Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha

Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha
Czy piękno przyrody ukazane na zdjęciach może istnieć bez barw? Okazuje się, że tak! Zobaczcie niesamowite czarno-białe krajobrazy wykonane przez czeskiego fotografa Daniela Rericha.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Fotografia krajobrazowa jest jednym z pierwszych, podstawowych i najważniejszych gatunków fotografii. Fotografowie kierują aparaty w stronę otaczającego ich barwnego świata i zatrzymują piękno widziane przez obiektywy. Jednak jest wiele osób, które twierdzą, że kolory mogą rozpraszać i odciągać uwagę od prawdziwego piękna natury. Jedną z takich osób jest czeski fotograf Daniel Rericha.

Zdecydowanie uważam się za fotografa krajobrazu, który kocha symetrię, czystość i prostotę. Właśnie te cechy staram się zawrzeć w moich pracach poprzez połączenie odpowiedniej kompozycji, dłuższych czasów naświetlania oraz postprodukcji. W mojej opinii tradycyjne kolorowe zdjęcia przyrody często są skomplikowane i nieoczywiste. Dlatego też wolę czerń i biel, która jest czysta i nie odciąga uwagi od piękna przyrody. - powiedział nam autor zdjęć, Daniel Rericha.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
Bardzo ważne jest, aby ciągle myśleć o końcowym efekcie - jeszcze przed zrobieniem fotografii. Czasem wystarczy jeden krok, delikatna zmiana kąta, czasu naświetlania lub przysłony, aby zdjęcie wyglądało inaczej. Gdy udaję się w dane miejsce mam wszystko zaplanowane - od sprzętu, który wykorzystam po ostateczny wygląd zdjęcia. Oczywiście czasem pogoda może być nieobliczalna - nigdy nie wiadomo, co dokładnie będzie na nas czekać. Wtedy trzeba improwizować, jednak ogólnie warto mieć przygotowany plan działania. - dodał fotograf Daniel Rericha.

Daniel Rericha urodził się w 1972 roku w miejscowości Krupka (Republika Czeska). Specjalizuje się w czerno-białej fotografii krajobrazu - w szczególności ukochał sobie pejzaże górskie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na jego stronie www.danielrericha.cz lub na portalach społecznościowych: Facebook, Instagram, Behance lub 500px.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0