Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Jak ocalić zbiory rodzinnych fotografii? Przyjdź na bezpłatną konsultację w FAF

1

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Choć codziennie wykonujemy setki zdjęć i tak najważniejsze koniec końców okazują się odbitki, które trafiają do domowego archiwum. Jak o nie dbać podpowiedzą specjaliści z Fundacji Archeologii Fotografii.

Każde domowe archiwum kryje w sobie wyjątkowe zdjęcia, dokumentujące historię rodziny. Być może są w nich też przykłady fotografii o wyjątkowej wartości historycznej i artystycznej? A może na pamiątkowych rodzinnych zdjęciach coraz trudniej odróżnić twarze i poszczególne elementy ubioru?

Takie fotografie mogły przetrwać lata wojny i wiele przeprowadzek, ale powoli znikają, zamknięte w pudłach i niewłaściwie przechowywane. Co zrobić, żeby tego uniknąć?

"Zapraszamy na indywidualne konsultacje ze specjalistami z Fundacji Archeologia Fotografii, którzy opowiedzą o tym, jak niewielkim nakładem kosztów i czasu uratować zbiór fotografii rodzinnej. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak przepakować zbiór i gdzie go trzymać, by ocalić go przed zniszczeniem. Jak odpowiednio skanować odbitki  i negatywy? Pracownicy FAF-u pomogą też ocenić wartość artystyczną i historyczną zdjęć." - zachęcają organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

Na bezpłatne konsultacje można przyjść bez zapisów do siedziby fundacji (ul. Chłodna 20, Warszawa) , w każdą ostatnią środę miesiąca, w godzinach 11:00-17:00.

Najbliższe spotkanie już dzisiaj. Kolejne odbędzie się 18 grudnia 2019 roku.

Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu fundacji.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
0
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)