Ilford Ilfocolor Rapid Half Frame - 54 zdjęcia na jednym filmie

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Ilford prezentuje nowy analogowy aparat jednorazowy. Dzięki naświetlaniu połowy klatki, na jednym filmie pozwoli nam wykonać aż 54 zdjęcia.

Ceny filmów analogowych są najwyższe w historii, sprawiając, że dziś nawet wątpliwej jakości jednorazówki to wydatek bliski 100 zł. Ilford znalazł sposób, by wirtualnie „obniżyć” cenę filmu. A przynajmniej sprawić, by taki wydatek wydawał się bardziej opłacalny. Powitajcie Ilford Ilfocolor Rapid Half Frame, czyli jednorazówkę, która przy pojedynczej ekspozycji naświetla tylko pół klatki, pozwalając nam wyciągnąć aż 54 zdjęcia z 27-klatkowego filmu.

Aparat Ilford Ilfocolor Rapid Half Frame załadowany jest kolorowym filmem o czułości ISO 400, wyposażony jest w obiektyw 31 mm f/11 i oferuje stały czas naświetlania wynoszący 1/125 s. Do tego oczywiście wbudowany flash z czasem przeładowania wynoszącym około 15 sekund.

Jednym słowem to typowa jednorazówka, której głównym przeznaczeniem jest uwiecznianie chwil z wakacji czy imprez w gronie znajomych. Tym bardziej, że w tym wypadku każda klatka będzie też o połowę mniejsza niż zwykle.

Cena i dostępność

Nowa jednorazówka debiutuje w cenie 22 dolarów, czyli około 90 zł. Na razie nie wiemy jeszcze kiedy i w jakiej cenie zadebiutuje na rynku europejskim.

Tak czy inaczej, zainteresowanym oszczędzaniem na filmie radzimy skierować się w stronę kompaktów half Frame wielorazowego użytku, takich jak np. Kodak Ektar H35 czy Agfaphoto Halframe.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)