Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada

0
Maciej Luśtyk
14 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.

W ostatnim czasie Fujifilm zagrało fanom fotografii analogowej na nerwach. Najpierw, w kwietniu 2018 poinformowano o wycofaniu materiału monochromatycznego Acros z produkcji, by rok później zapowiedzieć premierę jego kolejnej generacji.

Fujifilm Neopan Acros 100 II właśnie trafia na rynek i ma być dużo lepszy niż wcześniej. Nowa formuła filmu powstała na bazie opatentowanej przez Fujifilm technologii Super Fine-Σ, dzięki której emulsja lepiej ma sobie radzić z jasnymi partiami obrazu i oferować jeszcze większą ostrość. Jak obiecuje producent, mamy spodziewać się “trójwymiarowej” gradacji.

Cena i dostępność

Nowy film w wersji małoobrazkowej (135) i średnioformatowej (120) trafi do sprzedaży już 22 listopada. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o cenach, ale te pojawiły się już w jednym z japońskich sklepów, gdzie Fujifilm Neopan Acros 100 II, niezależnie od wersji oferowany jest w cenie około 37 złotych za rolkę.

Oczywiście należy spodziewać się, że w polskiej dystrybucji cena będzie zapewne nieco wyższa.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
20
2
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)