Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Idąc śladem Canona, Fujifilm udostępnia specjalne oprogramowanie, które pozwoli zamienić aparaty producenta w kamery internetowe i używać ich do wideokonferencji, tudzież streamowania na serwisy społecznościowe. Niestety nie każdy będzie mógł z niego skorzystać.

Fujifilm robi kolejny ukłon w stronę użytkowników i udostępnia pojawiające się w plotkach już od pewnego czasu oprogramowanie Fujifilm X Webcam, które - jak nie trudno się domyślić - pozwoli przeistoczyć nasze aparaty w kamery internetowe i sprawić, że podczas wideokonferencji przestaniemy prezentować się jak na zdjęciu z kalkulatora.

Doskonale! Szkoda tylko, że tym razem zapomniano o amatorach

Świetna sprawa, problem jednak w tym, że programistów chyba nieco poniosło. Apka kompatybilna jest bowiem z modelami X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3, X-T4 oraz aparatami średnioformatowymi z serii GFX (sic!), ale zupełnie zapomniano o użytkownikach aparatów z dwu- i trzycyfrowej serii X-T, którzy z dużym prawdopodobieństwem byliby zainteresowani tym rozwiązaniem bardziej niż garstka użytkowników GFX-ów. W końcu nie ma to jak średnioformatowa kamerka internetowa.

Co ciekawe, oprogramowanie umożliwia także nakładanie na obraz dobrze znanych użytkownikom symulacji filmów, co jeszcze bardziej pozwoli uatrakcyjnić przeprowadzane wideorozmowy. Z kolei do podłączenia aparatów będzie konieczny jedynie kabel USB. Resztę zrobi za nas oprogramowanie.

Póki co, użytkownicy mogą napotkać jeszcze jedną przeszkodę. Jak na razie oprogramowanie współpracuje bowiem jedynie ze środowiskiem Windowsa.

Skąd pobrać?

Program Fujifilm X Webcam możecie pobrać ze strony fujifilm-x.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
14
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
18
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Premiera EOS R1 i R5 II już za tydzień? Canon rozpoczął odliczanie
Canon oficjalnie zapowiada nowe premiery w systemie EOS R i zapraszana na wydarzenie online, które odbędzie się w środę, 17 lipca o godz. 11:00.
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)