czarno-biała

Wszystkie artykuły z tagiem: "czarno-biała" w serwisie fotopolis.pl:
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
27 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Grono Polaków nagrodzonych w konkursie MonoVisions Photography Awards 2017. Zobaczcie galerię zwycięskich prac
W tym roku na mapie wydarzeń fotograficznych pojawił się nowy konkurs, poświęcony w całości czerni i bieli. Oto wyniki Monovision Photography Awards 2017. Wśród nagrodzonych znalazło się wielu Polaków.
5 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Nie wiesz jaki film czarno-biały wybrać? Oto porównanie większości materiałów o czułości ISO 400 na rynku
Fotografia analogowa powraca wielkimi krokami. Jak jednak połapać się w ofercie dostępnych filmów? Odnalezienie swojego ulubionego materiału zajmuje niekiedy nawet kilka lat. Zadanie to postanowił ułatwić Wam fotograf Andrew Branch i porównał ze sobą większość dostępnych na rynku filmów monochromatycznych.
28 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem Surmanem
Samouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista, a od niedawna ambasador jednego z producentów. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem.
31 Lip 2017
Maciej Luśtyk
7
Dzięki temu poradnikowi łatwo nauczysz się kolorować czarno-białe fotografie
Koloryzacje monochromatycznych zdjęć mają zapewne tyle samo zwolenników co przeciwników. Pewne jest natomiast to, że pozwalają one spojrzeć na stare fotografie w zupełnie inny sposób. Dzięki temu filmowi nauczycie się robić to sami.
12 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Lab-Box - samodzielne wywoływanie filmów prostsze niż kiedykolwiek
Fotografia analogowa powraca wielkimi krokami. Ciągle jednak samodzielne wywoływanie filmów to proces, który w wielu, szczególnie początkujących osobom wydaje się skomplikowany. Dzięki urządzeniu Lab-Box stać ma się to dużo łatwiejsze.
22 Lut 2017
Maciej Luśtyk
7
Darkr - edytuj zdjęcia tak, jak w prawdziwej ciemni
Jeśli kiedykolwiek pracowaliście w tradycyjnej ciemni, z pewnością przypadnie Wam do gustu aplikacja Darkr, która edycję zdjęć opiera o symulację technik używanych przy wywoływaniu prawdziwych odbitek.
9 Sty 2017
Maciej Luśtyk
0
Nowe filmy monochromatyczne Oriental Seagull
Japoński dystrybutor papierów fotograficznych wprowadzi na rynek dwa nowe filmy monochromatyczne o czułościach ISO 100 i ISO 400.
25 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
Poznaliśmy wyniki konkursu Monochrome Awards 2015. Wśród laureatów są Polacy!
Luke Tscharke został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Monochrome Awards. Nie zabrakło jednak także polskiego akcentu. Trzecie miejsce w kategorii Fashion / Beauty zajął Łukasz Malczewski. Zaś wyróżnienia powędrowały w ręce Agaty Serge oraz Bartłomieja Jureckiego. Koniecznie zobaczcie galerię wszystkich laureatów!
2 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha
Czy piękno przyrody ukazane na zdjęciach może istnieć bez barw? Okazuje się, że tak! Zobaczcie niesamowite czarno-białe krajobrazy wykonane przez czeskiego fotografa Daniela Rericha.
6 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0