Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.

O tym, że film Kodak Ektachrome E100 może pojawić się także w średnim formacie i wielkim formacie po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu bieżącego roku. Gdy już myśleliśmy, że temat umarł śmiercią naturalną, w czerwcu Kodak Alaris ogłosiło, że materiał, który w celu przygotowania do wersji średnioformatowej wymagał niewielkiej zmiany formuły, jest już w fazie testów. Finalny produkt pojawić miał się pod koniec roku.

Kodak dotrzymał słowa i właśnie zaprezentował większe formaty filmu Ektachrome E100, który już niebawem dostępny będzie w wersji 120 (pięciopak) oraz w formie arkuszy 4 x 5 cala, pakowanych po 10 sztuk.

Cena i dostępność

Nowe filmy mają pojawić się w międzynarodowej sprzedaży jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w ciągu najbliższych 10 dni. Jak na razie producent nie zdradza jednak ceny w jakiej materiały zadebiutują na rynku, co każe nam wierzyć, że tanio nie będzie.

Aktualnie za rolkę filmu Ektachrome w małoobrazkowym formacie 135 na polskim rynku musimy zapłacić około 60-65 zł. Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie, format 120 oraz arkusze 4x5 będą sprzedawane zapewne jeszcze nieco drożej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem kodakalaris.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą nowe akumulatory typu NP-F marki Quadralite
Na rynek wchodzą nowe akumulatory typu NP-F marki Quadralite
Do sprzedaży wchodzą nowe akumulatory typu NP-F: Quadralite NP-F750Pro USB oraz Quadralite NP-F970Pro USB. Oprócz standardowej funkcji zasilania mogą pełnić rolę powerbanka.
2
Nanlite PavoTube II X - druga generacja wyjątkowych lamp wchodzi na rynek
Nanlite PavoTube II X - druga generacja wyjątkowych lamp wchodzi na rynek
Nowe lampy PavoTube mają ten sam ośmiokątny kształt, posiadają kilka nowych funkcji i rozmiarów, ultra-szeroki zakres temperatury barwowej, nowy interfejs i wiele więcej.
1
 Odświeżona gama filtrów marki Hoya już w sprzedaży
Odświeżona gama filtrów marki Hoya już w sprzedaży
Hoya Fusion One, Fusion Antistatic, HD oraz HD Nano. Na rynek wchodzą odświeżone serie popularnych filtrów fotograficznych.
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)