Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie

0
Maciej Luśtyk
26 Listopad 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa chemia pozwoli na wywyłanie jednej rolki filmu, lub 23 arkuszy papieru w formacie 8 x 10 cala.

Dobre wieści ze świata fotografii analogowej. Już niebawem osoby stawiające swoje pierwsze kroki na tym polu, a także fotografowie, którzy chcieliby mieć możliwośc wygodnego wywołania swoich filmów w terenie będą mogli skorzystać z zestawów Tetenal Magic-Box - jednorazowych kompletów chemii, odmierzonych dokładnie na potrzeby wywołania jednego filmu, slajdu, lub paczki papieru.

Chemia na raz

Zestawy Magic-Box dostępne będą w trzech wariantach: dwóch przystosowanych do wołania w procesach E6 i C41, a także w wersji przeznaczonej do wywołania około 23 arkuszy papieru fotograficznego w formacie 8 x 10”.

Podobne zestawy, także w formie rozpuszczalnych tabletek Tetenal oferował w latach 80. i 90. XX wieku fotorepoterom, którzy chcieli mieć możliwośc szybkiego wywołania filmu pozostając w miejscu wydarzeń. Teraz są one skierowane raczej do amatorów, którzy nie chcą inwestować w duże ilości chemii, nie wiedząc czy podołają samodzielnemu wywoływaniu filmów. Są przy tym jednak nie mniej ciekawe i mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Od niedawna podobne zestawy z powodzeniem sprzedaje także Ilford.

Magic-Box to pierwszy produkt „nowego” Tetenala (Tetenal 1984), który powstał 1 kwietnia 2019 roku, po tym jak pracownicy wykupili prawa do produktów i formuł firmy, gdy ta na początku roku znalazła się w stanie niewypłacalności. Obecnie firma zatrudnia około 40 pracowników.

Cena i dostępność

Jak na razie zestawy chemii dostępne są jedynie na rynku niemieckim, w nieco wygórowanych cenach 12,95 euro (wersja C-41), 14,95 euro (wersja RA-4) i 15,95 euro (wersja E-6), ale niebawem produkt pojawi się prawdopodobnie także zagranicznej dystrybucji. Biorąc pod uwagę ceny, nie jest to rozwiązanie w żadnym wypadku ekonomiczne, ale trzeba też brać pod uwagę, że nie jest ono kierowane do osób, które wywołują samodzielnie duże ilości filmu.

Zestawy Magic Box możemy zamówić przez sklep na stronie producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.new-tetenal.de.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Peak Design Travel Tripod już dostępny w przedsprzedaży
Jeden z najciekawszych trójnogów ostatnich lat i akcesorium roku w naszym plebiscycie - statyw Peak Design Travel Tripod można już zamawiać w polskiej...
18
1
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
16
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)