ILFORD Studio - wydruk niczym odbitka

0

Autor: Maciej Luśtyk

18 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jeśli kiedykolwiek porównywaliście wydruki z odbitkami, wiecie, że ciężko równać im się ze szlachetnością i głębią jakie oferuje analogowe medium. Ten stan rzeczy obiecuje zmienić ILFORD, którego nowa seria papierów do wydruków została specjalnie przygotowana by stać się cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnych materiałów.

Papiery z linii ILFORD Omnijet Studio zostały zaprojektowane z myślą o drukarkach atramentowych HP, Epson i Canon. Dostępne będą w wersji błyszczącej i satynowej, w rozmiarach od 10 x 15 cm aż do 30-metrowych rolek. Oferowane będą także dwie gramatury podłoża - 200 g/m2 oraz 250 g/m2 dla bardziej wymagających wydruków i lepszego odwzorowania charakterystyki tradycyjnego papieru. Wygląda więc na to, że producent poważnie podchodzi do nowego produktu.

Podłoże nowych papierów ma być stworzone tak, by możliwie najlepiej imitować rezultaty oferowane przez klasyczne medium. Czy rzeczywiście ich jakość jest tak wyjątkowa? O tym przekonamy się dopiero, gdy papier trafi w nasze ręce. Producent twierdzi jednak, że nowy produkt spotyka się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród fotografów, którym został udostępniony do testów.

Ceny papierów z serii ILFORD Studio nie są jeszcze znane. Więcej informacji o produktach znajdziecie na stronie ilford.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)