Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Idąc śladem Canona, Fujifilm udostępnia specjalne oprogramowanie, które pozwoli zamienić aparaty producenta w kamery internetowe i używać ich do wideokonferencji, tudzież streamowania na serwisy społecznościowe. Niestety nie każdy będzie mógł z niego skorzystać.

Fujifilm robi kolejny ukłon w stronę użytkowników i udostępnia pojawiające się w plotkach już od pewnego czasu oprogramowanie Fujifilm X Webcam, które - jak nie trudno się domyślić - pozwoli przeistoczyć nasze aparaty w kamery internetowe i sprawić, że podczas wideokonferencji przestaniemy prezentować się jak na zdjęciu z kalkulatora.

Doskonale! Szkoda tylko, że tym razem zapomniano o amatorach

Świetna sprawa, problem jednak w tym, że programistów chyba nieco poniosło. Apka kompatybilna jest bowiem z modelami X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3, X-T4 oraz aparatami średnioformatowymi z serii GFX (sic!), ale zupełnie zapomniano o użytkownikach aparatów z dwu- i trzycyfrowej serii X-T, którzy z dużym prawdopodobieństwem byliby zainteresowani tym rozwiązaniem bardziej niż garstka użytkowników GFX-ów. W końcu nie ma to jak średnioformatowa kamerka internetowa.

Co ciekawe, oprogramowanie umożliwia także nakładanie na obraz dobrze znanych użytkownikom symulacji filmów, co jeszcze bardziej pozwoli uatrakcyjnić przeprowadzane wideorozmowy. Z kolei do podłączenia aparatów będzie konieczny jedynie kabel USB. Resztę zrobi za nas oprogramowanie.

Póki co, użytkownicy mogą napotkać jeszcze jedną przeszkodę. Jak na razie oprogramowanie współpracuje bowiem jedynie ze środowiskiem Windowsa.

Skąd pobrać?

Program Fujifilm X Webcam możecie pobrać ze strony fujifilm-x.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Airpeak - Sony wkracza na rynek dronów
Airpeak - Sony wkracza na rynek dronów
Wygląda na to, że DJI może wreszcie doczekać się realnej konkurencji na rynku konsumenckim. Do gry wkracza bowiem japoński gigant technologiczny. Co w kwestii dronów...
18
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)