Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Tetenal 1847, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa chemia pozwoli na wywołanie jednej rolki filmu, lub 23 arkuszy papieru w formacie 8 x 10 cala.

Dobre wieści ze świata fotografii analogowej. Już niebawem osoby stawiające swoje pierwsze kroki na tym polu, a także fotografowie, którzy chcieliby mieć możliwość wygodnego wywołania swoich filmów w terenie będą mogli skorzystać z zestawów Tetenal Magic-Box - jednorazowych kompletów chemii, odmierzonych dokładnie na potrzeby wywołania jednego filmu, slajdu, lub paczki papieru.

Chemia na raz

Zestawy Magic-Box dostępne będą w trzech wariantach: dwóch przystosowanych do wołania w procesach E6 i C41, a także w wersji przeznaczonej do wywołania około 23 arkuszy papieru fotograficznego w formacie 8 x 10”.

Podobne zestawy, także w formie rozpuszczalnych tabletek Tetenal oferował w latach 80. i 90. XX wieku fotorepoterom, którzy chcieli mieć możliwośc szybkiego wywołania filmu pozostając w miejscu wydarzeń. Teraz są one skierowane raczej do amatorów, którzy nie chcą inwestować w duże ilości chemii, nie wiedząc czy podołają samodzielnemu wywoływaniu filmów. Są przy tym jednak nie mniej ciekawe i mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Od niedawna podobne zestawy z powodzeniem sprzedaje także Ilford.

Magic-Box to pierwszy produkt „nowego” Tetenala (Tetenal 1847), który powstał 1 kwietnia 2019 roku, po tym jak pracownicy wykupili prawa do produktów i formuł firmy, gdy ta na początku roku znalazła się w stanie niewypłacalności. Obecnie firma zatrudnia około 40 pracowników.

Cena i dostępność

Jak na razie zestawy chemii dostępne są jedynie na rynku niemieckim, w nieco wygórowanych cenach 12,95 euro (wersja C-41), 14,95 euro (wersja RA-4) i 15,95 euro (wersja E-6), ale niebawem produkt pojawi się prawdopodobnie także zagranicznej dystrybucji. Biorąc pod uwagę ceny, nie jest to rozwiązanie w żadnym wypadku ekonomiczne, ale trzeba też brać pod uwagę, że nie jest ono kierowane do osób, które wywołują samodzielnie duże ilości filmu.

Zestawy Magic Box możemy zamówić przez sklep na stronie producenta.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shop.new-tetenal.de.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)