Sony przekształci dział produkcji matryc w osobną firmę

0
Maciej Luśtyk
7 Październik 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wraz z początkiem 2015 roku Sony postawiło na restrukturyzację firmy i podzielenie jej poszczególnych segmentów na mniejsze, autonomiczne jednostki. Od wiosny 2016 roku osobną firmą stanie się przynoszący ogromne zyski dział produkcji matryc. Czy to dobre posunięcie?
Jeszcze kilka lat temu Sony było w poważnych tarapatach finansowych. Jedną z odnóg biznesu, która pomogła odmienić tę sytuację był dział produkcji matryc, którego wyniki przez sam ostatni rok wzrosły o 35%, dając 1,92 mld dolarów zysku. Obecnie Sony jest najmocniejszym graczem w segmencie produkcji matryc i posiada około 40% udziału w rynku. Matryce producenta wykorzystywane są w aparatach wielu najważniejszych firm z branży aparatów cyfrowych, w tym między innymi w iPhone’ach, które są obecnie najpopularniejszymi smartfonami na świecie. Nic więc dziwnego, że firma stawia na restrukturyzację i zamierza skupić się na segmentach przynoszących zyski.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Proces restrukturyzacji zakłada rozdzielenie poszczególnych działów firmy na mniejsze, autonomiczne jednostki, co według firmy przyspieszy rozwój poprzez uproszczenie procesów decyzyjnych i zwiększenie odpowiedzialności poszczególnych segmentów za wyniki finansowe.

Jedną z takich filii od przyszłej wiosny stanie się dział półprzewodników, odpowiedzialny między innymi za produkcję matryc do aparatów cyfrowych. Od 1 kwietnia 2016 roku matryce produkowane będą pod szyldem Sony Semiconductor Solutions Corporation. Firma ciągle będzie jednak pozostawać pod jurysdykcją centrali Sony. Według producenta to posunięcie ma ułatwić dotarcie do grup biznesowych i inwestorów oraz jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój lukratywnego biznesu jakim dla Sony stały się matryce. Czy to dobre posunięcie? O tym przekonamy się w najbliższych latach, zwykle jednak zwiększenie swobody pozytywnie wpływa na rozwój przedsięwzięć.

Więcej informacji znajdziecie na stronie sony.net.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
13
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)