Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października

1

Autor: Maciej Luśtyk

15 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?

W czasach zdominowanych przez cyfrę nic tak nie cieszy jak dobre wieści ze świata analoga. Zwłaszcza, gdy przychodzą czwórkami. A dokładnie tyle nowości już niebawem przedstawić ma nam Ilford. Tak przynajmniej wynika z posta opublikowanego na oficjalnym Twitterze marki.

Ilford Delta 3200 w formacie 8 x 10? Dwa zupełnie nowe filmy? A może coś jeszcze?

Post zapowiadający materiały zawiera po prostu cztery sylwetki filmów i prawdopodobnie papierów, które już pod koniec października pojawić się mają w sprzedaży. Czego dokładnie można się spodziewać? Internetowi komentatorzy jak zwykle puścili wodze fantazji i spekulowali, że może chodzić o powrót filmu Ilfocolor, producent jednak szybko przypuszczenia te zdementował. Przyszłość Ilorda nadal więc będzie rysować się w czerni i bieli.

Biorąc pod uwagę kolorystykę grafik, możemy spodziewać się prawdopodobnie dwóch filmów i nowego papieru fotograficznego. Sylwetki kanistrów na filmy formatu 135 i 120 są oczywiste. Prostokąt na fioletowym tle mógłby sugerować któryś z dostępnych już filmów w nowym formacie 8 x 10 - na przykład brandowany fioletowym kolorem materiał Delta 3200. Czym jednak jest drugi prostokąt? Grafika w negatywie wskazywać może na papier fotograficzny, oficjalna premiera może nas jednak zaskoczyć.

Premiera już 24 października

A ta, jeśli wierzyć zapowiedzi odbędzie się już niedługo, bo 24 października. Zacieramy ręce i niecierpliwie czekamy.

Więcej informacji na temat materiałów producenta znajdziecie pod adresem ilford.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Nowe panele oświetleniowe Quadralite Thea LED
Quadralite Thea LED 120, Thea LED 150, Thea LED 160 oraz Thea LED 450 (Kit) to nowe panele LED, które w przystępnej cenie pokryją większość zapotrzebować osób...
0
0
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
1
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Powiązane artykuły