Fundacja Archeologia Fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "Fundacja Archeologia Fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
„Are You a Rebel?“ - już dziś wernisaż zdjęć Andrzeja Georgiewa
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na otwarcie ostatniej w 2018 roku wystawy w galerii FAF. Rok zakończy wyjątkowym pokazem zdjęć polskiej sceny muzycznej lat 90. z archiwum Andrzeja Georgiewa. Wernisaż już dziś o 19:00.
11 Gru 2018
Redakcja Fotopolis
0
Tydzień fotografii w FAF - dowiedz się jak chronić stare zdjęcia, zeskanuj negatywy i obejrzyj dawne fotografie Warszawy
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza w dniach 11-15 września na cykl bezpłatnych wydarzeń zorientowanych wokół archiwizacji zbiorów i zdjęć historycznych. W programie m.in spotkania z konserwatorem, możliwość zeskanowania przyniesionych zdjęć, pokazy slajdów i przegląd archiwum.
5 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Rusza Wirtualne Muzeum Fotografii. Ponad 50 tys. zdjęć wybitnych polskich twórców
Wirtualne Muzeum Fotografii to nowa baza zdjęć i wiedzy na temat polskiej fotografii. Bezpłatnie obejrzymy tam archiwa m.in. Zbigniewa Dłubaka, Zofii Chomętowskiej czy Mariusza Hermanowicza, ale także wybrane zbiory różnych instytucji.
14 Cze 2018
Redakcja Fotopolis
0
“Element krajobrazu” to spojrzenie na 50 lat pracy jedynego zawodowego fotografa w niewielkim miasteczku
Marian Musiał przez ponad 50 lat uwiecznił kilka pokoleń mieszkańców, poczynając od licznych portretów dzieci, aż po fotografię dokumentującą pogrzeby. Pasjonował się też krajobrazem. Nowa wystawa Fundacji Archeologia Fotografii to gratka dla fanów dokumentu.
8 Cze 2018
Redakcja Fotopolis
0
Już jutro spotkanie autorskie z Tomaszem Wysockim i oprowadzenie po wystawie Wojciecha Zamecznika
Jeżeli czwartkowy wieczór macie wolny, zarezerwujcie go na trwające właśnie wystawy Fundacji Archeologia Fotografii i Leica 6x7 Gallery Warszawa. Oprowadzenia kuratorskie zapewnią wam unikalny wgląd w prezentowane prace.
9 Maj 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Pole widzenia“ - wystawa prac Wojciecha Zamecznika
Już w przyszły czwartek w warszawskiej galerii Fundacji Archeologia Fotografii będzie można zobaczyć „Pole widzenia“ - wystawę prezentującą fotografie, szkice i projekty Wojciecha Zamecznika.
12 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
Mariusz Hermanowicz i Agnieszka Rayss - polska fotografia w Wilnie
„Do czego może służyć fotografia?” Mariusza Hermanowicza i „Gdzie jest ciało” Agnieszki Rayss to dwie wystawy, które zostaną zaprezentowane w przyszły wtorek, 10 kwietnia w wileńskiej Galerii Fotografii Prospekto.
5 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Widzi-mi-się” – premiera książki i spotkanie z autorami, Rafałem Milachem i Martą Szymańską
„Widzi-mi-się” to książka o fotografii dla trochę starszych dzieci i ciekawych świata dorosłych. Nie ma w niej jednak instrukcji, jak robić dobre zdjęcia. Jest za to wiele wskazówek, jak je oglądać. Udowadnia ona, że nie istnieje jedna poprawna odpowiedź na pytanie, co widzisz na zdjęciu.
29 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
"Love Story" - fotografie Anny i Krystiana Jarnuszkiewiczów w Fundacji Archeologia Fotografii
Anna i Krystian Jarnuszkiewicz żyli razem i tworzyli przez ponad pięćdziesiąt lat. Okoliczności te stanowią krajobraz wspólnej podróży, w której kontekście należy patrzeć na zdjęcia ukazujące ich dorobek. Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na oprowadzenie kuratorskie po wystawie “Love Story”, które odbędzie się 26 marca.
22 Mar 2018
Redakcja Fotopolis
0
„Promienie“ Adama Pańczuka w Galerii Fundacji Archeologia Fotografii
Już w najbliższy piątek w warszawskiej Galerii Fundacji Archeologia Fotografii odbędzie się wernisaż „Promienie“ - najnowszego projektu Adama Pańczuka, który powstaje w ramach współpracy kolektywu Sputnik Photos i Fundacji Archeologia Fotografii.
20 Wrz 2017
Michał Chrzanowski
0