Sony przekształci dział produkcji matryc w osobną firmę

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Wraz z początkiem 2015 roku Sony postawiło na restrukturyzację firmy i podzielenie jej poszczególnych segmentów na mniejsze, autonomiczne jednostki. Od wiosny 2016 roku osobną firmą stanie się przynoszący ogromne zyski dział produkcji matryc. Czy to dobre posunięcie?

Jeszcze kilka lat temu Sony było w poważnych tarapatach finansowych. Jedną z odnóg biznesu, która pomogła odmienić tę sytuację był dział produkcji matryc, którego wyniki przez sam ostatni rok wzrosły o 35%, dając 1,92 mld dolarów zysku. Obecnie Sony jest najmocniejszym graczem w segmencie produkcji matryc i posiada około 40% udziału w rynku. Matryce producenta wykorzystywane są w aparatach wielu najważniejszych firm z branży aparatów cyfrowych, w tym między innymi w iPhone’ach, które są obecnie najpopularniejszymi smartfonami na świecie. Nic więc dziwnego, że firma stawia na restrukturyzację i zamierza skupić się na segmentach przynoszących zyski.

Proces restrukturyzacji zakłada rozdzielenie poszczególnych działów firmy na mniejsze, autonomiczne jednostki, co według firmy przyspieszy rozwój poprzez uproszczenie procesów decyzyjnych i zwiększenie odpowiedzialności poszczególnych segmentów za wyniki finansowe.

Jedną z takich filii od przyszłej wiosny stanie się dział półprzewodników, odpowiedzialny między innymi za produkcję matryc do aparatów cyfrowych. Od 1 kwietnia 2016 roku matryce produkowane będą pod szyldem Sony Semiconductor Solutions Corporation. Firma ciągle będzie jednak pozostawać pod jurysdykcją centrali Sony. Według producenta to posunięcie ma ułatwić dotarcie do grup biznesowych i inwestorów oraz jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lukratywnego biznesu jakim dla Sony stały się matryce. Czy to dobre posunięcie? O tym przekonamy się w najbliższych latach, zwykle jednak zwiększenie swobody pozytywnie wpływa na rozwój przedsięwzięć.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.net

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
Pandemia dobija branżę ślubną. Jej przedstawiciele rozmawiali z rządem
  Od ponad pół roku branża ślubna przeżywa kryzys, z którego będzie dźwigać się jeszcze długo po opanowaniu sytuacji epidemiologicznej....
10
1
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
„Afgańska dziewczyna” Steve’a McCurry’ego najdrożej zlicytowanym zdjęciem w Polsce
Ostatnia aukcja w Desa Unicum przyniosła nowy rekord na polskim rynku fotografii kolekcjonerskiej. Zdjęcie „Afghan Girl” zlicytowane zostało za rekordową sumę niemal...
15
1
Wystawa Chrisa Niedenthala odwołana z powodów politycznych
Wystawa Chrisa Niedenthala odwołana z powodów politycznych
Jedna z głównych wystaw Rzeszowskigo Weekendu Fotografii została odwołana. Powód? Treści polityczne zawarte w ekspozycji.
1591
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)