Flag - 20 darmowych odbitek wysokiej jakości, co miesiąc

Flag - 20 darmowych odbitek wysokiej jakości, co miesiąc

Serwis Flag chce zrewolucjonizować branże wydruków, oferując darmowe odbitki w zamian za umieszczanie na ich odwrocie reklam. Czy to może się udać?

O projekcie Flag na przestrzeni ostatnich lat słyszeliśmy już kilkukrotnie, za każdym razem jednak okazywało się, że nie wszystko jest tak kolorowe, jak obiecywali jego twórcy. Pomysł na działalność serwisu jest prosty i na swój sposób rewolucyjny - umożliwić użytkownikom otrzymywanie wysokiej jakości wydruków w zamian za oglądanie reklam, które w tym wypadku byłyby wydrukowane na odwrocie odbitki. Jednym słowem, korzyść dla wszystkich.

Platforma kusi wiadomością o 20 darmowych odbitkach, gdy jednak zainstalujemy dedykowaną aplikację, okaże się, że aby otrzymać dostęp do darmowej usługi, musimy czekać w kolejce - aktualnie około 4 miesięcy. To wystarczająco długo, żeby zdążyć o całej sprawie zapomnieć. Z kolei w internecie natrafimy na informacje sugerujące, że to jedynie chwyt marketingowy, mający za zadanie nakłonić użytkowników do wykupienia miesięcznego abonamentu w wysokości $10, który da nam szybki dostęp do usługi i dodatkowe opcje, takie jak możliwość wybrania niestandardowego formatu wydruków, czy własnoręcznie zaprojektowanej ramki.

 

Teraz jednak nadarza się okazja, by z usług serwisu korzystać dużo taniej, ale równie efektywnie jak w przypadku wykupienia płatnej subskrypcji. Twórcy wystartowali właśnie z kampanią w serwisie Kickstarter, której celem jest sfinansowanie budowy własnej drukarki, co obniżyłoby koszty działalności i pozwoliło przyspieszyć pracę, a tym samym umożliwiło dotarcie do większej liczby odbiorców i skróciło czas oczekiwania w kolejce po darmowe wydruki.

Wspierając projekt jednorazową wpłatą w wysokości $25 otrzymamy dostęp do serwisu z pominięciem kolejki i możliwość otrzymywania co miesiąc wspomnianych wyżej 20 darmowych wydruków w formatach 10 x 15 cm  i 13 x 18 cm, lub w formatach niestandardowych, mieszczących się w tych przedziałach. Z kolei za $100 otrzymamy dożywotnią subskrypcję na usługę Flagship, w ramach której uzyskamy szereg dodatkowych opcji personalizacji wydruków.

 

Tym, co wyróżnia serwis Flag, ma być również jakość wydruków, która bić ma na głowę tę oferowaną przez zwykłe fotolaby. Zdjęcia drukowane są na papierze o dużej gramaturze, a same wydruki odznaczać mają się wyjątkową trwałością - producent zapewnia, że nie zblakną przez kolejne 300 lat, choć do tego typu informacji należy jednak podchodzić z dystansem.

Kampania crowdfundingowa Flag to dobry sposób, by niedużym kosztem zostać subskrybentem ciekawej usługi i zapewnić sobie dożywotnią, darmową dostawę zdjęć, które wypełnią domowe albumy, o ile tylko zbiórka zakończy się sukcesem. Twórcy postawili sobie poprzeczkę dość wysoko - zamierzają zebrać aż $500 000. Na razie zebrali około 1/10 tej kwoty, ale do końca pozostał jeszcze niemal miesiąc.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem kickstarter.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12