Wideoporadniki Ilforda to przystępne wprowadzenie w świat fotografii analogowej

Wideoporadniki Ilforda to przystępne wprowadzenie w świat fotografii analogowej

W cyfrowym świecie, osobom które nigdy nie miały w ręku „analoga”, fotografowanie na filmie może wydawać się trudne. Niepotrzebnie. Ta seria krótkich wideoporadników przygotuje Was do pracy z klasycznym medium.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużą egzotyką może być fotografowanie na filmie dla młodych, wychowanych w dobie technologii cyfrowej osób. Nic dziwnego, że wiele z nich miewa obawy przed spróbowaniem swoich sił w tej dziedzinie. Warto jednak pamiętać, że sam proces wykonywania zdjęć w zasadzie nie różni się od tego, który znamy z aparatów cyfrowych. To właśnie pokazuje nowa seria wideporadników firmy Ilford, które mają za zadanie oswoić z fotografią analogową początkujących.

 

Oprócz tego jaki materiał światłoczuły dobrać do danej sytuacji, jak wywołać naświetlony film i co powinno znajdować się w ciemni dowiemy się między innymi dokładnie jak działa klasyczna lustrzanka oraz jaki wpływ na zdjęcie mają różne ustawienia przysłony i czasu naświetlania. Poradniki okażą się więc przydatne nie tylko dla osób zainteresowanych filmem, ale dla wszystkich stawiających z swoje pierwsze kroki na polu fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak na razie w serii pojawiło się jedenaście 1-minutowych filmików, które możecie zobaczyć powyżej. Możemy spodziewać się jednak, że z czasem ich biblioteka będzie się poszerzać.

Więcej ciekawych filmów na temat fotografii analogowej znajdziecie na kanale Harman Technologies w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Alexander Chekmenev: “Ulica była moim uniwersytetem”
25 Mar 2019
Chekmenev urodził się w Ługańsku na wschodzie Ukrainy. W 1997 roku przeniósł się do Kijowa, gdzie do dziś pracuje jako fotoreporter. Jego analogowe fotografie z ostatnich trzydziestu lat to wspaniałe świadectwo życia w tamtych rejonach po transformacji ustrojowej.
0
Witold Ziomek i Michał Sadowski nagrodzeni w konkursie fotografii dronowej Skypixel 2018
22 Mar 2019
Poznaliśmy wyniki tegorocznej odsłony jednego z największych konkursów fotografii lotniczej. Wśród laureatów znalazło się dwóch Polaków. Zobaczcie galerię najlepszych podniebnych zdjęć.
0
Poczuj magię natury płynącą ze zdjęć laureatów International Garden Photographer of the Year
21 Mar 2019
Za nami 12. edycja prestiżowego konkursu International Garden Photographer of the Year. Jak zwykle otrzymujemy urok przyrody najdalszych zakątków świata oraz prawdziwy czar natury z całą paletą barw zaprezentowanych na nagrodzonych zdjęciach laureatów.
0
Polacy wśród zwycięzców FEP European Professional Photographer of the Year 2019. Zobacz najlepsze prace
19 Mar 2019
Organizacja FEP od 1999 roku zrzesza i wspiera zawodowych fotografów pracujących na terenie Europy. Od dekady organizuje także konkurs fotograficzny. Miło nam poinformować, że w tym roku na podium stanęli także fotografowie z Polski.
0