Jak ocalić zbiory rodzinnych fotografii? Przyjdź na bezpłatną konsultację w FAF

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć codziennie wykonujemy setki zdjęć i tak najważniejsze koniec końców okazują się odbitki, które trafiają do domowego archiwum. Jak o nie dbać podpowiedzą specjaliści z Fundacji Archeologii Fotografii.

Każde domowe archiwum kryje w sobie wyjątkowe zdjęcia, dokumentujące historię rodziny. Być może są w nich też przykłady fotografii o wyjątkowej wartości historycznej i artystycznej? A może na pamiątkowych rodzinnych zdjęciach coraz trudniej odróżnić twarze i poszczególne elementy ubioru?

Takie fotografie mogły przetrwać lata wojny i wiele przeprowadzek, ale powoli znikają, zamknięte w pudłach i niewłaściwie przechowywane. Co zrobić, żeby tego uniknąć?

"Zapraszamy na indywidualne konsultacje ze specjalistami z Fundacji Archeologia Fotografii, którzy opowiedzą o tym, jak niewielkim nakładem kosztów i czasu uratować zbiór fotografii rodzinnej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak przepakować zbiór i gdzie go trzymać, by ocalić go przed zniszczeniem. Jak odpowiednio skanować odbitki  i negatywy? Pracownicy FAF-u pomogą też ocenić wartość artystyczną i historyczną zdjęć." - zachęcają organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

Na bezpłatne konsultacje można przyjść bez zapisów do siedziby fundacji (ul. Chłodna 20, Warszawa) , w każdą ostatnią środę miesiąca, w godzinach 11:00-17:00.

Najbliższe spotkanie już dzisiaj. Kolejne odbędzie się 18 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu fundacji.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Startuje doroczny konkurs fotograficzny związany z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Celem konkursu jest uchwycenie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób....
17
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
Jak w codziennym pędzie nauczyć się patrzeć inaczej? Tego i wiele więcej dowiesz się podczas wakacyjnych fotospacerów i warsztatów z Przemkiem Chudkiewiczem. Na mapie...
41
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Zebraliśmy dla Was letnie promocje na sprzęt fotograficzny marki Canon w sklepie Fotoforma.pl. W okresie wakacyjnym taniej kupicie korpusy, obiektywy i drukarki. Ofert jest wiele, warto przejrzeć...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)