archiwizacja

Wszystkie artykuły z tagiem: "archiwizacja" w serwisie fotopolis.pl:
Kodak Mobile / Mini Digital Film Scanner - niedrogie i szybkie “skanowanie” negatywów
Szukasz sposobu by szybko i tanio zdigitalizować swoje negatywy. Być może coś dla was ma Kodak. Mobile Film Scanner i Mini Digital Film Scanner to dwa budżetowe urządzenia, które w szybki sposób pozwolą podzielić się  analogowymi zdjęciami w internecie.
15 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
Prograde Digital Recovery Pro - nowy program do odzyskiwania danych z kart pamięci
Chyba każdy z nas stanął kiedyś przed problemem utraty zdjęć. Programów do odzyskiwania danych nie brakuje, ale trudno znaleźć program spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Teraz otrzymujemy uniwersalny i jak się wydaje funkcjonalny soft stworzony przez producenta kart.
13 Lut 2019
Maciej Luśtyk
0
LaCie Mobile Drive i Mobile SSD - nowe przenośne dyski "dla kreatywnych"
LaCie wzbogaciło swoją ofertę o dwa nowe modele kompaktowych dysków przenośnych, kierowanych do twórców z szeroko rozumianej branży kreatywnej. Do wyboru mamy zarówno tradycyjny wariant, jak i szybki, półprzewodnikowy model SSD. W gratisie otrzymamy subskrypcję Adobe CC.
14 Sty 2019
Maciej Luśtyk
3
Ciekawy projekt adaptera do digitalizacji negatywów szuka wsparcia na Kickstarterze
“Skanowanie” negatywów przy pomocy aparatu i obiektywu makro nie jest niczym nowym. Nowe urządzenie autorstwa Yanchenga Xu i Zhuanga Kang ma jednak ten proces znacznie uprościć, a przy tym jest stosunkowo niedrogie.
14 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Tydzień fotografii w FAF - dowiedz się jak chronić stare zdjęcia, zeskanuj negatywy i obejrzyj dawne fotografie Warszawy
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza w dniach 11-15 września na cykl bezpłatnych wydarzeń zorientowanych wokół archiwizacji zbiorów i zdjęć historycznych. W programie m.in spotkania z konserwatorem, możliwość zeskanowania przyniesionych zdjęć, pokazy slajdów i przegląd archiwum.
5 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Verbatim Store ’n’ Go USB 3.0 - dysk zewnętrzny 1TB z czytnikiem kart SD
Verbatim zaprezentował przystępny cenowo, przenośny dysk HDD, który może uprościć zgrywanie i tworzenie kopii zapasowych zdjęć.
25 Lip 2018
Maciej Luśtyk
0
NameThatLens pozwoli na łatwe przypisywanie danych EXIF do zdjęć wykonanych analogowymi obiektywami
Jeśli fotografujecie starymi, manualnymi szkłami na pewno podczas katalogowania zdjęć irytuje was fakt, że w plikach nie są zapisywane pełne dane EXIF. NameThatLens to prosty program, za pomocą którego szybko dodamy brakujące pozycje.
4 Lip 2018
Maciej Luśtyk
1
Kanadyjscy naukowcy opracowali technikę pozwalającą odtworzyć nawet najbardziej skorodowane dagerotypy
Pierwsza w historii technika fotograficzna oferuje wyjątkowe spojrzenie na naszą przeszłość. Z czasem niestety wiele obrazów powstałych przy jej pomocy uległo degradacji, uniemożliwiając ich odczytanie. Madalena Kozachuk z Uniwersytetu Zachodniego Ontario znalazła jednak sposób na odtworzenie nawet najbardziej zniszczonych zdjęć.
27 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Pixl-latr - niedrogi zestaw do digitalizacji negatywów. Także wielkoformatowych
Fotografia analogowa cieszy się coraz większą popularnością, jednak koniec końców większość z nas i tak chce zaprezentować swoje dokonania w sieci. W tym celu najlepiej negatywy zeskanować, jest to jednak proces długi i kosztowny. Wiele osób decyduje się więc filmy “przefotografować”. Z zestawem Pixl-latr staje się to dużo prostsze.
19 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Gnarbox 2.0 SSD - jeszcze wydajniejszy i praktyczniejszy dysk do backupu w terenie
Druga odsłona odpornego dysku Gnarbox zapewnia szybszą pracę, więcej miejsca na dane oraz szereg aplikacji służących między innymi archiwizacji oraz dzielenia się przechowywanym materiałem. A to nie wszystkie usprawnienia nowego modelu.
4 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0