Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.

W ramach serii ILFORD Simplicity znajdziemy wszystko, co potrzebne do skutecznego wywołania filmu w koreksie. Mamy więc wywoływacz (Ilfosol 3, 60 ml), przerywacz (Ilfostop, 30 ml) utrwalacz (Rapid Fixer, 100 ml) oraz zwilżacz (Ilfotol, 25 ml).

Jak twierdzi producent, odczynniki chemiczne z linii Simplicity dedykowane są dla hobbystów fotografii analogowej, którzy naświetlają nieduże ilości filmów, chcą je samodzielnie wywołać i nie chcą ryzykować zakupu dużych opakowań.

 

Po rozcieńczeniu koncentratów otrzymamy po 600 ml roztworu każdego z odczynników, co umożliwić ma nam wywołanie dwóch filmów 35 mm, lub jednego filmu w formacie 120. Chemia na pewno się więc nie zmarnuje, a dodatkowo okaże się wygodna w transporcie.

W obliczu wydajności koncentratów, fotografowie z pewnością będą kręcić nosem na dość wygórowaną cenę, zestaw może jednak okazać się ciekawym rozwiązaniem “na próbę”, które w wygodny sposób pozwoli początkującym spróbować wywoływania filmów w domowym zaciszu.

Cena i dostępność

Odczynniki możemy kupić pojedynczo (16,50-19,50 zł), lub w zestawie zawierającym wszystkie 4 produkty w cenie 77,50 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem ilfordphoto.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)