Flag - 20 darmowych odbitek wysokiej jakości, co miesiąc

3
Maciej Luśtyk
29 Sierpień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Serwis Flag chce zrewolucjonizować branże wydruków, oferując darmowe odbitki w zamian za umieszczanie na ich odwrocie reklam. Czy to może się udać?

O projekcie Flag na przestrzeni ostatnich lat słyszeliśmy już kilkukrotnie, za każdym razem jednak okazywało się, że nie wszystko jest tak kolorowe, jak obiecywali jego twórcy. Pomysł na działalność serwisu jest prosty i na swój sposób rewolucyjny - umożliwić użytkownikom otrzymywanie wysokiej jakości wydruków w zamian za oglądanie reklam, które w tym wypadku byłyby wydrukowane na odwrocie odbitki. Jednym słowem, korzyść dla wszystkich.

Platforma kusi wiadomością o 20 darmowych odbitkach, gdy jednak zainstalujemy dedykowaną aplikację, okaże się, że aby otrzymać dostęp do darmowej usługi, musimy czekać w kolejce - aktualnie około 4 miesięcy. To wystarczająco długo, żeby zdążyć o całej sprawie zapomnieć. Z kolei w internecie natrafimy na informacje sugerujące, że to jedynie chwyt marketingowy, mający za zadanie nakłonić użytkowników do wykupienia miesięcznego abonamentu w wysokości $10, który da nam szybki dostęp do usługi i dodatkowe opcje, takie jak możliwość wybrania niestandardowego formatu wydruków, czy własnoręcznie zaprojektowanej ramki.

 

Teraz jednak nadarza się okazja, by z usług serwisu korzystać dużo taniej, ale równie efektywnie jak w przypadku wykupienia płatnej subskrypcji. Twórcy wystartowali właśnie z kampanią w serwisie Kickstarter, której celem jest sfinansowanie budowy własnej drukarki, co obniżyłoby koszty działalności i pozwoliło przyspieszyć pracę, a tym samym umożliwiło dotarcie do większej liczby odbiorców i skróciło czas oczekiwania w kolejce po darmowe wydruki.

Wspierając projekt jednorazową wpłatą w wysokości $25 otrzymamy dostęp do serwisu z pominięciem kolejki i możliwość otrzymywania co miesiąc wspomnianych wyżej 20 darmowych wydruków w formatach 10 x 15 cm  i 13 x 18 cm, lub w formatach niestandardowych, mieszczących się w tych przedziałach. Z kolei za $100 otrzymamy dożywotnią subskrypcję na usługę Flagship, w ramach której uzyskamy szereg dodatkowych opcji personalizacji wydruków.

 

Tym, co wyróżnia serwis Flag, ma być również jakość wydruków, która bić ma na głowę tę oferowaną przez zwykłe fotolaby. Zdjęcia drukowane są na papierze o dużej gramaturze, a same wydruki odznaczać mają się wyjątkową trwałością - producent zapewnia, że nie zblakną przez kolejne 300 lat, choć do tego typu informacji należy jednak podchodzić z dystansem.

Kampania crowdfundingowa Flag to dobry sposób, by niedużym kosztem zostać subskrybentem ciekawej usługi i zapewnić sobie dożywotnią, darmową dostawę zdjęć, które wypełnią domowe albumy, o ile tylko zbiórka zakończy się sukcesem. Twórcy postawili sobie poprzeczkę dość wysoko - zamierzają zebrać aż $500 000. Na razie zebrali około 1/10 tej kwoty, ale do końca pozostał jeszcze niemal miesiąc.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem kickstarter.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)