G-Technology G-Drive Mobile SSD R-Series - przenośny, odporny i wyjątkowo szybki dysk SSD

G-Technology G-Drive Mobile SSD R-Series - przenośny, odporny i wyjątkowo szybki dysk SSD

Jeśli szukacie mocnego i szybkiego dysku do pracy w terenie, zainteresować Was może nowy dysk G-Technology, który oprócz odpornej obudowy oferuje prędkość transferu na poziomie 560 MB/s. To wszystko w całkiem przystępnej cenie.

Przenośne dyski, to dla fotografów chleb powszedni. Niestety zwykłe dyski HDD, z racji swojej budowy podatne są na uszkodzenia mechaniczne, a o te w tym dynamicznym i różnorodnym zawodzie nietrudno. Nic dziwnego, że coraz chętniej, jako narzędzie do backupu w terenie wybierane są dyski SSD, nie posiadające żadnych ruchomych części.

Mocny i wyjątkowo szybki

Nową propozycję w tym temacie przedstawia marka G-Technology. Dysk G-Drive Mobile SSD R-Series jest wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze, został zaprojektowany specjalnie pod kątem wymagającej pracy w terenie. Otrzymujemy więc wzmacnianą obudowę, odporną na kurz i zachlapania (standard IP67), a także na upadki z wysokości do 3 metrów i zgniatanie pod naciskiem około 500 kg.

Ale nowy dysk oprócz imponującej odporności oferuje także prędkość, która stawia go w czele stawki przenośnych dysków SSD. Producent obiecuje prędkość transferu na poziomie 560 MB/s, w czym pomoże nam obecność złącza w standardzie USB-C.

Przy tym wszystkim, nowy dysk jest pojemny na tyle, by sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom foto-wideo. Mimo to osoby, których zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową jest mniejsze, także znajdą coś dla siebie - dysk trafi na rynek w wersjach o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB.

Cena i dostępność

Dyski z serii SSD R-series kupimy w cenach 199 dolarów (500 GB), 379 dolarów (1 TB) i 699 dolarów (2 TB). Polskiej ceny na razie nie znamy, ale miejmy nadzieję, że nie będą się wiele różnić od cen zachodnich. Odporny dysk SSD za około 750 zł to bardzo łakomy kąsek. Zwłaszcza, że producent oferuje także 5-letnią gwarancję. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie nowy dysk trafi na rynek.

Więcej informacji o dysku znajdziecie pod adresem g-technology.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0