Zeiss Batis 25 mm f/2 i 85 mm f/1.8 - profesjonalne obiektywy z mocowaniem Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

22 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zeiss zaprezentował dziś nową linię profesjonalnych, pełnoklatkowych obiektywów, przeznaczoną do aparatów z mocowaniem Sony E. Obiektywy Batis 2/25 i Batis 1.8/85 wyposażono w system autofokusa, a informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są za pomocą ekranu OLED na obudowie.

Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 25 mm f/2, bazujący na projekcie Zeiss Distagon, zbudowany jest z 10 elementów w 8 grupach i umożliwia ostrzenie od 20 cm, podczas gdy na obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/1.8 składa się 11 soczewek podzielonych na 8 grup. W przypadku drugiego szkła minimalna odległośc ostrzenia wynosi 80 cm. Obydwa obiektywy według producenta gwarantują doskonałą jakość obrazu na całej powierzchni kadru. Dodatkowo oba modele zostały wyposażone w system stabilizacji obrazu, umożliwiający uzyskanie nieporuszonych kadrów w trudnych warunkach oświetleniowych. Nowe szkła posiadają też wydajny silnik autofokusa.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Co więcej informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są na wyświetlaczu OLED umieszczonym na obudowie, co ułatwi pracę w dużym zaciemnieniu, a korpusy zostały specjalnie uszczelnione, czyniąc je odpornymi na warunki atmosferyczne.

Obiektywy dostępne są w przedsprzedaży w cenach 1092 euro (Zeiss Batis 25 mm f/2) i 1008 euro (Zeiss Batis 85 mm f/1.8). Polskiej ceny na razie nie znamy. Do sklepów szkła trafią w lipcu tego roku.

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziemy na stronie zeiss.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)