Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada

0

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.

W ostatnim czasie Fujifilm zagrało fanom fotografii analogowej na nerwach. Najpierw, w kwietniu 2018 poinformowano o wycofaniu materiału monochromatycznego Acros z produkcji, by rok później zapowiedzieć premierę jego kolejnej generacji.

Fujifilm Neopan Acros 100 II właśnie trafia na rynek i ma być dużo lepszy niż wcześniej. Nowa formuła filmu powstała na bazie opatentowanej przez Fujifilm technologii Super Fine-Σ, dzięki której emulsja lepiej ma sobie radzić z jasnymi partiami obrazu i oferować jeszcze większą ostrość. Jak obiecuje producent, mamy spodziewać się “trójwymiarowej” gradacji.

Cena i dostępność

Nowy film w wersji małoobrazkowej (135) i średnioformatowej (120) trafi do sprzedaży już 22 listopada. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o cenach, ale te pojawiły się już w jednym z japońskich sklepów, gdzie Fujifilm Neopan Acros 100 II, niezależnie od wersji oferowany jest w cenie około 37 złotych za rolkę.

Oczywiście należy spodziewać się, że w polskiej dystrybucji cena będzie zapewne nieco wyższa.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Saramonic SR-MV7000 - wszechstronny mikrofon wchodzi do sprzedaży
Saramonic SR-MV7000 - wszechstronny mikrofon wchodzi do sprzedaży
Na polski rynek trafił Saramonic SR-MV7000, pojemnościowy mikrofon, który sprawdzi się nie tylko przy spotkaniach on-line, ale także w profesjonalnych produkcjach studyjnych
0
0
LED Newell RL10 RGB - pierścieniowa lampa światła ciągłego z predefiniowanymi efektami świetlnymi
LED Newell RL10 RGB - pierścieniowa lampa światła ciągłego z predefiniowanymi efektami świetlnymi
Miękkie światło, możliwość regulacji temperatury barwowej oraz wybór kolorów i wbudowane tryby świecenia oferuje najnowsza lampa LED Newell RL10 RGB
0
0
Benro Polaris - pierwsza elektroniczna głowica do statywu z pełną obsługą aparatu
Benro Polaris - pierwsza elektroniczna głowica do statywu z pełną obsługą aparatu
Firma Benro, jeden z największych producentów statywów, pracuje nad projektem sterowanej zdalnie głowicy statywowej, która jednocześnie oferować będzie pełne sterowanie parametrami aparatu i...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)