Zeiss Milvus - nowa linia szkieł wysokiej rozdzielczości

Autor: Maciej Luśtyk

10 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zeiss zaprezentował dziś nową serię manualnych obiektywów Milvus, dedykowaną do lustrzanek Canon i Nikon. W skład serii wchodzi 6 modeli o ogniskowych 21, 35, 50, 85 i 100 mm. Nowe szkła projektowane były pod kątem aparatów z wysokorozdzielczymi matrycami i oferować mają doskonałą jakość obrazu.

Seria Zeiss Milvus to sześć jasnych obiektywów pokrywających zakres ogniskowych od 21 do 100 mm, z czego dwa z literą M w nazwie oferują współczynnik powiększenia 1:2 i znajdą zastosowanie w fotografii makro, a modele ZF.2 z mocowaniem Nikon F wyposażono w regulowany pierścień przysłony, który pozwala na skokowe bądź płynne przełączanie się między poszczególnymi wartościami, co okaże się pomocne podczas filmowania.

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Obiektywy posiadają zaawansowane układy optyczne, w których wykorzystano elementy asferyczne, soczewki o obniżonym współczynniku dyspersji i powłoki antyrefleksyjne Zeiss T*, dzięki czemu szkła oferować mają doskonałą ostrość i klarowność obrazu w całym zakresie przysłon i być świetnym wyborem dla wysokorozdzielczych aparatów typu Canon 5DS i 5DS R czy Nikon D810, a podczas filmowania bez problemu obsługiwać mają rozdzielczość 4, a nawet 6K. Dodatkowy element o nieregularnej, częściowej dyspersji do minimum ograniczać ma z kolei występowanie aberracji i dystorsji.

Obudowy nowych, manualnych szkieł Zeissa przypominają zaprezentowaną niedawno serię Batis, przeznaczoną do aparatów z mocowaniem Sony E. Wykonane zostały w całości z metalu i uszczelnione przed działaniem czynników atmosferycznych. Podobnie jak w Batisach, na pierścieniu ostrości znajdziemy ogumienie, które pomoże w wygodnym ostrzeniu.

W skład nowej serii wchodzą modele:

 • Zeiss Milvus 100 mm f/2M ZE (Canon EF)
 • Zeiss Milvus 100 mm f/2M ZF.2 (Nikon F)
 • Zeiss Milvus 21 mm f/2.8 ZE (Canon EF)
 • Zeiss Milvus 21 mm f/2.8 ZF.2 (Nikon F)
 • Zeiss Milvus 35 mm f/2 ZE (Canon EF)
 • Zeiss Milvus 35 mm f/2 ZF.2 (Nikon F)
 • Zeiss Milvus 50 mm f/1.4 ZE (Canon EF)
 • Zeiss Milvus 50 mm f/1.4 ZF.2 (Nikon F)
 • Zeiss Milvus 50 mm f/2M ZE (Canon EF)
 • Zeiss Milvus 50 mm f/2M ZF.2 (Nikon F)
 • Zeiss Milvus 85 mm f/1.4 ZE (Canon EF)
 • Zeiss Milvus 85 mm f/1.4 ZF.2 (Nikon F)

Nowe obiektywy trafią do sprzedaży w połowie października w cenach od $1100 do $1800 dolarów. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakich cenach obiektywy pojawią się na naszym rynku. Więcej informacji znajdziecie pod adresem zeiss.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)