ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.

W ramach serii ILFORD Simplicity znajdziemy wszystko, co potrzebne do skutecznego wywołania filmu w koreksie. Mamy więc wywoływacz (Ilfosol 3, 60 ml), przerywacz (Ilfostop, 30 ml) utrwalacz (Rapid Fixer, 100 ml) oraz zwilżacz (Ilfotol, 25 ml).

Jak twierdzi producent, odczynniki chemiczne z linii Simplicity dedykowane są dla hobbystów fotografii analogowej, którzy naświetlają nieduże ilości filmów, chcą je samodzielnie wywołać i nie chcą ryzykować zakupu dużych opakowań.

 

Po rozcieńczeniu koncentratów otrzymamy po 600 ml roztworu każdego z odczynników, co umożliwić ma nam wywołanie dwóch filmów 35 mm, lub jednego filmu w formacie 120. Chemia na pewno się więc nie zmarnuje, a dodatkowo okaże się wygodna w transporcie.

W obliczu wydajności koncentratów, fotografowie z pewnością będą kręcić nosem na dość wygórowaną cenę, zestaw może jednak okazać się ciekawym rozwiązaniem “na próbę”, które w wygodny sposób pozwoli początkującym spróbować wywoływania filmów w domowym zaciszu.

Cena i dostępność

Odczynniki możemy kupić pojedynczo (16,50-19,50 zł), lub w zestawie zawierającym wszystkie 4 produkty w cenie 77,50 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem ilfordphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4