ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.

W ramach serii ILFORD Simplicity znajdziemy wszystko, co potrzebne do skutecznego wywołania filmu w koreksie. Mamy więc wywoływacz (Ilfosol 3, 60 ml), przerywacz (Ilfostop, 30 ml) utrwalacz (Rapid Fixer, 100 ml) oraz zwilżacz (Ilfotol, 25 ml).

Jak twierdzi producent, odczynniki chemiczne z linii Simplicity dedykowane są dla hobbystów fotografii analogowej, którzy naświetlają nieduże ilości filmów, chcą je samodzielnie wywołać i nie chcą ryzykować zakupu dużych opakowań.

 

Po rozcieńczeniu koncentratów otrzymamy po 600 ml roztworu każdego z odczynników, co umożliwić ma nam wywołanie dwóch filmów 35 mm, lub jednego filmu w formacie 120. Chemia na pewno się więc nie zmarnuje, a dodatkowo okaże się wygodna w transporcie.

W obliczu wydajności koncentratów, fotografowie z pewnością będą kręcić nosem na dość wygórowaną cenę, zestaw może jednak okazać się ciekawym rozwiązaniem “na próbę”, które w wygodny sposób pozwoli początkującym spróbować wywoływania filmów w domowym zaciszu.

Cena i dostępność

Odczynniki możemy kupić pojedynczo (16,50-19,50 zł), lub w zestawie zawierającym wszystkie 4 produkty w cenie 77,50 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem ilfordphoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4