branża

Wszystkie artykuły z tagiem: "branża" w serwisie fotopolis.pl:
Ci ludzie nie istnieją, zdjęcia wygenerowała sztuczna inteligencja. Czy jej rozwój zagrozi rynkowi fotografii?
Systemy SI, które jeszcze niedawno funkcjonowały jedynie w wyobraźni autorów science-fiction, dziś implementowane są z powodzeniem w kolejnych obszarach ludzkiej działalności. Przykładem mogą być chociażby sztucznie generowane obrazy, których nie jesteśmy już wstanie odróżnić od zdjęć. Czy zawód fotografa w końcu stanie się zbędny?
18 Gru 2018
Maciej Luśtyk
1
Tetenal w stanie niewypłacalności. Czy zagrozi to rynkowi fotografii analogowej?
Smutne wieści dla miłośników analoga. Okazuje się, że od początku października jeden z największych producentów chemii fotograficznej na świecie jest niewypłacalny. Co dalej z przyszłością firmy i fotografii analogowej?
7 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Kontaktuj się z modelkami i organizuj sesje w biegu. Aplikacja MaxModels teraz także na Androida
Portal MaxModels dobrze znany jest w środowisku fotografów i modelek. Teraz całą funkcjonalość platformy otrzymujemy także w wersji na Androida, co ma znacznie usprawnić proces wyszukiwania partnerów do sesji.
5 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Kim jest Social Media Sitter? Sieć hoteli wystartowała z nową "społecznościową" usługą
Jeśli ciągle nie wierzycie, że uzależnienie od mediów społecznościowych to poważny problem, być może przekona was nowa usługa wprowadzona przez szwajcarski oddział Ibis. Social Media Sitter na czas urlopu zaopiekuje się naszymi profilami tak, byśmy cały czas byli na nich aktywni, a nie musieli tracić czasu na ich obsługę.
4 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Photokina 2019 odwołana. “Za mało czasu na innowacje”
Raptem w maju usłyszeliśmy o nowej, dorocznej formule największych fotograficznych targów na świecie. Wygląda jednak na to, że organizatorzy nieco się pospieszyli. Dziś informują, że na kolejną edycję przyjdzie nam poczekać do roku 2020.
3 Gru 2018
Maciej Luśtyk
0
Jaka? Po co? Dlaczego? Czyli po ludzku o umowach na wykonanie zdjęć
Nie spisywaliśmy żadnej umowy. Klient dzwonił mówiąc jedynie: „Wysyłam do Pana kuriera”. Ja wiedziałem jak sfotografować to, co kurier przywiezie. Klient był pewien, że następnego dnia dostanie gotowy materiał i fakturę na rozsądną sumę. Współpraca układała się bezproblemowo. Do czasu...
29 Lis 2018
Paweł Baldwin
0
Nagradzany fotoreporter Lu Guang zatrzymany przez chińskie służby specjalne
Jak donosi BBC, trzykrotny laureat World Press Photo, jeden z najbardziej znanych chińskich fotoreporterów Lu Guang miał zostać uprowadzony przez służbę bezpieczeństwa na początku listopada. Czy to odwet za nieprzychylne reportaże?
28 Lis 2018
Maciej Luśtyk
0
Michał Massa Mąsior o rynku komercyjnym: „Jest dobrze, ale nie beznadziejnie"
Rynek fotografii w Polsce się powiększa. I choć firmy wydają coraz więcej pieniędzy na reklamowanie swoich produktów, zarabianie na robieniu zdjęć wciąż nie jest łatwym kawałkiem chleba. Spróbujmy zastanowić się, dlaczego.
25 Lis 2018
Redakcja Fotopolis
0
Sesja TFP - jak powinna wyglądać idealna współpraca, pytamy modelkę, fotografa i prawnika
Sesja TFP to sesja polegająca na wymianie korzyści. Warto o tym pamiętać, w szczególności jeśli dotąd skrót TFP kojarzył Ci się jedynie z “darmowymi zdjęciami”. O różnych aspektach sesji TFP rozmawiamy z modelką, fotografem oraz prawnikiem.
20 Lis 2018
Julia Kaczorowska
1
Jak zdobywać pierwsze zlecenia fotograficzne - praktyczne rady
Czujesz, że jesteś już gotów, by zarabiać na fotografii? Oto kilka porad, które ułatwią ci zdobycie pierwszych zleceń.
7 Lis 2018
Maciej Luśtyk
1