Nowy analogowy Rollei – znamy więcej szczegółów

Autor: Maciej Zieliński

12 Marzec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

MiNT Rollei 35 AF, czyli analogowy klasyk w nowej odsłonie ma trafić do sprzedaży już latem tego roku. Producent nie pozwala o tym zapomnieć, zdradzając stopniowo kolejne szczegóły dotyczące tego ciekawego aparatu.

Niewielka firma z Hong Kongu, znana dotychczas głównie z produkcji aparatów natychmiastowych zasilanych wkładami Instax, szykuje się właśnie do wielkiej premiery. A przynajmniej na taką stara się wykreować wprowadzenie na rynek małego, prostego aparatu analogowego wzorowanego na klasycznym aparacie z lat 60. Głód analoga sprawia jednak, że każda nowa informacja na temat aparatu niczym błyskawica obiega fora i grupy fanów fotografowania na filmie. I właśnie rzucono nam garść nowych informacji.

Rollei 35 AF - Co wiemy już na pewno?

  • Rollei 35 AF będzie aparatem pełnloklatkowym na film 35 mm
  • Ogniskowa obiektywu to popularne 35 mm
  • Maksymalna jasność to f/2,8, z możliwością przymknięcia do f/16
  • Optyka obiektywu to 5 elementów ze szlifowanego szkła
  • Każdy element będzie pokryty powłokami antyodblaskowymi
  • Obudowa wykonana będzie w całości ze stopu metalu
  • Aparat pojawi się na rynku pod marką Rollei

Pierwsze zdjęcia wskazują na staranne wykonanie i eleganckie wykończenie, uwagę zwraca też dodatkowo osłona naciągniętego filmu, co ma zapewne zabezpieczać przed zaświetleniami w przypadku rozszczelnień obudowy.

Przewidywana cena to między 650 a 800 dolarów. Jak na niewielki - i zapewne raczej prymitywny kompakt - ok. 3000 zł to nie mało, ale fotografia analogowa generalnie nie należy dziś do najtańszej.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i kwartalnika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Rollei 35AF - wszystko, co musisz wiedzieć o nowym analogowym kompakcie
Rollei 35AF - wszystko, co musisz wiedzieć o nowym analogowym kompakcie
MiNT zdradza kolejne szczegóły na temat pierwszego współczesnego analogowego aparatu kompaktowego, który już niebawem trafi na rynek. Oto czym nowy model, różni się od wcześniejszych...
16
Fujifilm GFX100S II - najnowsza 102-megapikselowa matryca w kompaktowym body
Fujifilm GFX100S II - najnowsza 102-megapikselowa matryca w kompaktowym body
Fujifilm powraca z kompaktowym średnim formatem GFX100S II. Niewielkie body skrywa uaktualniony sensor, najnowszy układ AF i jeszcze szybszy tryb seryjny, ale względem pełnowymiarowej...
18
Fujifilm X-T50 - najmniejsze i najtańsze 40 megapikseli na rynku
Fujifilm X-T50 - najmniejsze i najtańsze 40 megapikseli na rynku
Fujifilm prezentuje najnowszy aparat z kierowanego do hobbystów dwucyfrowej serii X-T. Niewielkie body zamyka 40-megapikselową matrycę i usprawnioną ergonomię, stając się kompaktową...
21
Powiązane artykuły