Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha

Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha
Czy piękno przyrody ukazane na zdjęciach może istnieć bez barw? Okazuje się, że tak! Zobaczcie niesamowite czarno-białe krajobrazy wykonane przez czeskiego fotografa Daniela Rericha.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Fotografia krajobrazowa jest jednym z pierwszych, podstawowych i najważniejszych gatunków fotografii. Fotografowie kierują aparaty w stronę otaczającego ich barwnego świata i zatrzymują piękno widziane przez obiektywy. Jednak jest wiele osób, które twierdzą, że kolory mogą rozpraszać i odciągać uwagę od prawdziwego piękna natury. Jedną z takich osób jest czeski fotograf Daniel Rericha.

Zdecydowanie uważam się za fotografa krajobrazu, który kocha symetrię, czystość i prostotę. Właśnie te cechy staram się zawrzeć w moich pracach poprzez połączenie odpowiedniej kompozycji, dłuższych czasów naświetlania oraz postprodukcji. W mojej opinii tradycyjne kolorowe zdjęcia przyrody często są skomplikowane i nieoczywiste. Dlatego też wolę czerń i biel, która jest czysta i nie odciąga uwagi od piękna przyrody. - powiedział nam autor zdjęć, Daniel Rericha.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
Bardzo ważne jest, aby ciągle myśleć o końcowym efekcie - jeszcze przed zrobieniem fotografii. Czasem wystarczy jeden krok, delikatna zmiana kąta, czasu naświetlania lub przysłony, aby zdjęcie wyglądało inaczej. Gdy udaję się w dane miejsce mam wszystko zaplanowane - od sprzętu, który wykorzystam po ostateczny wygląd zdjęcia. Oczywiście czasem pogoda może być nieobliczalna - nigdy nie wiadomo, co dokładnie będzie na nas czekać. Wtedy trzeba improwizować, jednak ogólnie warto mieć przygotowany plan działania. - dodał fotograf Daniel Rericha.

Daniel Rericha urodził się w 1972 roku w miejscowości Krupka (Republika Czeska). Specjalizuje się w czerno-białej fotografii krajobrazu - w szczególności ukochał sobie pejzaże górskie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na jego stronie www.danielrericha.cz lub na portalach społecznościowych: Facebook, Instagram, Behance lub 500px.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0