Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.

W ostatnim czasie Fujifilm zagrało fanom fotografii analogowej na nerwach. Najpierw, w kwietniu 2018 poinformowano o wycofaniu materiału monochromatycznego Acros z produkcji, by rok później zapowiedzieć premierę jego kolejnej generacji.

Fujifilm Neopan Acros 100 II właśnie trafia na rynek i ma być dużo lepszy niż wcześniej. Nowa formuła filmu powstała na bazie opatentowanej przez Fujifilm technologii Super Fine-Σ, dzięki której emulsja lepiej ma sobie radzić z jasnymi partiami obrazu i oferować jeszcze większą ostrość. Jak obiecuje producent, mamy spodziewać się “trójwymiarowej” gradacji.

Cena i dostępność

Nowy film w wersji małoobrazkowej (135) i średnioformatowej (120) trafi do sprzedaży już 22 listopada. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o cenach, ale te pojawiły się już w jednym z japońskich sklepów, gdzie Fujifilm Neopan Acros 100 II, niezależnie od wersji oferowany jest w cenie około 37 złotych za rolkę.

Oczywiście należy spodziewać się, że w polskiej dystrybucji cena będzie zapewne nieco wyższa.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)