Carl Zeiss

Wszystkie artykuły z tagiem: "Carl Zeiss" w serwisie fotopolis.pl:
Zeiss Otus 100 mm f/1.4 - nowy król obiektywów portretowych?
Nowy pełnoklatkowy obiektyw z serii Otus, kierowany do użytkowników lustrzanek Canon i Nikon oferować ma wszystko, by jakość wykonywanych z jego pomocą portretów stała na jak najwyższym poziomie.
25 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
2
Tak wygląda praca z aparatem Zeiss ZX1. Czy nadchodzi nowy król kompaktów?
Zaprezentowany podczas tegorocznej Photokiny Zeiss ZX1 to jeden z najbardziej śmiałych konceptów ostatnich lat. Jak nowoczesne rozwiązania wypadają w praktyce? Zobaczcie.
24 Gru 2018
Maciej Luśtyk
16
Zeiss Batis 40 mm f/2 Close Focus - nowy obiektyw w rodzinie
Linia szkieł Zeissa do aparatów Sony E powiększa się o model o ogniskowej 40 mm, który wypełnia lukę w dotychczasowej ofercie. Uniwersalna ogniskowa i krótka minimalna odległość ostrzenia mają sprawić, że znajdzie się dla niego miejsce w arsenale wielu fotografów.
28 Wrz 2018
Maciej Luśtyk
0
Zeiss Loxia 25 mm f/2.4 - nowy manualny szeroki kąt do bezlusterkowców Sony
Rodzina manualnych szkieł dedykowanych aparatom z mocowaniem Sony E powiększyła się o nowy model, który zainteresować ma fotografów lubujących się w obiektywach szerokokątnych. Loxia 25 mm f/2.4 oferować ma m.in wysokiej jakości optykę i płynną regulację przysłony.
19 Lut 2018
Maciej Luśtyk
0
Zeiss Loxia 85 mm f/2.4 - nowa manualna portretówka do Sony E
W rodzinie obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców Sony pojawił się nowy członek. Zeiss Loxia 85 mm f/2.4 to zaawansowany obiektyw portretowy, który wykorzystamy także podczas filmowania.
14 Wrz 2016
Maciej Luśtyk
0
Nowe uniwersalne gogle Zeiss VR One Plus obsłużą każdy rodzaj smartfona
Dziś nikt już chyba nie ma wątpliwości, że technologia VR w ciągu najbliższych lat będzie motorem napędowym rynku rozrywki. Inwestuje w nią coraz więcej firm, a swoje nowe uniwersalne gogle VR One Plus właśnie zaprezentowała firma Zeiss.
15 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0
Zeiss Lens Gear Rings - zaprojektowane z myślą o filmowaniu
Obiektywy z serii Zeiss Otus, Milvus i Loxia to znane i cenione przez fotografów konstrukcje. Jednak teraz, dzięki dedykowanym pierścieniom Zeiss Lens Gear Rings, mogą być także wykorzystywane przez filmowców.
19 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
0
Zeiss Batis 18 mm f/2.8 - jasny szeroki kąt do Sony E
Rodzina obiektywów Zeiss Batis właśnie powiększyła się o nowy model - szerokokątną jasną stałkę do bezlusterkowców Sony.
14 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
0
ZEISS Photography Award “Seeing Beyond” - poznaliśmy zwycięzców
Ponad 3 tysiące fotografów ze 116 krajów - spośród nich najlepszą okazała się pochodząca z Niemiec, Tamina-Florentine Zuch. Tym samym została laureatką pierwszej edycji konkursu ZEISS Photography Award “Seeing Beyond”. Koniecznie zobaczcie finałową galerię!
7 Kwi 2016
Michał Chrzanowski
0
Teleobiektyw Zeiss używany przez załogę Apollo 15 idzie pod młotek
Misja Apollo 15 była fotograficzną podróżą na Srebrny Glob - jednym z głównych zadań astronautów było dostarczenie jak największej ilości różnorodnych zdjęć. Część tej historii, teleobiektyw Zeiss Tele-Tessar 500 mm f/8, będzie niebawem można nabyć na aukcji.
1 Kwi 2016
Maciej Luśtyk
0