Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.

W ostatnim czasie Fujifilm zagrało fanom fotografii analogowej na nerwach. Najpierw, w kwietniu 2018 poinformowano o wycofaniu materiału monochromatycznego Acros z produkcji, by rok później zapowiedzieć premierę jego kolejnej generacji.

Fujifilm Neopan Acros 100 II właśnie trafia na rynek i ma być dużo lepszy niż wcześniej. Nowa formuła filmu powstała na bazie opatentowanej przez Fujifilm technologii Super Fine-Σ, dzięki której emulsja lepiej ma sobie radzić z jasnymi partiami obrazu i oferować jeszcze większą ostrość. Jak obiecuje producent, mamy spodziewać się “trójwymiarowej” gradacji.

Cena i dostępność

Nowy film w wersji małoobrazkowej (135) i średnioformatowej (120) trafi do sprzedaży już 22 listopada. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o cenach, ale te pojawiły się już w jednym z japońskich sklepów, gdzie Fujifilm Neopan Acros 100 II, niezależnie od wersji oferowany jest w cenie około 37 złotych za rolkę.

Oczywiście należy spodziewać się, że w polskiej dystrybucji cena będzie zapewne nieco wyższa.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Profoto B10Xi B10X Plus - błysk 250 i 500 Ws w lekkim oraz kompaktowym wydaniu
Dwie nowe lampy dla twórców foto i wideo prezentuje Profoto. B10Xi B10X Plus to lekkie głowice błyskowe z wydajnym światłem ciągłym, w naprawdę kompaktowej odsłonie.
6
DJI OM 5 - 3-osiowy gimbal i selfie stick do smartfonów w jednym
DJI OM 5 - 3-osiowy gimbal i selfie stick do smartfonów w jednym
DJI prezentuje kolejną generację smartfonowego gimbala z serii OM (Osmo Mobile). Stabilizator otrzymuje wbudowany wysięgnik , nowe funkcję i wygodniejszą...
9
Nowa generacja kart Samsung Pro Plus i Evo Plus - nośniki dla twórców teraz bardziej wydajne
Nowa generacja kart Samsung Pro Plus i Evo Plus - nośniki dla twórców teraz bardziej wydajne
Samsung zaprezentował najnowsze karty pamięci microSD i SD z serii PRO Plus i EVO Plus, stworzone dla profesjonalistów, entuzjastów fotografii, filmowców i twórców...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)