przejęcie

Wszystkie artykuły z tagiem: "przejęcie" w serwisie fotopolis.pl:
Flickr w rękach SmugMug
SmugMug ogłosił o przejęciu od Yahoo popularnego serwisu Flickr. Ta umowa ma stworzyć „najbardziej wpływową społeczność fotograficzną na świecie“.
23 Kwi 2018
Michał Chrzanowski
0
Lexar trafia w ręce Chińczyków. Od teraz akcesoria tej marki będzie produkować firma Longsys
Przed dwoma miesiącami świat fotografii poruszyła informacja o likwidacji marki Lexar. Znalazł się jednak chętny na jej przejęcie. Od teraz za produkcję kart i akcesoriów będzie odpowiadać chiński producent Longsys.
4 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Archiwum Agencji Corbis w rękach Chińczyków. Czy ikoniczne zdjęcia są zagrożone?
Pod koniec zeszłego tygodnia jedno z największych archiwów fotograficznych świata przeszło w ręce China Visual Group, w której większość udziałów posiada Getty Images. Kolekcja zawierała wiele ważnych, historycznych zdjęć, między innymi ikoniczne fotografie z tłumienia protestów na placu Tiananmen. Czy są bezpieczne?
28 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Getty Images przejmuje jedno z największych archiwów świata - fotografowie poszkodowani
Corbis Images, będące jednym z największych archiwów fotograficznych świata przeszło w ręce spółki Visual China Group, w której większość udziałów posiada Getty Images. Okazuje się, że na skutek transakcji mogło zostać poszkodowanych wielu fotografów.
25 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
SanDisk w rękach Western Digital - oficjalne informacje
Western Digital, znany i ceniony producent dysków twardych HDD z impetem wkracza na nowe rynki. Dzisiaj firma opublikowała informację o ostatecznym przejęciu SanDiska - pioniera w dziedzinie przenośnych pamięci flash.
5 Sty 2016
Michał Chrzanowski
0
Sony sfinalizowało przejęcie działu produkcji matryc Toshiby – oficjalne informacje
Przejęcie jednego z działów Toshiby przez Sony stało się faktem. Obie firmy potwierdziły finalizację negocjacji. Cała transakcja ma kosztować ponad 150 milionów dolarów i zostać zamknięta pod koniec pierwszego kwartału 2016 roku. Jakie może to mieć skutki na rynku fotograficznym?
8 Gru 2015
Michał Chrzanowski
0
Phase One przejmuje Mamiyę. Tym razem już w całości
Duński producent średnioformatowych aparatów, Phase One już od dłuższego czasu współpracuje z uznaną japońską marką, a od 2009 roku posiadał 45% udziałów firmy. Teraz wykupiono już całe Mamiya Digital Imaging Company i utworzono japoński oddział Phase One.
3 Gru 2015
Maciej Luśtyk
0
Ciemne chmury nad National Geographic
Zaledwie dwa miesiące temu świat fotografii obiegła informacja - należący do Ruperta Murdoch’a 21st Century Fox wykupił zdecydowaną większość platformy NatGeo, w tym popularny magazyn National Geographic. Niestety dla wydawnictwa to nie koniec zmian. W życie wchodzi plan restrukturyzacji lub jak nazywają go przedstawiciele grupy Fox “rozszerzonego partnerstwa”.
5 Lis 2015
Michał Chrzanowski
0
Dział produkcji matryc Toshiby w rękach Sony?
Sony, największy producent matryc, chce jeszcze bardziej zmonopolizować rynek. Za 165 milionów dolarów zamierza wykupić równoległy dział od Toshiby. Negocjacje są już na ostatniej prostej.
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
Ilford zmienia właściciela
Jak donosi magazyn British Journal of Photography, Harman Technology, firma produkującą serię materiałów światłoczułych Ilford została wykupiona przez brytyjską spółkę inwestycyjną Pemberstone Ventures Ltd. Co stanie się z jednym z najważniejszych producentów rozwiązań do fotografii czarno-białej?
15 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0