aparat analogowy

Wszystkie artykuły z tagiem: "aparat analogowy" w serwisie fotopolis.pl:
Reflex - nowa modułowa analogowa lustrzanka coraz bliżej
Czy w tych czasach produkcja nowego analogowego aparatu 35 mm ma rację bytu? Po miesiącach opóźnień myśleliśmy, że z projektem można się już pożegnać, tymczasem produkcja ruszyć ma już latem.
5 Lut 2019
Maciej Luśtyk
2
Dzięki tym zaślepkom gorącej stopki już nigdy nie zapomnisz, jaki film włożyłeś do swojego analoga
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zapomnieć, jaką czułość ISO ma film, który jakiś czas temu załadowałeś do swojego analoga? Jeśli tak, to tak proste rozwiązanie jak numeryczne zaślepki do gorącej stopki mogą być dla Ciebie pomocne.
5 Paź 2018
Michał Chrzanowski
3
Instant Magny 35 Instant Back to adapter do fotografii natychmiastowej, który przymocujesz do niemal każdego analoga na film 35 mm
Zaprezentowany Instant Magny 35 Instant Back to rozwiązanie, którego świat fotografii jeszcze nie widział. Umożliwia korzystanie z analogowych aparatów i szybkie wywoływanie zdjęć natychmiastowych bez żadnych dodatkowych modyfikacji.
12 Cze 2018
Michał Chrzanowski
2
Kodak wprowadza nowy tani jednorazowy kompakt z filmem o czułości ISO 800
Aparaty jednorazowe mogą stać się doskonałym wprowadzeniem na ścieżkę fotografii analogowej i choć lata swojej świetności mają za sobą, wciąż cieszą się popularnością w pewnych kręgach. Najwyraźniej na tyle dużą, że Kodak postanowił wprowadzić na rynek nowy model.
17 Maj 2018
Maciej Luśtyk
0
LEX - analogowy aparat z mocowaniem Sony E
Fotografia analogowa powraca, ale tego się nie spodziewaliśmy. Oto pierwszy aparat, który umożliwić ma fotografowanie szkłami systemu Sony E na filmie.
25 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
Na czym polega miłość do fotografii analogowej?
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, co takiego fotografowie widzą w tradycyjnym medium, zobaczcie ten film. Gdy w 2011 roku Ilford zaprzestał produkcji papierów Ilfochrome, Christopher Burkett wykupił jego zapas na 10 lat. Gdy zużyje ostatni arkusz zamierza zupełnie porzucić tę sztukę.
17 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
MiNT InstantKon RF70 - nadchodzi zaawansowany "dalmierz" na wkłady Instax Wide
Wraz zaprzestaniem produkcji filmów typu peel-apart, miłośnicy fotografii natychmiastowej utracili ważny środek artystycznego wyrazu. Naprzeciw ich oczekiwaniom chce wyjść firma MiNT, która pracuje nad w pełni manualnym aparatem obsługującym wkłady Instax Wide.
16 Mar 2018
Maciej Luśtyk
3
Hamm Camera Nubox 1 - czy wskrzeszanie aparatu skrzynkowego ma sens?
“Ty wciskasz przycisk, my robimy resztę” - tak brzmiał slogan pierwszego skrzynkowego aparatu Kodaka z 1888. Urządzenie okazało się prawdziwą rewolucją i spopularyzowało fotografię wśród zwykłych osób. Czy taka konstrukcja ma sens w XXI wieku? Tak uważa producent nowego aparatu  Nubox.
18 Sty 2018
Maciej Luśtyk
2
Cyfrowa przystawka do analogów coraz bardziej realna. Zamierzają wyprodukować ją twórcy modułowej lustrzanki Reflex
Temat cyfrowej ścianki do aparatów analogowych formatu 35 mm powraca już od kilkunastu lat. Dopiero teraz ma jednak szansę nabrać realnych kształtów. Produkcję tego rodzaju przystawki mają w planach twórcy nowej, modułowej lustrzanki Reflex.
6 Gru 2017
Maciej Luśtyk
3
Reflex - wiemy już wszystko o nowej analogowej lustrzance. Projekt zaskakuje użytecznością
Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o pomyśle wprowadzenia na rynek nowego aparatu analogowego, nie wiedzieliśmy czego się spodziewać. Tym bardziej, że pierwsza zapowiedź nie wyglądała zbyt profesjonalnie. Oficjalna kampania aparatu rzuca jednak na całość zupełnie nowe światło.
7 Lis 2017
Maciej Luśtyk
8