ILFORD Studio - wydruk niczym odbitka

0
Maciej Luśtyk
18 Listopad 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jeśli kiedykolwiek porównywaliście wydruki z odbitkami, wiecie, że ciężko równać im się ze szlachetnością i głębią jakie oferuje analogowe medium. Ten stan rzeczy obiecuje zmienić ILFORD, którego nowa seria papierów do wydruków została specjalnie przygotowana by stać się cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnych materiałów.
Papiery z linii ILFORD Omnijet Studio zostały zaprojektowane z myślą o drukarkach atramentowych HP, Epson i Canon. Dostępne będą w wersji błyszczącej i satynowej, w rozmiarach od 10 x 15 cm aż do 30-metrowych rolek. Oferowane będą także dwie gramatury podłoża - 200 g/m2 oraz 250 g/m2 dla bardziej wymagających wydruków i lepszego odwzorowania charakterystyki tradycyjnego papieru. Wygląda więc na to, że producent poważnie podchodzi do nowego produktu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Podłoże nowych papierów ma być stworzone tak, by możliwie najlepiej imitować rezultaty oferowane przez klasyczne medium. Czy rzeczywiście ich jakość jest tak wyjątkowa? O tym przekonamy się dopiero, gdy papier trafi w nasze ręce. Producent twierdzi jednak, że nowy produkt spotyka się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród fotografów, którym został udostępniony do testów.

Ceny papierów z serii ILFORD Studio nie są jeszcze znane. Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie ilford.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
2
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który dla fotografa?
Microsoft Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Laptop 3 - nowa seria flagowych komputerów. Który...
Microsoft zaprezentował właśnie najnowsze tablety i komputery z linii Surface. Czy to dobry wybór dla fotografa?
6
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)