Ilford zmienia właściciela

0
Maciej Luśtyk
15 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak donosi magazyn British Journal of Photography, Harman Technology, firma produkującą serię materiałów światłoczułych Ilford została wykupiona przez brytyjską spółkę inwestycyjną Pemberstone Ventures Ltd. Co stanie się z jednym z najważniejszych producentów rozwiązań do fotografii czarno-białej?

Mimo, że nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia związanego z dokładnymi planami nowego właściciela w stosunku do przejętego podmiotu, to wydaje się, że miłośnicy fotografii czarno-białej mogą spać spokojnie. Materiały światłoczułe Ilford w najbliższej przyszłości raczej nie znikną z rynku. Jak komentuje prezes Pemberstone Ventures, Mark Anslow - “Jesteśmy podekscytowani potencjałem jaki tworzy powracające zainteresowanie fotografią analogową i wierzymy, że przejęcie firmy Harman pozwoli wprowadzić rynek fotografii czarno-białej w przyszłość.”

”Film robi się coraz bardziej popularny wśród młodych, eksperymentujących fotografów. Widzimy to bardzo wyraźnie. Nowe kierownictwo będzie nam asystować w dotarciu do tego grona osób. Spopularyzowanie filmu wśród wschodzących fotografów będzie naszym głównym priorytetem na następne 5 lat. Rodzina naszych produktów cechuje się najwyższą jakością i chcemy zapewnić wszystkich korzystających z naszych rozwiązań, że w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni” - dodaje obecny dyrektor Harman Technology, Peter Elton.

Historia marki Ilford sięga 1879 roku gdy Alfred Hugh Harman wystartował z produkcją płyt fotograficznych sygnowanych nazwą Britannia Works Company. W 1902 roku firma zmieniła nazwę na Ilford. Po 1989 roku firma kilkukrotnie zmieniała właściciela, ciągle jednak pozostawała liderem na rynku czarno-białych materiałów światłoczułych. Miejmy nadzieję, że kolejne przejęcie tego nie zmieni.

Więcej informacji znajdziecie na stronie bjp-online.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
8
0
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
25
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)