40% rynku produkcji matryc należy do Sony

0

Autor: Maciej Luśtyk

30 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak podaje Wall Street Journal, japoński producent posiada obecnie 40% procent udziału w światowej produkcji matryc. Pozycja Sony umacniana jest przez współpracę z największymi producentami urządzeń mobilnych.

W artykule opublikowanych przez Wall Street Journal możemy przeczytać, że w 2014 roku udział Sony w rynku produkcji matryc wzrósł do 40%. Drugim najlepszym wynikiem jest 16% procentowy udział firmy OmniVision. Widzimy więc, że póki co pozycja Sony jest bardzo stabilna i prawdopodobnie dalej będzie się umacniać.

Swój sukces producent zawdzięcza między innymi współpracy z największymi graczami na rynku smartfonów i tabletów, takimi jak Apple czy Samsung. Nie bez wpływu na ogólny wynik pozostaje też fakt, że wielu producentów zwykłych aparatów cyfrowych też korzysta z matryc produkowanych przez Sony. Warto też dodać, że Sony planuje zainwestować około miliard dolarów w dalszy rozwój technologii używanych w matrycach, co z pewnością jeszcze bardziej wywinduje wyniki producenta.

Jak czytamy w artykule, względem 2009 roku rynek matryc wzrósł już o 80% i jest wart 8,65 miliarda dolarów.

Więcej informacji znajdziemy w pełnej wersji artykułu na stronie Wall Street Journal

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Podczas inauguracji łódzkiego Fotofestiwalu ogłoszono wyniki podwójnej edycji konkursu nagradzającego najciekawsze książki fotograficzne. Publikujemy listę laureatów oraz uzasadnienie jury.
0
0
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Aukcje NFT to szansa na zrewolucjonizowanie cyfrowej sztuki. Czy jednak szał na ich punkcie i chęć szybkiego zarobku nie zaczyna dewaluować ich oryginalnej idei? Z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)