10. Ilford Photo Walk - „analogowy” spacer w Rzeszowie

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Wrzesień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Zeever oraz Ilford Photo zapraszają na kolejny spacer fotograficzny z serii Ilford Photo Walk, który tym razem odbędzie się w Rzeszowie. W cenie uczestnictwa dwa filmy analogowe.

Gospodarzem X Edycji Ilford Photo Walk jest Rzeszów! Cechą charakterystyczną dla stolicy Podkarpacia jest ciekawa architektura gdzie mieszają się nurty galicyjskie, pochodzące z II Rzeczpospolitej, PRLu i III RP. Z pewnością jest to gratka dla niejednego fotografa!

To już X edycja foto-spaceru. Poprzednie podobne wydarzenia odbyły się w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie i Katowicach. W trakcie spotkania fani czarno-białej fotografii analogowej będą mieli okazję zdobyć nowe umiejętności, zawiązać ciekawe znajomości a przede wszystkim utrwalić wyjątkowe miejsca w postaci analogowych zdjęć na filmie ILFORD HP5+ Co ważne, nie musisz być ekspertem fotografii. Twoje doświadczenie może być na dowolnym poziomie, ważne, żebyś miał dużo zapału do pracy i nie bał się eksperymentów.

Bogdan Szczupaj - sylwetka prowadzącego

Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z fotografią związany przez zdecydowaną większość swojego życia i praktycznie w każdym obszarze - od tradycyjnych technik analogowych począwszy, na aerofotografii i technologiach cyfrowych kończąc. Jego głównym obszarem twórczości fotograficznej jest fotografia kreacyjna, w której konsekwentnie poszukuje nowych funkcji przedmiotów i próbuje nadać zwykłym rzeczom wymiar symboliczny.

Jest autorem kilku wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem wystaw zbiorowych, w Polsce i za granicą. Jego fotografie były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane na konkursach i przeglądach fotografii. Od blisko trzech dekad pracuje w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, w której odpowiada m.in. za fotograficzną dokumentację przestrzeni i życia miasta oraz szeroko rozumianą organizację i aranżację ekspozycji wystawienniczej. Przez lata związany ze środowiskiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka w Rzeszowie.

Kiedy i gdzie?

X Ilford Photo Walk odbędzie się w sobotę, 16 września 2023 roku o godz. 15.00 w Rzeszowie. Miejsce spotkania zostanie udostępnione wkrótce.

Koszt uczestnictwa, w zależności od wybranego pakietu wynosi 59 zł lub 209 zł. W tej cenie otrzymacie:

  • Dwa filmy ILFORD B&W HP5+ 36/135 lub ILFORD B&W HP5+ typ 120, (w zależności od posiadanego przez Ciebie aparatu) (59 zł)

lub

  • Dwa filmy ILFORD B&W HP5+ 36/135 lub ILFORD B&W HP5+ typ 120  (w zależności od posiadanego przez Ciebie aparatu) + Aparat wielokrotnego użytku z filmem HP5+ (209 zł).

Cena obejmuje także udział w spacerze z przewodnikiem - ekspertem w temacie fotografii analogowej, dyskusje na tematy fotografii i upominek od Ilford Photo.

Bilety dostępne do kupienia na stronie zeever.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
6
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Aleksandrą Szmigiel w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie fotografka sportowa Aleksandra Szmigiel. Start 17 czerwca o 18:00.
6
Powiązane artykuły