czarno-biała

Wszystkie artykuły z tagiem: "czarno-biała" w serwisie fotopolis.pl:
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
17 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
1
ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach
Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.
12 Mar 2019
Maciej Luśtyk
0
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
12 Wrz 2018
Julia Kaczorowska
0
Poznaliśmy wyniki MonoVisions Photography Awards 2018. Wśród laureatów grono Polaków
Za nami druga edycja MonoVisions Photography Awards. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz konkurs fotografii monochromatycznej okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla Polaków, których prace zdominowały poszczególne kategorie.
1 Sie 2018
Michał Chrzanowski
2
CineStill Df96 pozwoli ci wywołać czarno-białe filmy w jednej kąpieli, w ciągu 3 minut. Do tego może być wykorzystywany wielokrotnie
Fotografia analogowa wraca do łask, praca w ciemni ciągle jednak budzi w początkujących grozę. Z najnowszym wywoływaczem CineStiil wołanie filmów stanie się tak proste, jak to tylko możliwe.
20 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Znamy wyniki konkursu Monochrome Awards 2017. Polacy kolejny raz na podium
Polacy kolejny raz stają na podium międzynarodowych konkursów fotograficznych. Tym razem była to 4. edycja poświęconego wyłącznie fotografii czarno-białej Monochrome Awards. Zobaczcie nagrodzone prace.
16 Sty 2018
Maciej Luśtyk
0
Silberra - nowa marka wkracza na rynek fotografii analogowej. Oferta robi wrażenie
O tym, że film w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy renesans nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. O nowych filmach słyszymy już niemal co miesiąc. Teraz z masową produkcją chce wystartować nowa firma, która oprócz kilku materiałów światłoczułych ma zamiar produkować także chemię.
27 Paź 2017
Maciej Luśtyk
3
Grono Polaków nagrodzonych w konkursie MonoVisions Photography Awards 2017. Zobaczcie galerię zwycięskich prac
W tym roku na mapie wydarzeń fotograficznych pojawił się nowy konkurs, poświęcony w całości czerni i bieli. Oto wyniki Monovision Photography Awards 2017. Wśród nagrodzonych znalazło się wielu Polaków.
5 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Nie wiesz jaki film czarno-biały wybrać? Oto porównanie większości materiałów o czułości ISO 400 na rynku
Fotografia analogowa powraca wielkimi krokami. Jak jednak połapać się w ofercie dostępnych filmów? Odnalezienie swojego ulubionego materiału zajmuje niekiedy nawet kilka lat. Zadanie to postanowił ułatwić Wam fotograf Andrew Branch i porównał ze sobą większość dostępnych na rynku filmów monochromatycznych.
28 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem Surmanem
Samouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista, a od niedawna ambasador jednego z producentów. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem.
31 Lip 2017
Maciej Luśtyk
7