Jak ocalić zbiory rodzinnych fotografii? Przyjdź na bezpłatną konsultację w FAF

1

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Choć codziennie wykonujemy setki zdjęć i tak najważniejsze koniec końców okazują się odbitki, które trafiają do domowego archiwum. Jak o nie dbać podpowiedzą specjaliści z Fundacji Archeologii Fotografii.

Każde domowe archiwum kryje w sobie wyjątkowe zdjęcia, dokumentujące historię rodziny. Być może są w nich też przykłady fotografii o wyjątkowej wartości historycznej i artystycznej? A może na pamiątkowych rodzinnych zdjęciach coraz trudniej odróżnić twarze i poszczególne elementy ubioru?

Takie fotografie mogły przetrwać lata wojny i wiele przeprowadzek, ale powoli znikają, zamknięte w pudłach i niewłaściwie przechowywane. Co zrobić, żeby tego uniknąć?

"Zapraszamy na indywidualne konsultacje ze specjalistami z Fundacji Archeologia Fotografii, którzy opowiedzą o tym, jak niewielkim nakładem kosztów i czasu uratować zbiór fotografii rodzinnej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak przepakować zbiór i gdzie go trzymać, by ocalić go przed zniszczeniem. Jak odpowiednio skanować odbitki  i negatywy? Pracownicy FAF-u pomogą też ocenić wartość artystyczną i historyczną zdjęć." - zachęcają organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

Na bezpłatne konsultacje można przyjść bez zapisów do siedziby fundacji (ul. Chłodna 20, Warszawa) , w każdą ostatnią środę miesiąca, w godzinach 11:00-17:00.

Najbliższe spotkanie już dzisiaj. Kolejne odbędzie się 18 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu fundacji.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Zdjęcia polskich fotografów pomogą Indiom - aukcja charytatywna Polskiej Misji Medycznej
Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz czy Wojciech Grzędziński to tylko kilku ze znanych fotografów, których zdjęcia możecie kupić. Sprzedaż potrwa do 23 maja, a całość...
36
0
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
Zobacz wystawę fotograficzną absolwentów Programu Mentorskiego Sputnik Photos
"No.9" to wystawa, która przedstawia fotograficzny kalejdoskop czasu zarazy, stworzony przez twórczynie i twórców, o których jeszcze będzie głośno.
15
0
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
„Białoruś: Marsz Wolności” - obejrzyj wystawę fotografii w galerii wirtualnej
Interaktywną wystawę „Białoruś: Marsz Wolności” można obejrzeć w Internecie. To spontaniczny i jednocześnie symboliczny zapis białoruskich protestów przeciwko sfałszowanym wyborom.
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)