Zeiss Batis 25 mm f/2 i 85 mm f/1.8 - profesjonalne obiektywy z mocowaniem Sony E

0
Maciej Luśtyk
22 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zeiss zaprezentował dziś nową linię profesjonalnych, pełnoklatkowych obiektywów, przeznaczoną do aparatów z mocowaniem Sony E. Obiektywy Batis 2/25 i Batis 1.8/85 wyposażono w system autofokusa, a informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są za pomocą ekranu OLED na obudowie.
Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 25 mm f/2, bazujący na projekcie Zeiss Distagon, zbudowany jest z 10 elementów w 8 grupach i umożliwia ostrzenie od 20 cm, podczas gdy na obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/1.8 składa się 11 soczewek podzielonych na 8 grup. W przypadku drugiego szkła minimalna odległośc ostrzenia wynosi 80 cm. Obydwa obiektywy według producenta gwarantują doskonałą jakość obrazu na całej powierzchni kadru. Dodatkowo oba modele zostały wyposażone w system stabilizacji obrazu, umożliwiający uzyskanie nieporuszonych kadrów w trudnych warunkach oświetleniowych. Nowe szkła posiadają też wydajny silnik autofokusa.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Co więcej informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są na wyświetlaczu OLED umieszczonym na obudowie, co ułatwi pracę w dużym zaciemnieniu, a korpusy zostały specjalnie uszczelnione, czyniąc je odpornymi na warunki atmosferyczne.

Obiektywy dostępne są w przedsprzedaży w cenach 1092 euro (Zeiss Batis 25 mm f/2) i 1008 euro (Zeiss Batis 85 mm f/1.8). Polskiej ceny na razie nie znamy. Do sklepów szkła trafią w lipcu tego roku.Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziemy na stronie zeiss.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tamron zapowiada 4 nowe obiektywy do Sony E. Szykuje się gratka dla użytkowników ceniących kompaktowość
Tamron zapowiada 4 nowe obiektywy do Sony E. Szykuje się gratka dla użytkowników ceniących...
„Rozwijamy się poprzez przekraczanie granic” - takim sloganem producent zapowiada nowe szkłą do Sony E, które już niebawem zadebiutować mają na rynku. Wygląda na to,...
4
2
Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i Fujifilm X
Viltrox 23 mm f/1.4, 33 mm f/1.4 i 56 mm f/1.4 - nowe jasne stałki z AF do Sony E, EOS-M i...
Viltrox wkroczył do świata optyki z przytupem, prezentując w zeszłym roku pierwszy „zewnętrzny” obiektyw do systemu Fujifilm X, wspierający system AF. Teraz rozszerza...
7
0
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Meike 85 mm f/2.8 Macro teraz także z mocowaniem Canon RF i Nikon Z
Kolejna z konstrukcji Meike została zaadaptowana na potrzeby najnowszych pełnoklatkowych bezlusterkowców. Tym razem jest to niedrogi obiektyw makro, którego brakuje w...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)