4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października

1
Maciej Luśtyk
15 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?

W czasach zdominowanych przez cyfrę nic tak nie cieszy jak dobre wieści ze świata analoga. Zwłaszcza, gdy przychodzą czwórkami. A dokładnie tyle nowości już niebawem przedstawić ma nam Ilford. Tak przynajmniej wynika z posta opublikowanego na oficjalnym Twitterze marki.

Ilford Delta 3200 w formacie 8 x 10? Dwa zupełnie nowe filmy? A może coś jeszcze?

Post zapowiadający materiały zawiera po prostu cztery sylwetki filmów i prawdopodobnie papierów, które już pod koniec października pojawić się mają w sprzedaży. Czego dokładnie można się spodziewać? Internetowi komentatorzy jak zwykle puścili wodze fantazji i spekulowali, że może chodzić o powrót filmu Ilfocolor, producent jednak szybko przypuszczenia te zdementował. Przyszłość Ilorda nadal więc będzie rysować się w czerni i bieli.

Biorąc pod uwagę kolorystykę grafik, możemy spodziewać się prawdopodobnie dwóch filmów i nowego papieru fotograficznego. Sylwetki kanistrów na filmy formatu 135 i 120 są oczywiste. Prostokąt na fioletowym tle mógłby sugerować któryś z dostępnych już filmów w nowym formacie 8 x 10 - na przykład brandowany fioletowym kolorem materiał Delta 3200. Czym jednak jest drugi prostokąt? Grafika w negatywie wskazywać może na papier fotograficzny, oficjalna premiera może nas jednak zaskoczyć.

Premiera już 24 października

A ta, jeśli wierzyć zapowiedzi odbędzie się już niedługo, bo 24 października. Zacieramy ręce i niecierpliwie czekamy.

Więcej informacji na temat materiałów producenta znajdziecie pod adresem ilford.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły