Zeiss Batis 25 mm f/2 i 85 mm f/1.8 - profesjonalne obiektywy z mocowaniem Sony E

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Kwiecień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Zeiss zaprezentował dziś nową linię profesjonalnych, pełnoklatkowych obiektywów, przeznaczoną do aparatów z mocowaniem Sony E. Obiektywy Batis 2/25 i Batis 1.8/85 wyposażono w system autofokusa, a informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są za pomocą ekranu OLED na obudowie.

Układ optyczny obiektywu Zeiss Batis 25 mm f/2, bazujący na projekcie Zeiss Distagon, zbudowany jest z 10 elementów w 8 grupach i umożliwia ostrzenie od 20 cm, podczas gdy na obiektyw Zeiss Batis 85 mm f/1.8 składa się 11 soczewek podzielonych na 8 grup. W przypadku drugiego szkła minimalna odległośc ostrzenia wynosi 80 cm. Obydwa obiektywy według producenta gwarantują doskonałą jakość obrazu na całej powierzchni kadru. Dodatkowo oba modele zostały wyposażone w system stabilizacji obrazu, umożliwiający uzyskanie nieporuszonych kadrów w trudnych warunkach oświetleniowych. Nowe szkła posiadają też wydajny silnik autofokusa.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Co więcej informacje o odległości ostrzenia wyświetlane są na wyświetlaczu OLED umieszczonym na obudowie, co ułatwi pracę w dużym zaciemnieniu, a korpusy zostały specjalnie uszczelnione, czyniąc je odpornymi na warunki atmosferyczne.

Obiektywy dostępne są w przedsprzedaży w cenach 1092 euro (Zeiss Batis 25 mm f/2) i 1008 euro (Zeiss Batis 85 mm f/1.8). Polskiej ceny na razie nie znamy. Do sklepów szkła trafią w lipcu tego roku.

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziemy na stronie zeiss.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
12
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Nawet 16 nowych obiektywów Canon RF do końca przyszłego roku?
Nawet 16 nowych obiektywów Canon RF do końca przyszłego roku?
Jak sugerują donosy, Canon ostro wziął się za rozwój bezlusterkowej optyki. Do końca 2021 roku mamy zobaczyć kilkanaście szkieł, w tym zupełnie nowe, „rewolucyjne”...
24
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)