ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

0
Maciej Luśtyk
12 Marzec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.

W ramach serii ILFORD Simplicity znajdziemy wszystko, co potrzebne do skutecznego wywołania filmu w koreksie. Mamy więc wywoływacz (Ilfosol 3, 60 ml), przerywacz (Ilfostop, 30 ml) utrwalacz (Rapid Fixer, 100 ml) oraz zwilżacz (Ilfotol, 25 ml).

Jak twierdzi producent, odczynniki chemiczne z linii Simplicity dedykowane są dla hobbystów fotografii analogowej, którzy naświetlają nieduże ilości filmów, chcą je samodzielnie wywołać i nie chcą ryzykować zakupu dużych opakowań.

 

Po rozcieńczeniu koncentratów otrzymamy po 600 ml roztworu każdego z odczynników, co umożliwić ma nam wywołanie dwóch filmów 35 mm, lub jednego filmu w formacie 120. Chemia na pewno się więc nie zmarnuje, a dodatkowo okaże się wygodna w transporcie.

W obliczu wydajności koncentratów, fotografowie z pewnością będą kręcić nosem na dość wygórowaną cenę, zestaw może jednak okazać się ciekawym rozwiązaniem “na próbę”, które w wygodny sposób pozwoli początkującym spróbować wywoływania filmów w domowym zaciszu.

Cena i dostępność

Odczynniki możemy kupić pojedynczo (16,50-19,50 zł), lub w zestawie zawierającym wszystkie 4 produkty w cenie 77,50 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem ilfordphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)