Drobo, producent rozwiązań do archiwizacji danych bankrutuje

Autor: Redakcja Fotopolis

19 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent zewnętrznych urządzeń pamięci masowej i domowych serwerów NAS, firma Drobo, złożyła wniosek o upadłość. Czy to koniec tej marki?

Korzenie Drobo sięgają 2005 roku, kiedy to w San Jose w Kaliforni założono firmę Data Robotics. To był czas, kiedy rozwiązania RAID nie były powszechne na rynku konsumenckim, dlatego proste i przystępne cenowo urządzenia do bezpiecznego przechowywania danych cieszyły się dużą popularnością m.in. wśród fotografów.

W 2011 roku firma zmieniła nazwę na Drobo, a dwa lata później połączyła się z Connected Data, Inc. stając się niezależnym oddziałem firmy. W maju 2015 roku nastąpiło kolejne przejęcie, tym razem przez "Grupę Inwestycyjną złożoną z doświadczonych dyrektorów technicznych". To jednocześnie okres rozkwitu konkurencji w postaci Lacie, QNAP, Synology, czy WD, którym Drobo nie było jednak w stanie stawić czoła.

W efekcie w sierpniu 2018 roku, Drobo po raz kolejny zostało sprzedane, tym razem firmie StorCentric. Jednak po tym przejęciu aktywność marki wyraźnie spadła.

Wydaje się, że w ostatnim czasie gwoździem do trumny był wybuch pandemii i globalny kryzys w łańcuchu dostaw.

Oczywiście ogłoszenie upadłości nie musi oznaczać definitywnego końca tej marki, ale nie oszukujmy się. Potrzeba chyba cudu, aby przy obecnej sytuacji rynkowej i ugruntowanej pozycji konkurencji wyjść na prostą po uregulowaniu zadłużenia i reorganizacji firmy.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
Lato z Phoenix - zapisz się na analogowy fotospacer
„Lato z Phoenix” to cykl fotospacerów pod znakiem fotografii analogowej, które odbędą się w 7 miastach Polski. Warsztaty, na których będzie można wypróbować najnowszy film Harman Phoenix 200...
0
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8