ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach

Autor: Maciej Luśtyk

12 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.

W ramach serii ILFORD Simplicity znajdziemy wszystko, co potrzebne do skutecznego wywołania filmu w koreksie. Mamy więc wywoływacz (Ilfosol 3, 60 ml), przerywacz (Ilfostop, 30 ml) utrwalacz (Rapid Fixer, 100 ml) oraz zwilżacz (Ilfotol, 25 ml).

Jak twierdzi producent, odczynniki chemiczne z linii Simplicity dedykowane są dla hobbystów fotografii analogowej, którzy naświetlają nieduże ilości filmów, chcą je samodzielnie wywołać i nie chcą ryzykować zakupu dużych opakowań.

 

Po rozcieńczeniu koncentratów otrzymamy po 600 ml roztworu każdego z odczynników, co umożliwić ma nam wywołanie dwóch filmów 35 mm, lub jednego filmu w formacie 120. Chemia na pewno się więc nie zmarnuje, a dodatkowo okaże się wygodna w transporcie.

W obliczu wydajności koncentratów, fotografowie z pewnością będą kręcić nosem na dość wygórowaną cenę, zestaw może jednak okazać się ciekawym rozwiązaniem “na próbę”, które w wygodny sposób pozwoli początkującym spróbować wywoływania filmów w domowym zaciszu.

Cena i dostępność

Odczynniki możemy kupić pojedynczo (16,50-19,50 zł), lub w zestawie zawierającym wszystkie 4 produkty w cenie 77,50 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem ilfordphoto.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Dystrybutor marek Moza i Mirfak informuje o kolejnych dużych promocjach na swój sprzęt. Tym razem to atrakcyjne zestawy, które pozwolą wam łatwo skompletować zestaw do...
34
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom...
13
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Na rynek wchodzą nowe akcesoria fotograficzne Peak Design. Do sprzedaży trafiają torba Field Pouch V2 w zmodyfikowanej wersji oraz nowe kolory pasków do aparatów.
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)