Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ilford zmienia właściciela

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Wrzesień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jak donosi magazyn British Journal of Photography, Harman Technology, firma produkującą serię materiałów światłoczułych Ilford została wykupiona przez brytyjską spółkę inwestycyjną Pemberstone Ventures Ltd. Co stanie się z jednym z najważniejszych producentów rozwiązań do fotografii czarno-białej?

Mimo, że nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia związanego z dokładnymi planami nowego właściciela w stosunku do przejętego podmiotu, to wydaje się, że miłośnicy fotografii czarno-białej mogą spać spokojnie. Materiały światłoczułe Ilford w najbliższej przyszłości raczej nie znikną z rynku. Jak komentuje prezes Pemberstone Ventures, Mark Anslow - “Jesteśmy podekscytowani potencjałem jaki tworzy powracające zainteresowanie fotografią analogową i wierzymy, że przejęcie firmy Harman pozwoli wprowadzić rynek fotografii czarno-białej w przyszłość.”

”Film robi się coraz bardziej popularny wśród młodych, eksperymentujących fotografów. Widzimy to bardzo wyraźnie. Nowe kierownictwo będzie nam asystować w dotarciu do tego grona osób. Spopularyzowanie filmu wśród wschodzących fotografów będzie naszym głównym priorytetem na następne 5 lat. Rodzina naszych produktów cechuje się najwyższą jakością i chcemy zapewnić wszystkich korzystających z naszych rozwiązań, że w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni” - dodaje obecny dyrektor Harman Technology, Peter Elton.

Historia marki Ilford sięga 1879 roku gdy Alfred Hugh Harman wystartował z produkcją płyt fotograficznych sygnowanych nazwą Britannia Works Company. W 1902 roku firma zmieniła nazwę na Ilford. Po 1989 roku firma kilkukrotnie zmieniała właściciela, ciągle jednak pozostawała liderem na rynku czarno-białych materiałów światłoczułych. Miejmy nadzieję, że kolejne przejęcie tego nie zmieni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie bjp-online.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
17
5
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
4
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)