Zeiss Batis 25 mm f/2 i 85 mm f/1.8 - profesjonalne obiektywy z mocowaniem Sony E

0
Maciej Luśtyk
22 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zeiss zaprezentował dziś nową linię profesjonalnych, pełnoklatkowych obiektywów, przeznaczoną do aparatów z mocowaniem Sony E. Obiektywy Batis 2/25 i Batis 1.8/85 wyposażono w system autofokusa, a informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są za pomocą ekranu OLED na obudowie.
Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 25 mm f/2, bazujący na projekcie Zeiss Distagon, zbudowany jest z 10 elementów w 8 grupach i umożliwia ostrzenie od 20 cm, podczas gdy na obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/1.8 składa się 11 soczewek podzielonych na 8 grup. W przypadku drugiego szkła minimalna odległośc ostrzenia wynosi 80 cm. Obydwa obiektywy według producenta gwarantują doskonałą jakość obrazu na całej powierzchni kadru. Dodatkowo oba modele zostały wyposażone w system stabilizacji obrazu, umożliwiający uzyskanie nieporuszonych kadrów w trudnych warunkach oświetleniowych. Nowe szkła posiadają też wydajny silnik autofokusa.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Co więcej informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są na wyświetlaczu OLED umieszczonym na obudowie, co ułatwi pracę w dużym zaciemnieniu, a korpusy zostały specjalnie uszczelnione, czyniąc je odpornymi na warunki atmosferyczne.

Obiektywy dostępne są w przedsprzedaży w cenach 1092 euro (Zeiss Batis 25 mm f/2) i 1008 euro (Zeiss Batis 85 mm f/1.8). Polskiej ceny na razie nie znamy. Do sklepów szkła trafią w lipcu tego roku.Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziemy na stronie zeiss.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
7
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
20
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)