Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich

2

Autor: Maciej Luśtyk

27 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Idąc śladem Canona, Fujifilm udostępnia specjalne oprogramowanie, które pozwoli zamienić aparaty producenta w kamery internetowe i używać ich do wideokonferencji, tudzież streamowania na serwisy społecznościowe. Niestety nie każdy będzie mógł z niego skorzystać.

Fujifilm robi kolejny ukłon w stronę użytkowników i udostępnia pojawiające się w plotkach już od pewnego czasu oprogramowanie Fujifilm X Webcam, które - jak nie trudno się domyślić - pozwoli przeistoczyć nasze aparaty w kamery internetowe i sprawić, że podczas wideokonferencji przestaniemy prezentować się jak na zdjęciu z kalkulatora.

Doskonale! Szkoda tylko, że tym razem zapomniano o amatorach

Świetna sprawa, problem jednak w tym, że programistów chyba nieco poniosło. Apka kompatybilna jest bowiem z modelami X-H1, X-Pro2, X-Pro3, X-T2, X-T3, X-T4 oraz aparatami średnioformatowymi z serii GFX (sic!), ale zupełnie zapomniano o użytkownikach aparatów z dwu- i trzycyfrowej serii X-T, którzy z dużym prawdopodobieństwem byliby zainteresowani tym rozwiązaniem bardziej niż garstka użytkowników GFX-ów. W końcu nie ma to jak średnioformatowa kamerka internetowa.

Co ciekawe, oprogramowanie umożliwia także nakładanie na obraz dobrze znanych użytkownikom symulacji filmów, co jeszcze bardziej pozwoli uatrakcyjnić przeprowadzane wideorozmowy. Z kolei do podłączenia aparatów będzie konieczny jedynie kabel USB. Resztę zrobi za nas oprogramowanie.

Póki co, użytkownicy mogą napotkać jeszcze jedną przeszkodę. Jak na razie oprogramowanie współpracuje bowiem jedynie ze środowiskiem Windowsa.

Skąd pobrać?

Program Fujifilm X Webcam możecie pobrać ze strony fujifilm-x.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R5 i R6 - powrót na szczyt
Canon EOS R5 i R6 - powrót na szczyt
Jeśli mieliście do tej pory wątpliwości czy aby na pewno Canon obudził się z kilkuletniego letargu, powinniście je porzucić. Producent prezentuje modele,...
90
8
Pixii - dalmierzowa "rewolucja" wreszcie trafia na rynek. Czy rzeczywiście nią jest?
Pixii - dalmierzowa "rewolucja" wreszcie trafia na rynek. Czy rzeczywiście nią jest?
Jest piękny, nowoczesny i jak na swoje możliwości, niestety koszmarnie drogi. Czy jedyny poza ofertą Leiki aparat dalmierzowy na rynku znajdzie dla siebie miejsce we...
22
4
Aparaty Olympus z funkcją kamery internetowej. Nowe obiektywy na horyzoncie
Aparaty Olympus z funkcją kamery internetowej. Nowe obiektywy na horyzoncie
Choć już niedługo dział obrazowania Olympusa przejdzie w inne ręce, producent cały czas zapowiada nowości. Nadchodzą nowe ciekawe szkła, a korpusów OM-D będziecie...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)