w 256-bitowym szyfrowaniu AES, dzięki czemu informacje nie wpadną w niepowołane ręce. A wszystkie te funkcję zamknięte są w eleganckim urządzeniu o wielkości wizytówki (74 x 58 x 10.5 mm).Samsung Portable SSD T3 oferuje pojemność 2TB i najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w lutym 2016 roku. Cena za urządzenia, jak na razie nie została ujawniona. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.samsung.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)