Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Polar Backup - 5 TB przestrzeni w chmurze dożywotnio za 100 euro

3

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Brakuje ci miejsca na zdjęcia? Szukasz dodatkowego zabezpieczenia swojego archiwum? Polar Backup to chmura, której oferta opłaca się bardziej niż kupno fizycznego dysku.

Materiał partnera

Niewiele rzeczy szybciej zapełnia dyski naszych komputerów niż zdjęcia i filmy. Zwykle ratujemy się dyskami zewnętrznymi, jednak i one w końcu się zapełniają, a do tego są bardziej narażone na awarię, zwłaszcza jeśli używamy ich w terenie. Na pewno nie powinniśmy używać ich jako jedyne miejsce przechowywania ważnych materiałów. W końcu prawie każdy z nas doświadczył w swoim życiu awarii dysku i utraty danych.

Ratunkiem może okazać się backup w chmurze, jednak zwykle ceny jakościowych usług znacznie wybiegają poza możliwości finansowe przeciętnego fotografującego. A co gdybyśmy mogli otrzymać bezpieczną chmurę w cenie fizycznego dysku? Poznajcie Polar Backup.

Najbardziej opłacalna chmura dla fotografów?

Polar Backup to dysk w chmurze działający na zasadzie tzw. zimnego backupu (dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach offline, a dostęp do wybranych plików otrzymujemy po kilku godzinach od złożenia dyspozycji), który w odróżnieniu od większości podobnych serwisów kusi dożywotnim dostępem w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Do tego oferuje przyjazny interfejs i zabezpieczenia, które pozwolą na efektywne włączenie platformy w fotograficzny workflow.

Serwis pozwala na backup i zarządzanie plikami z dowolnego miejsca na świecie, a wygodny system katalogów umożliwi sprawne katalogowanie i łatwe dotarcie do pożądanych danych w przypadku chęci ich odzyskania. Za wygodny i bezpieczny proces odpowiada tu system zbudowany w oparciu o technologię Amazon Web Services.

To także świetne narzędzie, dla osób, które kopie zapasowe danych materiałów czy całych dysków musza wykonywać cyklicznie. Z poziomu aplikacji na Windowsa i Mac OS możemy tworzyć harmonogramy backupu dla poszczególnych dysków i folderów, każdemu z nich przydzielając osobne zabezpieczenia (jeśli tego chcemy). Co ucieszy wiele osób, Polar Backup pozwala także na wykonywanie kopii zapasowych dysków zewnętrznych i nie narzuca żadnego limitu liczby wykonanych w ten sposób backupów. Dodatkowym plusem jest to, że w przypadku nieumyślnego skasowania plików z komputera nie zostaną one usunięte z dysku w chmurze.

Dla chętnych jest także opcja błyskawicznego dostępu do wybranych plików

Dla zainteresowanych jest także osobno płatna funkcja Vault, która pozwoli na błyskawiczny dostęp do wybranych plików na zasadzie zwykłych serwisów hostingowych, co okaże się przydatne jeśli na dysku zamierzamy przechowywać materiały, do których dostęp potrzebujemy mieć na porządku dziennym.

Przeczytaj także:
Darmowe nakładki do Photoshopa na Halloween

Szykujesz sesję w klimacie Halloween? Ten zestaw 10 darmowych nakładek do Photoshopa pozwoli ci w łatwy sposób nadać zdjęciom klimat. [Czytaj więcej]

Polar Backup będzie więc doskonałym rozwiązaniem zarówno dla zawodowych fotografów, którzy szukają ciekawej opcji na dodatkowe zabezpieczenie kluczowych materiałów, jak i zwykłych fotografujących, którzy w chmurze upatrują alternatywy dla dysku zewnętrznego. Zwłaszcza, że w przypadku obowiązujących aktualnie cen promocyjnych (90% rabatu na usługę) oferta serwisu pod względem oferowanej przestrzeni dyskowej na backup jest bardziej opłacalna niż zakup wielu fizycznych nośników.

Cena i dostępność

Platforma Polar Backup oferuje aktualnie 3 plany, które w ramach jednorazowej opłaty dadzą nam dostęp do 1TB (39,99 euro), 2 TB (59,99 euro) lub 5TB (99,99 euro) przestrzeni dyskowej w chmurze.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photowhoa.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Affinity Photo, Designer i Publisher znów 3 miesiące za darmo - powraca przedłużony trial i rabaty
Wiosną zeszłego roku, ze względu na epidemię Serif wystartował ze świetną promocją, umożliwiając korzystanie z próbnych wersji aplikacji Affinity przez 90 dni. Teraz...
12
1
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Set.a.light 3D od teraz pozwala także na symulację oświetlenia filmowego
Najbardziej zaawansowany symulator oświetlenia studyjnego doczekał się pokaźnej aktualizacji, która pozwoli szczegółowo zaplanować oświetlenie na planie filmowym....
1
0
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Capture One podniesie ceny od 11 stycznia - nawet 50% drożej
Oprogramowanie spod szyldu C1 nigdy nie należało do tanich, teraz jednak będzie jeszcze mniej osiągalne. Od poniedziałku1 stycznia ceny poszczególnych pakietów znacznie wzrosną.
2
0
Powiązane artykuły