40% rynku produkcji matryc należy do Sony

Autor: Maciej Luśtyk

30 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak podaje Wall Street Journal, japoński producent posiada obecnie 40% procent udziału w światowej produkcji matryc. Pozycja Sony umacniana jest przez współpracę z największymi producentami urządzeń mobilnych.

W artykule opublikowanych przez Wall Street Journal możemy przeczytać, że w 2014 roku udział Sony w rynku produkcji matryc wzrósł do 40%. Drugim najlepszym wynikiem jest 16% procentowy udział firmy OmniVision. Widzimy więc, że póki co pozycja Sony jest bardzo stabilna i prawdopodobnie dalej będzie się umacniać.

Swój sukces producent zawdzięcza między innymi współpracy z największymi graczami na rynku smartfonów i tabletów, takimi jak Apple czy Samsung. Nie bez wpływu na ogólny wynik pozostaje też fakt, że wielu producentów zwykłych aparatów cyfrowych też korzysta z matryc produkowanych przez Sony. Warto też dodać, że Sony planuje zainwestować około miliard dolarów w dalszy rozwój technologii używanych w matrycach, co z pewnością jeszcze bardziej wywinduje wyniki producenta.

Jak czytamy w artykule, względem 2009 roku rynek matryc wzrósł już o 80% i jest wart 8,65 miliarda dolarów.

Więcej informacji znajdziemy w pełnej wersji artykułu na stronie Wall Street Journal

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)