Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo

Autor: Redakcja Fotopolis

22 Kwiecień 2024
Artykuł na: 4-5 minut

Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.

Do tej pory za dystrybucję marki Ilford Photo odpowiadała firma Medikon / Zeever. Z dniem dzisiejszym odpowiedzialność za markę na polskim rynku przejmuje Focus Nordic, które w krótkim czasie stało się jednym z największych polskich dystrybutorów segmentu foto-wideo.

Obecnie Focus Nordic prowadzi dystrybucję ponad 70 marek, w tym m.in. Panasonic,  Zeiss, Tamron, Samyang, Tokina, Lexar, SmallRig czy Zhiyun. Biorąc pod uwagę, że w katalogu firmy znajdowały się już takie marki, jak Kodak, AgfaPhoto i Polaroid, rozszerzenie oferty o kolejnego producenta materiałów światłoczułych było zapewne tylko kwestią czasu. Oprócz Ilforda, Focus Nordic będzie zajmować się także dystrybucją powiązanych z nim marek Harman Technology i Kentmere.

Dla końcowego odbiorcy informacja ta nie zmienia prawdopodobnie nic. Co najwyżej można oczekiwać, że dzięki rozbudowanej wewnętrznej logistyce FN poprawi się dostępność poszczególnych produktów Ilford, Harman i Kentmere na naszym rynku.

Informacja prasowa:

Wiodąca w segmencie fotografii analogowej marka ILFORD PHOTO powierzyła wyłączną dystrybucję swoich produktów w Polsce firmie Focus Nordic!

ILFORD PHOTO to prawdopodobnie jedna z najbardziej klasycznych marek analogowych produktów fotograficznych.  Marka należy do koncernu Harman Technology. Powstała w 1879 roku, kiedy Alfred Hugh Harman rozpoczął produkcję suchych płyt żelatynowych w piwnicy swojego domu w Ilford w Wielkiej Brytanii. Czarno-białe filmy ILFORD PHOTO są uwielbiane przez Klientów na całym świecie, a marka pozostaje jedną z najstarszych o najbardziej ugruntowanej pozycji w branży fotograficznej.

Dzisiaj ILFORD PHOTO z pasją opracowuje nowe, ekscytujące produkty dla rosnącego i fascynującego rynku fotografii analogowej.  W swojej ofercie ILFORD PHOTO posiada szeroką gamę filmów czarno-białych, w tym kultowe filmy PLUS (FP4 PLUS, HP5 PLUS i PAN F PLUS) oraz profesjonalne filmy delta (DELTA 100, DELTA 400 i DELTA 3200), a także szeroką gamę papierów fotograficznych.

Firma Focus Nordic to czołowy dystrybutor produktów fotograficznych i filmowych w Europie, w którego ofercie można znaleźć ponad 80 marek reprezentowanych na 28 rynkach. Przyczyniamy się do rozwoju branży i z zaangażowaniem dzielimy się wiedzą oraz inspirujemy innych.

Dzięki wykorzystaniu ekonomii skali poprzez działanie w różnych krajach, językach, walutach i kulturach firma Focus Nordic skutecznie reprezentuje dużą liczbę producentów i marek w branży fotograficznej, filmowej i urządzeń optycznych w celu zapewnienia bardzo bogatej oferty produktowej. Dzięki scentralizowanej siedzibie głównej w Szwecji odpowiedzialnej za logistykę, zarządzanie produktami, marketing, finanse i IT oraz wiedzy o rynkach lokalnych, którą dysponują nasze lokalne zespoły sprzedażowe, możemy działać sprawnie na wszystkich naszych rynkach.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
11
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Powiązane artykuły