Ilford

Wszystkie artykuły z tagiem: "Ilford" w serwisie fotopolis.pl:
ILFORD Simplicity - wygodna chemia fotograficzna w saszetkach
Na polskim rynku debiutuje Ilford Simplicity, czyli nowy system skoncentrowanych odczynników chemicznych w saszetkach, które umożliwić maja wygodniejsze wywoływanie filmów czarno-białych osobom, które nie chcą od razu ryzykować zakupu dużej ilości chemii.
12 Mar 2019
Maciej Luśtyk
0
Na czym polega miłość do fotografii analogowej?
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, co takiego fotografowie widzą w tradycyjnym medium, zobaczcie ten film. Gdy w 2011 roku Ilford zaprzestał produkcji papierów Ilfochrome, Christopher Burkett wykupił jego zapas na 10 lat. Gdy zużyje ostatni arkusz zamierza zupełnie porzucić tę sztukę.
17 Kwi 2018
Maciej Luśtyk
0
Wywołałeś już własnoręcznie film? Teraz czas na odbitkę. Kolejny poradnik Ilforda
Choć film przekonuje do siebie coraz więcej młodych fotografów, nadal niewielu z nich podejmuje się wyzwania własnoręcznego tworzenia odbitek. Na szczęście nie jest to takie trudne, jak może się wydawać. Przez cały proces przeprowadzi was szczegółowy wideoporadnik firmy Ilford.
7 Mar 2018
Maciej Luśtyk
0
Boisz się wołać filmy samemu? Wideoporadnik Ilforda pokaże Ci jak robić to dobrze i bezpiecznie
Fotografujący coraz chętniej sięgają po tradycyjne medium, samodzielne wołanie filmów wielu osobom wydaje się jednak zbyt trudne, by nawet tego spróbować. Zupełnie niepotrzebnie. Ten wideoporadnik przeprowadzi Was przez cały proces.
2 Mar 2018
Maciej Luśtyk
1
ILFORD Studio - wydruk niczym odbitka
Jeśli kiedykolwiek porównywaliście wydruki z odbitkami, wiecie, że ciężko równać im się ze szlachetnością i głębią jakie oferuje analogowe medium. Ten stan rzeczy obiecuje zmienić ILFORD, którego nowa seria papierów do wydruków została specjalnie przygotowana by stać się cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnych materiałów.
18 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Ilford zmienia właściciela
Jak donosi magazyn British Journal of Photography, Harman Technology, firma produkującą serię materiałów światłoczułych Ilford została wykupiona przez brytyjską spółkę inwestycyjną Pemberstone Ventures Ltd. Co stanie się z jednym z najważniejszych producentów rozwiązań do fotografii czarno-białej?
15 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Ilford wprowadza nowe papiery z serii Galerie Prestige
Ilford poinformował o wprowadzeniu pięciu nowych papierów fotograficznych klasy Premium Fine Art. Znajdziemy wśród nich nowe, matowe papiery o podłożu barytowym i bawełnianym, przeznaczone dla muzeów i galerii.
6 Mar 2015
Maciej Luśtyk
0
Zmiana warty. Ilford Multigrade FB Classic - test papieru
Jerzy Łapiński przetestowal dla nas nowy barytowy papier wielogradacyjny Ilford Multigrade FB Classic, na który szczególną uwagę powinni zwrócić miłośnicy tradycyjnej fotografii srebrowej oraz zwolennicy pracy w czarno-białej ciemni.
2 Paź 2014
Marcin Grabowiecki
0
Klasyczne czarno-białe powiększenia z pliku cyfrowego w Lablab
Baryt cyfrowy - technologia pozwalająca uzyskać klasyczne czarno-białe powiększenia z pliku cyfrowego, jest już dostępna w Polsce, w krakowskim laboratorium Lablab. O srebrowych papierach na podłożu barytowym przeznaczonych do naświetleń cyfrowych rozmawiamy z Adrianem Spułą z Lablab.
6 Mar 2014
Marcin Grabowiecki
0
llford Pinhole Camera
W ofercie firmy Ilford pojawił się aparat otworkowy "llford Pinhole Camera". Prosta, lekka konstrukcja pozwala na wykonywanie lekko rozmytych, niskokontrastowych zdjęć o dużej głębi ostrości w formacie 4x5 cali.
23 Sie 2013
Michal Grzegorczyk
0