G-Technology G-Drive Mobile SSD R-Series - przenośny, odporny i wyjątkowo szybki dysk SSD

G-Technology G-Drive Mobile SSD R-Series - przenośny, odporny i wyjątkowo szybki dysk SSD

Jeśli szukacie mocnego i szybkiego dysku do pracy w terenie, zainteresować Was może nowy dysk G-Technology, który oprócz odpornej obudowy oferuje prędkość transferu na poziomie 560 MB/s. To wszystko w całkiem przystępnej cenie.

Przenośne dyski, to dla fotografów chleb powszedni. Niestety zwykłe dyski HDD, z racji swojej budowy podatne są na uszkodzenia mechaniczne, a o te w tym dynamicznym i różnorodnym zawodzie nietrudno. Nic dziwnego, że coraz chętniej, jako narzędzie do backupu w terenie wybierane są dyski SSD, nie posiadające żadnych ruchomych części.

Mocny i wyjątkowo szybki

Nową propozycję w tym temacie przedstawia marka G-Technology. Dysk G-Drive Mobile SSD R-Series jest wyjątkowy z kilku względów. Po pierwsze, został zaprojektowany specjalnie pod kątem wymagającej pracy w terenie. Otrzymujemy więc wzmacnianą obudowę, odporną na kurz i zachlapania (standard IP67), a także na upadki z wysokości do 3 metrów i zgniatanie pod naciskiem około 500 kg.

Ale nowy dysk oprócz imponującej odporności oferuje także prędkość, która stawia go w czele stawki przenośnych dysków SSD. Producent obiecuje prędkość transferu na poziomie 560 MB/s, w czym pomoże nam obecność złącza w standardzie USB-C.

Przy tym wszystkim, nowy dysk jest pojemny na tyle, by sprostać nawet najbardziej wymagającym zleceniom foto-wideo. Mimo to osoby, których zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową jest mniejsze, także znajdą coś dla siebie - dysk trafi na rynek w wersjach o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB.

Cena i dostępność

Dyski z serii SSD R-series kupimy w cenach 199 dolarów (500 GB), 379 dolarów (1 TB) i 699 dolarów (2 TB). Polskiej ceny na razie nie znamy, ale miejmy nadzieję, że nie będą się wiele różnić od cen zachodnich. Odporny dysk SSD za około 750 zł to bardzo łakomy kąsek. Zwłaszcza, że producent oferuje także 5-letnią gwarancję. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie nowy dysk trafi na rynek.

Więcej informacji o dysku znajdziecie pod adresem g-technology.com.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0