Gnarbox 2.0 SSD - jeszcze wydajniejszy i praktyczniejszy dysk do backupu w terenie

Autor: Michał Chrzanowski

4 Kwiecień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Druga odsłona odpornego dysku Gnarbox zapewnia szybszą pracę, więcej miejsca na dane oraz szereg aplikacji służących między innymi archiwizacji oraz dzielenia się przechowywanym materiałem. A to nie wszystkie usprawnienia nowego modelu.

O Gnarbox po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie 2015 roku. Zaprezentowane urządzenie pozwalało umożliwiać backup danych, edytowanie zdjęć RAW i filmów 4K oraz dzielenie się zarejestrowanym materiałem w pełnej rozdzielczości bez konieczności zabierania ze sobą laptopa.

Teraz producent ukazał światu drygą odsłonę tego rozwiązania, które ma być jeszcze szybsze i wydajniejsze od swojego poprzednika. Słowem Gnarbox 2.0 SSD ma być odpowiedzią na wszelkie prośby zaawansowanych fotografów i filmowców, którzy większość czasu pracują w terenie, a zabierany sprzęt chcą ograniczyć do koniecznego minimum, nie tracąc przy tym na odpowiednim zabezpieczeniu swojej pracy.

Wygoda i bezpieczeństwo w każdych warunkach

- Jest to wytrzymałe urządzenie do tworzenia kopii zapasowych dla twórców treści, którzy wolą podróżować bez laptopa. W przeciwieństwie do innych przenośnych dysków twardych, stworzyliśmy ekosystem aplikacji mobilnych, które służą profesjonalnej pracy. Dzięki jednostopniowemu backupowi, dedykowanym obszarom roboczym dla fotografów i filmowców oraz zintegrowanemu dostępowi do profesjonalnego oprogramowania do edycji, Gnarbox pozwoli Ci zaoszczędzić czas i sprawi, że będziesz bardziej niezawodnym twórcą - zaznacza producent.

We wnętrzu Gnarbox 2.0 SSD znajdziemy 2.4 GHz procesor Intel Quad Core, 4 GB RAM oraz dysk NVMe SSD o pojemności sięgającej nawet 1 TB. Zdjęcia lub filmy zaimportujemy do urządzenia poprzez czytnik kart SD lub dwa porty USB-C. Do tego otrzymujemy akumulator ładowany przez USB, który powinien wystarczyć na ponad 6 godzin nieprzerwanej pracy: backupu 36 tys. zdjęć, podglądu do 10 godzin filmów 4K lub transferu 1 TB danych. To wszystko zamknięto w odpornej obudowie o nowym wzornictwie, na której znalazł się pomocniczy ekran oraz niewielkie przyciski, co ma pozwolić na jeszcze szybsze i łatwiejsze tworzenie kopii zapasowych.

Jednak w przypadku tego modelu rozwiązania sprzętowe są wspierane softwarem, a dokładniej kilkoma przydatnymi i funkcjonalnymi aplikacjami, które tworzą spójny ekosystem.

  • Safekeep: najbardziej kompletne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w terenie, z dostosowaną organizacją plików / folderów i narzędziami do zarządzania przesyłaniem plików między poszczególnymi urządzeniami
  • Selects: zapewnia szybki podgląd obrazu RAW i jest to łatwe w użyciu narzędzie do zaznaczania wybranych elementów, zarządzania metadanymi i oszczędzania czasu na przygotowanie ujęć do edycji
  • Sequence: narzędzie potrzebne do przeglądania materiału filmowego, rozpoczęcia podziału cięcia na poszczególne klatki w terenie i płynnego przeniesienia projektu wideo do studia
  • Showcase: umożliwia przeglądanie zdjęć i filmów w wysokiej rozdzielczości na dowolnym ekranie z obsługą HDMI

Na chwilę obecną producent za pośrednictwem serwisu Kickstarter zbiera fundusze na pełną realizację projektu. Jednak już teraz możemy mówić o niemałym sukcesie. Zakładana kwota 200 tys. dolarów została przekroczona w zaledwie kilkadziesiąt minut po rozpoczęciu akcji.

Jeżeli zainteresował Was Gnarbox 2.0 SSD to swój egzemplarz o pojemności 128 GB możecie mieć za 300 dolarów lub za 700 dolarów zamówić 1 TB jednostkę. Więcej informacji znajdziecie na stronie kampanii.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły