Dział produkcji matryc Toshiby w rękach Sony?

0
Michał Chrzanowski
27 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Sony, największy producent matryc, chce jeszcze bardziej zmonopolizować rynek. Za 165 milionów dolarów zamierza wykupić równoległy dział od Toshiby. Negocjacje są już na ostatniej prostej.
Z informacji opublikowanych przez Rueters wynika, że Sony wykupi dział produkcji matryc Toshiby i tym samym stanie się hegemonem na rynku. Negocjacje są już w fazie końcowej, a cała operacja ma kosztować 165 milionów dolarów. Jak na razie żadna z firm nie podała terminu finalizacji przejęcia. Sprzedaż działu matryc jest związana z wprowadzonym w życie na początku roku planem stopniowej restrukturyzacji firmy Toshiba. W skrócie, japoński koncern rezygnuje z mniej dochodowych działów – produkcja matryc to zaledwie 2% rynku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Planowana transakcja staje się jeszcze bardziej ciekawa, ponieważ na początku października 2015 roku Sony ogłosiło restrukturyzację firmy i podzielenie jej poszczególnych segmentów na mniejsze, autonomiczne jednostki. Jedną z takich filii od przyszłej wiosny stanie się dział półprzewodników, odpowiedzialny między innymi za produkcję matryc do aparatów cyfrowych. Od 1 kwietnia 2016 roku matryce wytwarzane będą pod szyldem Sony Semiconductor Solutions Corporation. Firma ciągle będzie jednak pozostawać pod jurysdykcją centrali Sony. Według producenta to posunięcie ma ułatwić dotarcie do grup biznesowych i inwestorów oraz jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lukratywnego biznesu jakim dla Sony stały się matryce.

Obecnie Sony jest najmocniejszym graczem w segmencie produkcji matryc i posiada około 40% udziału w rynku. Matryce producenta wykorzystywane są w aparatach wielu najważniejszych firm z branży aparatów cyfrowych, w tym między innymi w iPhone’ach, które są obecnie najpopularniejszymi smartfonami na świecie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
1
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)