Zeiss Loxia 21 mm f/2.8 - szeroki kąt do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

12 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W rodzinie obiektywów Loxia pojawił się nowy członek. Szerokokątny obiektyw Zeiss Loxia 21 mm f/2.8 do systemu Sony E oferować ma wysoką rozdzielczość obrazu, a dzięki możliwości płynnego sterowania przysłoną, sprawdzi się również podczas filmowania.

Nowy, manualny obiektyw Zeissa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy w swojej pracy często korzystają z szerokich kątów. Układ optyczny obiektywu Zeiss Loxia 21 mm f/2.8 składa się z 11 elementów w 9 grupach, w tym z soczewek o częściowej dyspersji oraz soczewki asferycznej, co prawie w zupełności niwelować ma występowanie dystorsji i oferować doskonałą rozdzielczość obrazu na całej powierzchni kadru. Obiektyw pozwala na ostrzenie od 25 cm, a światłosiła f/2.8 zapewni miłe dla oka rozmycie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Nowa Loxia została wyposażona w wygodny pierścień ostrzenia, a możliwość podpięcia systemu follow-focus i przełączenia pierścienia przysłony z trybu skokowego na płynny sprawi, że szkło z powodzeniem będzie można wykorzystywać podczas filmowania. Na uwagę zasługują także gabaryty obiektywu. Jego waga to tylko 394 g, dzięki czemu szkło dobrze sprawdzi się w fotografii ulicznej i podróżniczej. Tak jak w przypadku innych szkieł z rodziny Loxia, obudowa obiektywu została wykonana z metalu, co gwarantować ma dużą wytrzymałość.

Jeśli jesteście ciekawi jak nowy obiektyw radzi sobie w praktyce, możecie zobaczyć galerię zdjęć przykładowych zamieszczoną na koncie producenta w serwisie Flickr.

Obiektyw trafi do sprzedaży w grudniu 2015 roku w cenie 1260 euro. Nie wiemy jeszcze ile przyjdzie nam za niego zapłacić na polskim rynku. Więcej informacji o nowym obiektywie znajdziecie na stronie zeiss.com

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Optyka filmowa jest zbyt doskonała? Nowa seria Tokina Vista-P oferuje układy optyczne przeprojektowane specjalnie tak, by dodać nagraniom nagraniom nieco charakteru.
11
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)