Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie

1
Maciej Luśtyk
11 Grudzień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.

O tym, że film Kodak Ektachrome E100 może pojawić się także w średnim formacie i wielkim formacie po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu bieżącego roku. Gdy już myśleliśmy, że temat umarł śmiercią naturalną, w czerwcu Kodak Alaris ogłosiło, że materiał, który w celu przygotowania do wersji średnioformatowej wymagał niewielkiej zmiany formuły, jest już w fazie testów. Finalny produkt pojawić miał się pod koniec roku.

Kodak dotrzymał słowa i właśnie zaprezentował większe formaty filmu Ektachrome E100, który już niebawem dostępny będzie w wersji 120 (pięciopak) oraz w formie arkuszy 4 x 5 cala, pakowanych po 10 sztuk.

Cena i dostępność

Nowe filmy mają pojawić się w międzynarodowej sprzedaży jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, w ciągu najbliższych 10 dni. Jak na razie producent nie zdradza jednak ceny w jakiej materiały zadebiutują na rynku, co każe nam wierzyć, że tanio nie będzie.

Aktualnie za rolkę filmu Ektachrome w małoobrazkowym formacie 135 na polskim rynku musimy zapłacić około 60-65 zł. Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie, format 120 oraz arkusze 4x5 będą sprzedawane zapewne jeszcze nieco drożej.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem kodakalaris.co.jp.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)