Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ILFORD Studio - wydruk niczym odbitka

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jeśli kiedykolwiek porównywaliście wydruki z odbitkami, wiecie, że ciężko równać im się ze szlachetnością i głębią jakie oferuje analogowe medium. Ten stan rzeczy obiecuje zmienić ILFORD, którego nowa seria papierów do wydruków została specjalnie przygotowana by stać się cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnych materiałów.

Papiery z linii ILFORD Omnijet Studio zostały zaprojektowane z myślą o drukarkach atramentowych HP, Epson i Canon. Dostępne będą w wersji błyszczącej i satynowej, w rozmiarach od 10 x 15 cm aż do 30-metrowych rolek. Oferowane będą także dwie gramatury podłoża - 200 g/m2 oraz 250 g/m2 dla bardziej wymagających wydruków i lepszego odwzorowania charakterystyki tradycyjnego papieru. Wygląda więc na to, że producent poważnie podchodzi do nowego produktu.

Podłoże nowych papierów ma być stworzone tak, by możliwie najlepiej imitować rezultaty oferowane przez klasyczne medium. Czy rzeczywiście ich jakość jest tak wyjątkowa? O tym przekonamy się dopiero, gdy papier trafi w nasze ręce. Producent twierdzi jednak, że nowy produkt spotyka się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród fotografów, którym został udostępniony do testów.

Ceny papierów z serii ILFORD Studio nie są jeszcze znane. Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie ilford.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)