Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha

Czarno-białe krajobrazy Daniela Rericha
Czy piękno przyrody ukazane na zdjęciach może istnieć bez barw? Okazuje się, że tak! Zobaczcie niesamowite czarno-białe krajobrazy wykonane przez czeskiego fotografa Daniela Rericha.
Zdjęcia wykorzystano za zgodą autora

Fotografia krajobrazowa jest jednym z pierwszych, podstawowych i najważniejszych gatunków fotografii. Fotografowie kierują aparaty w stronę otaczającego ich barwnego świata i zatrzymują piękno widziane przez obiektywy. Jednak jest wiele osób, które twierdzą, że kolory mogą rozpraszać i odciągać uwagę od prawdziwego piękna natury. Jedną z takich osób jest czeski fotograf Daniel Rericha.

Zdecydowanie uważam się za fotografa krajobrazu, który kocha symetrię, czystość i prostotę. Właśnie te cechy staram się zawrzeć w moich pracach poprzez połączenie odpowiedniej kompozycji, dłuższych czasów naświetlania oraz postprodukcji. W mojej opinii tradycyjne kolorowe zdjęcia przyrody często są skomplikowane i nieoczywiste. Dlatego też wolę czerń i biel, która jest czysta i nie odciąga uwagi od piękna przyrody. - powiedział nam autor zdjęć, Daniel Rericha.
Zobacz wszystkie zdjęcia (15)
Bardzo ważne jest, aby ciągle myśleć o końcowym efekcie - jeszcze przed zrobieniem fotografii. Czasem wystarczy jeden krok, delikatna zmiana kąta, czasu naświetlania lub przysłony, aby zdjęcie wyglądało inaczej. Gdy udaję się w dane miejsce mam wszystko zaplanowane - od sprzętu, który wykorzystam po ostateczny wygląd zdjęcia. Oczywiście czasem pogoda może być nieobliczalna - nigdy nie wiadomo, co dokładnie będzie na nas czekać. Wtedy trzeba improwizować, jednak ogólnie warto mieć przygotowany plan działania. - dodał fotograf Daniel Rericha.

Daniel Rericha urodził się w 1972 roku w miejscowości Krupka (Republika Czeska). Specjalizuje się w czerno-białej fotografii krajobrazu - w szczególności ukochał sobie pejzaże górskie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na jego stronie www.danielrericha.cz lub na portalach społecznościowych: Facebook, Instagram, Behance lub 500px.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0