Wideoporadniki Ilforda to przystępne wprowadzenie w świat fotografii analogowej

Autor: Maciej Luśtyk

24 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

W cyfrowym świecie, osobom które nigdy nie miały w ręku „analoga”, fotografowanie na filmie może wydawać się trudne. Niepotrzebnie. Ta seria krótkich wideoporadników przygotuje Was do pracy z klasycznym medium.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużą egzotyką może być fotografowanie na filmie dla młodych, wychowanych w dobie technologii cyfrowej osób. Nic dziwnego, że wiele z nich miewa obawy przed spróbowaniem swoich sił w tej dziedzinie. Warto jednak pamiętać, że sam proces wykonywania zdjęć w zasadzie nie różni się od tego, który znamy z aparatów cyfrowych. To właśnie pokazuje nowa seria wideporadników firmy Ilford, które mają za zadanie oswoić z fotografią analogową początkujących.

 

Oprócz tego jaki materiał światłoczuły dobrać do danej sytuacji, jak wywołać naświetlony film i co powinno znajdować się w ciemni dowiemy się między innymi dokładnie jak działa klasyczna lustrzanka oraz jaki wpływ na zdjęcie mają różne ustawienia przysłony i czasu naświetlania. Poradniki okażą się więc przydatne nie tylko dla osób zainteresowanych filmem, ale dla wszystkich stawiających z swoje pierwsze kroki na polu fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak na razie w serii pojawiło się jedenaście 1-minutowych filmików, które możecie zobaczyć powyżej. Możemy spodziewać się jednak, że z czasem ich biblioteka będzie się poszerzać.

Więcej ciekawych filmów na temat fotografii analogowej znajdziecie na kanale Harman Technologies w serwisie Youtube.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
10
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Jak wybrać kartę pamięci – pojemną, szybką, niekoniecznie drogą
Wybór nośnika pamięci zależy nie tylko od tego, jaki typ kart akceptuje nasz aparat, kamera lub dron, ale także, a może przede wszystkim, od rodzaju materiałów, jakie za pomocą tych urządzeń...
19
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)