Polar Backup - 5 TB przestrzeni w chmurze dożywotnio za 100 euro

3

Autor: Promocja

5 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Brakuje ci miejsca na zdjęcia? Szukasz dodatkowego zabezpieczenia swojego archiwum? Polar Backup to chmura, której oferta opłaca się bardziej niż kupno fizycznego dysku.

Materiał partnera

Niewiele rzeczy szybciej zapełnia dyski naszych komputerów niż zdjęcia i filmy. Zwykle ratujemy się dyskami zewnętrznymi, jednak i one w końcu się zapełniają, a do tego są bardziej narażone na awarię, zwłaszcza jeśli używamy ich w terenie. Na pewno nie powinniśmy używać ich jako jedyne miejsce przechowywania ważnych materiałów. W końcu prawie każdy z nas doświadczył w swoim życiu awarii dysku i utraty danych.

Ratunkiem może okazać się backup w chmurze, jednak zwykle ceny jakościowych usług znacznie wybiegają poza możliwości finansowe przeciętnego fotografującego. A co gdybyśmy mogli otrzymać bezpieczną chmurę w cenie fizycznego dysku? Poznajcie Polar Backup.

Najbardziej opłacalna chmura dla fotografów?

Polar Backup to dysk w chmurze działający na zasadzie tzw. zimnego backupu (dane przechowywane są na zewnętrznych serwerach offline, a dostęp do wybranych plików otrzymujemy po kilku godzinach od złożenia dyspozycji), który w odróżnieniu od większości podobnych serwisów kusi dożywotnim dostępem w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Do tego oferuje przyjazny interfejs i zabezpieczenia, które pozwolą na efektywne włączenie platformy w fotograficzny workflow.

Serwis pozwala na backup i zarządzanie plikami z dowolnego miejsca na świecie, a wygodny system katalogów umożliwi sprawne katalogowanie i łatwe dotarcie do pożądanych danych w przypadku chęci ich odzyskania. Za wygodny i bezpieczny proces odpowiada tu system zbudowany w oparciu o technologię Amazon Web Services.

To także świetne narzędzie, dla osób, które kopie zapasowe danych materiałów czy całych dysków musza wykonywać cyklicznie. Z poziomu aplikacji na Windowsa i Mac OS możemy tworzyć harmonogramy backupu dla poszczególnych dysków i folderów, każdemu z nich przydzielając osobne zabezpieczenia (jeśli tego chcemy). Co ucieszy wiele osób, Polar Backup pozwala także na wykonywanie kopii zapasowych dysków zewnętrznych i nie narzuca żadnego limitu liczby wykonanych w ten sposób backupów. Dodatkowym plusem jest to, że w przypadku nieumyślnego skasowania plików z komputera nie zostaną one usunięte z dysku w chmurze.

Dla chętnych jest także opcja błyskawicznego dostępu do wybranych plików

Dla zainteresowanych jest także osobno płatna funkcja Vault, która pozwoli na błyskawiczny dostęp do wybranych plików na zasadzie zwykłych serwisów hostingowych, co okaże się przydatne jeśli na dysku zamierzamy przechowywać materiały, do których dostęp potrzebujemy mieć na porządku dziennym.

Przeczytaj także:
Darmowe nakładki do Photoshopa na Halloween

Szykujesz sesję w klimacie Halloween? Ten zestaw 10 darmowych nakładek do Photoshopa pozwoli ci w łatwy sposób nadać zdjęciom klimat. [Czytaj więcej]

Polar Backup będzie więc doskonałym rozwiązaniem zarówno dla zawodowych fotografów, którzy szukają ciekawej opcji na dodatkowe zabezpieczenie kluczowych materiałów, jak i zwykłych fotografujących, którzy w chmurze upatrują alternatywy dla dysku zewnętrznego. Zwłaszcza, że w przypadku obowiązujących aktualnie cen promocyjnych (90% rabatu na usługę) oferta serwisu pod względem oferowanej przestrzeni dyskowej na backup jest bardziej opłacalna niż zakup wielu fizycznych nośników.

Cena i dostępność

Platforma Polar Backup oferuje aktualnie 3 plany, które w ramach jednorazowej opłaty dadzą nam dostęp do 1TB (39,99 euro), 2 TB (59,99 euro) lub 5TB (99,99 euro) przestrzeni dyskowej w chmurze.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photowhoa.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
16
2
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Nowy Photoshop to festiwal sztucznej inteligencji. Właśnie wkraczamy w przyszłość obróbki zdjęć
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że przyszłość postprodukcji będzie opierać się o funkcje AI, wytrenowane za pomocą sieci neuronowych. Okazuje się jednak, że...
36
1
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Lightroom Classic 10 - zaawansowana edycja koloru, podgląd live view i wiele więcej
Dziś Adobe udostępniło aktualizację aplikacji Lightroom Classic do wersji 10. Wraz z nią otrzymujemy wiele ciekawych usprawnień, w tym chyba najważniejszy zaawansowany...
36
0
Powiązane artykuły