Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada

0
Maciej Luśtyk
14 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.

W ostatnim czasie Fujifilm zagrało fanom fotografii analogowej na nerwach. Najpierw, w kwietniu 2018 poinformowano o wycofaniu materiału monochromatycznego Acros z produkcji, by rok później zapowiedzieć premierę jego kolejnej generacji.

Fujifilm Neopan Acros 100 II właśnie trafia na rynek i ma być dużo lepszy niż wcześniej. Nowa formuła filmu powstała na bazie opatentowanej przez Fujifilm technologii Super Fine-Σ, dzięki której emulsja lepiej ma sobie radzić z jasnymi partiami obrazu i oferować jeszcze większą ostrość. Jak obiecuje producent, mamy spodziewać się “trójwymiarowej” gradacji.

Cena i dostępność

Nowy film w wersji małoobrazkowej (135) i średnioformatowej (120) trafi do sprzedaży już 22 listopada. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o cenach, ale te pojawiły się już w jednym z japońskich sklepów, gdzie Fujifilm Neopan Acros 100 II, niezależnie od wersji oferowany jest w cenie około 37 złotych za rolkę.

Oczywiście należy spodziewać się, że w polskiej dystrybucji cena będzie zapewne nieco wyższa.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
42
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)