Wideoporadniki Ilforda to przystępne wprowadzenie w świat fotografii analogowej

0
Maciej Luśtyk
24 Maj 2017
Artykuł na: 4-5 minut

W cyfrowym świecie, osobom które nigdy nie miały w ręku „analoga”, fotografowanie na filmie może wydawać się trudne. Niepotrzebnie. Ta seria krótkich wideoporadników przygotuje Was do pracy z klasycznym medium.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak dużą egzotyką może być fotografowanie na filmie dla młodych, wychowanych w dobie technologii cyfrowej osób. Nic dziwnego, że wiele z nich miewa obawy przed spróbowaniem swoich sił w tej dziedzinie. Warto jednak pamiętać, że sam proces wykonywania zdjęć w zasadzie nie różni się od tego, który znamy z aparatów cyfrowych. To właśnie pokazuje nowa seria wideporadników firmy Ilford, które mają za zadanie oswoić z fotografią analogową początkujących.

 

Oprócz tego jaki materiał światłoczuły dobrać do danej sytuacji, jak wywołać naświetlony film i co powinno znajdować się w ciemni dowiemy się między innymi dokładnie jak działa klasyczna lustrzanka oraz jaki wpływ na zdjęcie mają różne ustawienia przysłony i czasu naświetlania. Poradniki okażą się więc przydatne nie tylko dla osób zainteresowanych filmem, ale dla wszystkich stawiających z swoje pierwsze kroki na polu fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak na razie w serii pojawiło się jedenaście 1-minutowych filmików, które możecie zobaczyć powyżej. Możemy spodziewać się jednak, że z czasem ich biblioteka będzie się poszerzać.

Więcej ciekawych filmów na temat fotografii analogowej znajdziecie na kanale Harman Technologies w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
38
1
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
Jak fotografować krajobrazy radzi laureat Landscape Photographer of the Year
W Górach, w mieście, na wybrzeżu...Oto zestaw uniwersalnych wskazówek i warsztatowych porad, przygotowanych przez zawodowego fotografa krajobrazu Dave’a...
30
1
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
RODO w fotografii - rok po wdrożeniu
Minął ponad rok od wprowadzenia RODO w naszym kraju. Czy prowadzisz swój fotograficzny biznes zgodnie z rozporządzeniem? Oto usługa, dzięki której już nigdy nie...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)