Wideoporadniki Ilforda to przystępne wprowadzenie w świat fotografii analogowej

Wideoporadniki Ilforda to przystępne wprowadzenie w świat fotografii analogowej

W cyfrowym świecie, osobom które nigdy nie miały w ręku „analoga”, fotografowanie na filmie może wydawać się trudne. Niepotrzebnie. Ta seria krótkich wideoporadników przygotuje Was do pracy z klasycznym medium.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużą egzotyką może być fotografowanie na filmie dla młodych, wychowanych w dobie technologii cyfrowej osób. Nic dziwnego, że wiele z nich miewa obawy przed spróbowaniem swoich sił w tej dziedzinie. Warto jednak pamiętać, że sam proces wykonywania zdjęć w zasadzie nie różni się od tego, który znamy z aparatów cyfrowych. To właśnie pokazuje nowa seria wideporadników firmy Ilford, które mają za zadanie oswoić z fotografią analogową początkujących.

 

Oprócz tego jaki materiał światłoczuły dobrać do danej sytuacji, jak wywołać naświetlony film i co powinno znajdować się w ciemni dowiemy się między innymi dokładnie jak działa klasyczna lustrzanka oraz jaki wpływ na zdjęcie mają różne ustawienia przysłony i czasu naświetlania. Poradniki okażą się więc przydatne nie tylko dla osób zainteresowanych filmem, ale dla wszystkich stawiających z swoje pierwsze kroki na polu fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak na razie w serii pojawiło się jedenaście 1-minutowych filmików, które możecie zobaczyć powyżej. Możemy spodziewać się jednak, że z czasem ich biblioteka będzie się poszerzać.

Więcej ciekawych filmów na temat fotografii analogowej znajdziecie na kanale Harman Technologies w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Nieznane światy na zdjęciach laureatów National Geographic Travel Photographer of the Year 2019
17 Cze 2019
Zobacz uroki najdalszych zakątków naszej planety na zdjęciach laureatów tegorocznego National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3
I am Waldviertel – beztroskie dzieciństwo oczami dorosłego
3 Cze 2019
Dzieciństwo. Lato spędzone na wsi u babci. Beztroska zabawa wśród koni i krów, całe dnie na świeżym powietrzu. Holenderska fotografka Carla Kogelman udaje się z aparatem do małej wioski w austriackim regionie Waldviertel. Wraca tam co roku przez sześć lat, by poprzez swoje zdjęcia przenieść nas w ulotną magię dzieciństwa.
1