obiektyw

Wszystkie artykuły z tagiem: "obiektyw" w serwisie fotopolis.pl:
Unikalny system Lomography Neptune już dostępny w sprzedaży
Nowa propozycja Lomography to oryginalne podejście do tematu kompaktowej optyki. Dzięki systemowi wymiennych elementów frontowych otrzymamy możliwość skorzystania z szerokiego zakresu ogniskowych, przy zachowaniu miniaturowych wymiarów całego systemu.
14 Gru 2017
Michał Chrzanowski
0
Meyer Optik Görlitz Primoplan 75 mm f/1.9 II - legendarne rozmycie powraca. Także w wersji do aparatów średnioformatowych
Jeśli kochacie portret, ale już mniej nierzadko pozbawione charakteru rozmycie, oferowane przez współczesne szkła, ciekawą propozycję ma dla was Meyer Optik Gorlitz. Nowy Primoplan 75 mm f/1.9 II to nowa, znacznie bardziej praktyczna wersja klasycznej konstrukcji z lat 30. XX wieku.
7 Gru 2017
Maciej Luśtyk
0
Leica APO-Summicron-M 50mm F2 ASPH ‘LHSA' - gratka dla fanów klasycznego designu
Z okazji 50-lecia istnienia stowarzyszenia The International Leica Society, producent zaprezentował specjalną wersję obiektywu APO-Summicron 50 mm f/2, która łączy nowoczesną optykę z historycznym wzornictwem.
1 Gru 2017
Maciej Luśtyk
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oto nowe optyczne monstrum w systemie M
Plastyka obrazu o jakiej do tej pory mogliśmy jedynie pomarzyć oraz wyjątkowa rozdzielczość i wyrazistość zdjęć - to główne cechy portretowego obiektywu Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH.
30 Lis 2017
Michał Chrzanowski
1
Leica Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH - szerokokątna stałka wypełnia lukę w systemie
Razem z aparatem Leica TL producent zaprezentował dzisiaj obiektyw Elmarit-TL 18 mm f/2.8 APSH. Szkło o ekwiwalencie 27 mm rozbudowuje skromny jak na razie system, czyniąc go bardziej atrakcyjnym dla fotografów ulicznych i dokumentalistów.
21 Lis 2017
Maciej Luśtyk
0
Samyang Lens Station - stacja dokująca do obiektywów z mocowaniem Sony E
Od pewnego czasu pojawiały się plotki na temat tego, że Samyang szykuje swoją odpowiedź na takie produkty jak Sigma USB Dock czy Tamron Tap-in Console. Teraz urządzenie zostało oficjalnie zaprezentowane. Jakie korzyści przyniesie użytkownikom obiektywów producenta?
13 Lis 2017
Maciej Luśtyk
0
Hasselblad zapowiada nowe obiektywy do systemu XCD, w tym najjaśniejsze szkło jakie kiedykolwiek wyprodukował
Bezlusterkowy system Hasselblad XCD rośnie w siłę. Do zapowiedzianych wiosną nowych obiektywów dołączają kolejne: 135 mm f/2.8 z dedykowanym telekonwerterem oraz portretówka o ogniskowej 80 mm, która ma być jednocześnie najjaśniejszym szkłem jakie kiedykolwiek wyszło spod szyldu producenta.
6 Lis 2017
Maciej Luśtyk
1
Sigma zapowiada obiektyw 16 mm f/1.4 DC DN do Sony E i Mikro Cztery Trzecie. Zdradza też plany kolejnej konstrukcji
Silniejszą ekspansję na rynek bezlusterkowców Sigma zapowiadała już od pewnego czasu. Dziś mamy tego potwierdzenie - producent pokazuje obiektyw 16 mm f/1.4 do aparatów APS-C oraz konstrukcji z matrycą Mikro Cztery Trzecie. Ale na horyzoncie jest także kolejne szkło.
24 Paź 2017
Maciej Luśtyk
5
Leica Thambar-M 90 mm f/2.2 - legendarny obiektyw soft-focus powraca
Po modelu Summaron-M 28 mm f/5.6 Leica wskrzesza kolejną konstrukcję, która wśród kolekcjonerów uchodzi za kultową. Thambar-M 90 mm f/2.8 to nowa wersja obiektywu sprzed 80 lat, która dostarczyć ma użytkownikom wyjątkowo plastycznych efektów.
17 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Laowa D-Dreamer 12 mm f/2.8 i C-Dreamer 7,5 mm f/2 - ultraszerokokątne szkła Venus Optics dostępne w Polsce. Znamy cenę
Chiński producent Venus Optics z każdą nową premierą udowadnia, że na rynku obiektywów nie brakuje miejsca na innowacje. Pełnoklaktowa Laowa 12 mm f/2.8 Zero-D i przeznaczony do systemu Mikro Cztery Trzecie obiektyw Laowa 7,5 mm f/2 są już dostępne w Polsce.
4 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0