Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Idąc śladem Canona, Fujifilm udostępnia specjalne oprogramowanie, które pozwoli zamienić aparaty producenta w kamery internetowe i używać ich do wideokonferencji, tudzież streamowania na serwisy społecznościowe. Niestety nie każdy będzie mógł z niego skorzystać.

Fujifilm robi kolejny ukłon w stronę użytkowników i udostępnia pojawiające się w plotkach już od pewnego czasu oprogramowanie Fujifilm X Webcam, które - jak nie trudno się domyślić - pozwoli przeistoczyć nasze aparaty w kamery internetowe i sprawić, że podczas wideokonferencji przestaniemy prezentować się jak na zdjęciu z kalkulatora.

Doskonale! Szkoda tylko, że tym razem zapomniano o amatorach

Świetna sprawa, problem jednak w tym, że programistów chyba nieco poniosło. Apka kompatybilna jest bowiem z modelami X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3, X-T4 oraz aparatami średnioformatowymi z serii GFX (sic!), ale zupełnie zapomniano o użytkownikach aparatów z dwu- i trzycyfrowej serii X-T, którzy z dużym prawdopodobieństwem byliby zainteresowani tym rozwiązaniem bardziej niż garstka użytkowników GFX-ów. W końcu nie ma to jak średnioformatowa kamerka internetowa.

Co ciekawe, oprogramowanie umożliwia także nakładanie na obraz dobrze znanych użytkownikom symulacji filmów, co jeszcze bardziej pozwoli uatrakcyjnić przeprowadzane wideorozmowy. Z kolei do podłączenia aparatów będzie konieczny jedynie kabel USB. Resztę zrobi za nas oprogramowanie.

Póki co, użytkownicy mogą napotkać jeszcze jedną przeszkodę. Jak na razie oprogramowanie współpracuje bowiem jedynie ze środowiskiem Windowsa.

Skąd pobrać?

Program Fujifilm X Webcam możecie pobrać ze strony fujifilm-x.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Firmware 2.0 do Leica SL2-S - nowe funkcje i zwiększona wydajność w trybie wideo
Oprogramowanie wewnętrzne 2.0 do aparatu Leica SL2-S przynosi mnóstwo nowych funkcji zarówno w zakresie autofokusa, jak i ogólnego działania aparatu. Kluczowe są jednak nowe możliwości wideo.
1
1
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma G1 8K - modułowa kamera od chińskiego producenta optyki
Bosma, mało znany w branży fotograficznej i wideo producent teleskopów astronomicznych, lornetek i lunet celowniczych zamierza wprowadzić na rynek konsumencką kamerę 8K z mocowaniem Mikro 4/3
2
0
Polaroid Go - kompaktowa rewolucja jako alternatywa dla Instaxa
Polaroid Go - kompaktowa rewolucja jako alternatywa dla Instaxa
Polaroid prezentuje najbardziej rewolucyjny (dla siebie) produkt od lat. Aparat Go Camera i nowe wkłady Go Film przenoszą magię Polaroida do mniejszego formatu i...
15
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)