Zeiss Loxia 21 mm f/2.8 - szeroki kąt do Sony E

0
Maciej Luśtyk
12 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W rodzinie obiektywów Loxia pojawił się nowy członek. Szerokokątny obiektyw Zeiss Loxia 21 mm f/2.8 do systemu Sony E oferować ma wysoką rozdzielczość obrazu, a dzięki możliwości płynnego sterowania przysłoną, sprawdzi się również podczas filmowania.
Nowy, manualny obiektyw Zeissa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy w swojej pracy często korzystają z szerokich kątów. Układ optyczny obiektywu Zeiss Loxia 21 mm f/2.8 składa się z 11 elementów w 9 grupach, w tym z soczewek o częściowej dyspersji oraz soczewki asferycznej, co prawie w zupełności niwelować ma występowanie dystorsji i oferować doskonałą rozdzielczość obrazu na całej powierzchni kadru. Obiektyw pozwala na ostrzenie od 25 cm, a światłosiła f/2.8 zapewni miłe dla oka rozmycie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Nowa Loxia została wyposażona w wygodny pierścień ostrzenia, a możliwość podpięcia systemu follow-focus i przełączenia pierścienia przysłony z trybu skokowego na płynny sprawi, że szkło z powodzeniem będzie można wykorzystywać podczas filmowania. Na uwagę zasługują także gabaryty obiektywu. Jego waga to tylko 394 g, dzięki czemu szkło dobrze sprawdzi się w fotografii ulicznej i podróżniczej. Tak jak w przypadku innych szkieł z rodziny Loxia, obudowa obiektywu została wykonana z metalu, co gwarantować ma dużą wytrzymałość.

Jeśli jesteście ciekawi jak nowy obiektyw radzi sobie w praktyce, możecie zobaczyć galerię zdjęć przykładowych zamieszczoną na koncie producenta w serwisie Flickr.

Obiektyw trafi do sprzedaży w grudniu 2015 roku w cenie 1260 euro. Nie wiemy jeszcze ile przyjdzie nam za niego zapłacić na polskim rynku. Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie zeiss.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena zwala z nóg
Nikon Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct - superjasny potwór zadebiutuje jeszcze w październiku. Cena...
Nikon wreszcie oficjalnie zaprezentował zapowiadany od roku obiektyw Nikkor Z 58 mm f/0.95 S Noct, który ma być ukoronowaniem bezlusterkowego systemu Z. Choć pięknie...
5
3
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye, 100 mm f/2.8 Macro 2:1 i 17 mm f/4 Zero-D już na polskim rynku. Znamy ceny
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się najnowsze manualne obiektywy Laowa, czyli kierowany do użytkowników systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Fisheye, pełnoklatkowy...
5
0
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtlander APO Lanthar 50 mm f/2 - wysokiej klasy manualny obiektyw standardowy do Sony E
Voigtländer prezentuje nowy obiektyw dla uczczenia 20-lecia serii Classic Line. To wysokiej jakości manualny standard, który spodobać ma się użytkownikom aparatów Sony, także tym filmującym.
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)