nowe technologie

Wszystkie artykuły z tagiem: "nowe technologie" w serwisie fotopolis.pl:
Słabe światło? To nie problem. Sztuczna inteligencja pozwoli zmienić oświetlenie po wykonaniu zdjęcia
Właśnie otrzymaliśmy kolejny przykład wskazujący na to, że przyszłość fotografii będzie prawdopodobnie należeć do układów SI. Naukowcy opracowali system, który jest w stanie zmienić oświetlenie portretu na etapie obróbki.
17 Lip 2019
Maciej Luśtyk
0
Na tym ślubie zdjęcia robił robot. Czy przyszłość będzie potrzebować fotografów ślubnych?
Zawód ten na pewno szybko nie umrze, roboty mają być jednak doskonałym sposobem na urozmaicenie fotograficznej oferty. Jeden z nich właśnie “obsłużył” swój pierwszy ślub.
12 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
0
Sztuczna inteligencja NVIDIA tworzy fotorealistyczne obrazy z prostych rysunków
Jeśli możliwości układów SI jeszcze nie zdążyły wzbudzić w Was niepokoju, zobaczcie co potrafi nowy system opracowany przez programistów z NVIDIA. Za pomocą paru ruchów myszką można stworzyć realistycznie wyglądające nieistniejące krajobrazy.
20 Mar 2019
Maciej Luśtyk
4
Ta modelka nie istnieje. Czy rendery wykończą rynek fotografii reklamowej?
Weźcie do ręki katalog Ikea i spójrzcie na zdjęcia. Bardzo ładne, prawda? Tyle, że w większości to wizualizacje 3D. Czy grafika komputerowa już wkrótce odmieni także rynek fotografii modowej i reklamowej?
22 Sty 2019
Maciej Luśtyk
7
Sztuczna inteligencja tworzy trójwymiarowe modele twarzy z pojedynczego zdjęcia
Do tej pory, bazujące na zdjęciach rekonstrukcje 3D były trudnym zadaniem. Angielskim naukowcom udało się jednak wytrenować sieci neuronowe do tworzenia realistycznych trójwymiarowych modeli twarzy z pojedynczego zdjęcia. Sprawdźcie sami.
7 Sty 2019
Maciej Luśtyk
1
Ci ludzie nie istnieją, zdjęcia wygenerowała sztuczna inteligencja. Czy jej rozwój zagrozi rynkowi fotografii?
Systemy SI, które jeszcze niedawno funkcjonowały jedynie w wyobraźni autorów science-fiction, dziś implementowane są z powodzeniem w kolejnych obszarach ludzkiej działalności. Przykładem mogą być chociażby sztucznie generowane obrazy, których nie jesteśmy już wstanie odróżnić od zdjęć. Czy zawód fotografa w końcu stanie się zbędny?
18 Gru 2018
Maciej Luśtyk
3
Naukowcy z Harvardu stworzyli nanopowłokę, która koryguje aberrację chromatyczną
Pamiętacie jeszcze metasoczewki, nad którymi pracują naukowcy z Harvardu? Na płaskie obiektywy jeszcze poczekamy, ale technologia już niedługo może być używana w celu korygowania wad optyki.
26 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
To terapikselowe zdjęcie makro powstawało przez niemal 100 dni. Znajdź 60 ukrytych przedmiotów
Czy istnieje sensowna granica rozdzielczości dla aparatów fotograficznych? Zobaczcie jak wygląda zdjęcie składające się z ponad biliona pikseli.
11 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0
Czy twoje zdjęcie zdobędzie popularność na Instagramie? Sprawdzi to sztuczna inteligencja BBC
Zastanawialiście się kiedyś jakie zdjęcia powinniście wrzucać na Instagrama by wasz profil cieszył się popularnością? Teraz zrobi to za was „sztuczna inteligencja”.
30 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
1
Czytnik linii papilarnych w aparatach? Canon już nad tym pracuje
Czytniki linii papilarnych od lat są już standardem w smartfonach i laptopach. Czy jednak potrzebne są fotografom? Canon najwyraźniej myśli, że tak.
30 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1