Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha

Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha
Czy piękno przyrody ukazane na zdjęciach może istnieć bez barw? Okazuje się, że tak! Zobaczcie niesamowite czarno-białe krajobrazy wykonane przez czeskiego fotografa Daniela Rericha.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Fotografia krajobrazowa jest jednym z pierwszych, podstawowych i najważniejszych gatunków fotografii. Fotografowie kierują aparaty w stronę otaczającego ich barwnego świata i zatrzymują piękno widziane przez obiektywy. Jednak jest wiele osób, które twierdzą, że kolory mogą rozpraszać i odciągać uwagę od prawdziwego piękna natury. Jedną z takich osób jest czeski fotograf Daniel Rericha.

Zdecydowanie uważam się za fotografa krajobrazu, który kocha symetrię, czystość i prostotę. Właśnie te cechy staram się zawrzeć w moich pracach poprzez połączenie odpowiedniej kompozycji, dłuższych czasów naświetlania oraz postprodukcji. W mojej opinii tradycyjne kolorowe zdjęcia przyrody często są skomplikowane i nieoczywiste. Dlatego też wolę czerń i biel, która jest czysta i nie odciąga uwagi od piękna przyrody. - powiedział nam autor zdjęć, Daniel Rericha.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
Bardzo ważne jest, aby ciągle myśleć o końcowym efekcie - jeszcze przed zrobieniem fotografii. Czasem wystarczy jeden krok, delikatna zmiana kąta, czasu naświetlania lub przysłony, aby zdjęcie wyglądało inaczej. Gdy udaję się w dane miejsce mam wszystko zaplanowane - od sprzętu, który wykorzystam po ostateczny wygląd zdjęcia. Oczywiście czasem pogoda może być nieobliczalna - nigdy nie wiadomo, co dokładnie będzie na nas czekać. Wtedy trzeba improwizować, jednak ogólnie warto mieć przygotowany plan działania. - dodał fotograf Daniel Rericha.

Daniel Rericha urodził się w 1972 roku w miejscowości Krupka (Republika Czeska). Specjalizuje się w czerno-białej fotografii krajobrazu - w szczególności ukochał sobie pejzaże górskie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na jego stronie www.danielrericha.cz lub na portalach społecznościowych: Facebook, Instagram, Behance lub 500px.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1