Fujifilm Neopan Acros 100 II już w sprzedaży. Cena zwala z nóg

8

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Zapowiedziany w czerwcu zeszłego roku następca tradycyjnego Acrosa wreszcie trafia do powszechnej sprzedaży na całym świecie. Niestety w znacznie wyższej cenie.

Fani analoga nie mają łatwo. Co i ruch kolejne materiały znikają z rynku, a pozostałe drożeją. Podobnie było z kultowym już filmem Fujifilm Neopan 100 Acros, który przed dwoma laty firma wycofała z produkcji, tłumacząc to czynnikami ekonomicznymi… Po to, by rok później zapowiedzieć jego nową wersję - Fujifilm Neopan 100 Acros II.

Nowy, lepszy Acros?

Według producenta, nowy materiał miał zostać usprawniony i oferować jeszcze lepsze rezultaty od swojego poprzednika. Nowa formuła filmu powstała na bazie opatentowanej przez Fujifilm technologii Super Fine-Σ, dzięki której emulsja lepiej ma sobie radzić z jasnymi partiami obrazu i oferować jeszcze większą ostrość. Jak obiecuje producent, mamy spodziewać się wręcz “trójwymiarowej” gradacji.

Teraz wreszcie będziemy mogli przekonać się o tym na własnej skórze. Fujifilm Neopan Acros 100 II trafił właśnie na rynek międzynarodowy i oferowany jest już także przez polskie sklepy. Niestety za nowy-stary film musimy słono zapłacić.

W tej cenie, w emulsji powinniśmy chyba znaleźć drobiny złota

Podczas gdy pierwszą generację filmu byliśmy w stanie nabyć w sprzedaży detalicznej za około 35 zł, wersja oznaczona numerem II uszczupli nasze portfele aż o 55 zł, co czyni go obecnie najdroższym powszechnie dostępnym czarno-białym materiałem na rynku. Można tylko zapłakać. Miejmy jednak nadzieję, że rezultaty będą tego warte i nowy film nie okaże się nowością jedynie z nazwy.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Gudsen Moza Air 2S - lepsza bateria, więcej mocowań i unikalne pokrętło funkcyjne
Gudsen Moza Air 2S - lepsza bateria, więcej mocowań i unikalne pokrętło funkcyjne
Gudsen prezentuje aktualizację swojego najbardziej zaawansowanego gimbala. Choć większość możliwości pozostaje taka sama jak wcześniej, model Moza Air 2S oferuje...
2
0
Laptopy NVIDIA Studio z GeForce RTX 3050 i 3050 Ti - szybka edycja zdjęć i filmów na każdą kieszeń?
Laptopy NVIDIA Studio z GeForce RTX 3050 i 3050 Ti - szybka edycja zdjęć i filmów na każdą kieszeń?
Na rynku debiutują laptopy wykorzystujące nowe, podstawowe układy grafiki GeForce RTX3050. W przypadku urządzeń z linii NVIDIA Studio, twórcy...
8
2
Zhiyun Smooth Q3 - gimbal do smartfona z wbudowanym oświetleniem
Zhiyun Smooth Q3 - gimbal do smartfona z wbudowanym oświetleniem
Kompaktowe gimbale potrafią coraz więcej. Nowy Zhiyun Smooth Q3 oprócz stabilnych ujęć zapewni też dodatkowe oświetlenie.
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)