40% rynku produkcji matryc należy do Sony

0
Maciej Luśtyk
30 Kwiecień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jak podaje Wall Street Journal, japoński producent posiada obecnie 40% procent udziału w światowej produkcji matryc. Pozycja Sony umacniana jest przez współpracę z największymi producentami urządzeń mobilnych.

W artykule opublikowanych przez Wall Street Journal możemy przeczytać, że w 2014 roku udział Sony w rynku produkcji matryc wzrósł do 40%. Drugim najlepszym wynikiem jest 16% procentowy udział firmy OmniVision. Widzimy więc, że póki co pozycja Sony jest bardzo stabilna i prawdopodobnie dalej będzie się umacniać.

Swój sukces producent zawdzięcza między innymi współpracy z największymi graczami na rynku smartfonów i tabletów, takimi jak Apple czy Samsung. Nie bez wpływu na ogólny wynik pozostaje też fakt, że wielu producentów zwykłych aparatów cyfrowych też korzysta z matryc produkowanych przez Sony. Warto też dodać, że Sony planuje zainwestować około miliard dolarów w dalszy rozwój technologii używanych w matrycach, co z pewnością jeszcze bardziej wywinduje wyniki producenta.

Jak czytamy w artykule, względem 2009 roku rynek matryc wzrósł już o 80% i jest wart 8,65 miliarda dolarów.

Więcej informacji znajdziemy w pełnej wersji artykułu na stronie Wall Street Journal

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Smithsonian udostępnia miliony obrazów kompletnie za darmo
Smithsonian udostępnia miliony obrazów kompletnie za darmo
Open Access to nowy portal zawierający ponad 2,8 miliona obrazów 2D i 3D, historycznych artefaktów, dzieł malarskich i najstarszych zdjęć na świecie. Gratka dla wszystkim szukających darmowych...
20
0
Tylko 22% fotografów ślubnych chce wykonywać ten zawód dłużej niż 10 lat
Tylko 22% fotografów ślubnych chce wykonywać ten zawód dłużej niż 10 lat
Żyjemy w katolickim kraju, niemal wszyscy biorą śluby. To ogromny rynek. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak to wygląda z drugiej strony?
59
18
Targi Photokina zagrożone koronawirusem? Mamy komentarz organizatora
Targi Photokina zagrożone koronawirusem? Mamy komentarz organizatora
Trwająca od grudnia epidemia wirusa COVID-19 zbiera coraz większe żniwo, zagrażając już nie tylko zdrowiu ludzi, ale też odciskając piętno na zależnym od Chin rynku...
3
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)