Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Spadek sprzedaży matryc Sony. Co z aparatami?

0

Autor: Maciej Luśtyk

1 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Jeszcze niedawno pozycja producenta na rynku matryc wydawała się niezachwiana. Wyniki finansowe firmy pokazują jednak spadek sprzedaży względem zeszłego roku. Czy sytuacja przełoży się na rynek aparatów?

W ciągu krótkiego czasu Sony wyrosło na giganta rynku matryc. W 2014 roku 40% ze wszystkich wytworzonych matryc, było matrycami producenta, a na jesieni zeszłego roku firma postanowiła wydzielić dział produkcji sensorów w osobną filię. Firma pozyskała też 4 mln dolarów na dalszy rozwój produkcji sensorów. Nie bez wpływu na takie działania pozostały z pewnością wyniki finansowye za ostatni kwartał zeszłego roku fiskalnego, który pokazywał 35% wrost w tym segmencie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Niestety najnowsze sprawozdanie finansowe firmy, obejmujące 3 kwartał 2015 roku nie jest już tak kolorowe. W zestawieniu z minionym rokiem dział matryc odnotował 12,6-procentowy spadek, a firma zamknęła kwartał z ze stratą rzędu 97 mln dolarów. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze rok temu ogólne straty firmy sięgały 400 mln dolarów.

- Wyniki są pokłosiem spadku sprzedaży matryc, co jest odzwierciedleniem malejącego zapotrzebowania na urządzenia mobilne. Mniejsze niż oczekiwano okazały się także przychody ze sprzedaży akumulatorów - tłumaczy producent.

Wygląda więc, że rynek się zwyczajnie nasycił, co w końcu musiało się wydarzyć. Sony przewiduje, że trend ten może się utrzymywać i opracowuje strategię na kolejny rok fiskalny. Mamy tylko nadzieję, że sytuacja działu matryc nie przełoży się na tempo rozwoju działu aparatów.

Jeśli chodzi o aparaty, to istnieje możliwość, że zmniejszający się popyt, odpowiedzialny za aktualne wyniki, może mieć negatywne skutki i upośledzić dalszy rozwój działu odpowiedzialnego za produkcję tych urządzeń. - mówią przedstawiciele firmy.

Czy powinniśmy się obawiać?

Więcej informacji znajdziecie na stronie image-sensor-world.blogspot.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 - bezlusterkowy potwór 50 Mp przebija wydajnością reporterskie lustrzanki
Sony A1 - bezlusterkowy potwór 50 Mp przebija wydajnością reporterskie lustrzanki
Sony A1 to fantastyczny pokaz możliwości technologicznych Sony i aparat, który, przynajmniej w teorii, rozkłada konkurencję na łopatki. Czy jednak nie zastawia pułapki...
93
4
Sony A1 - aparat jakiego nie było. Oglądaj z nami premierę online
Sony A1 - aparat jakiego nie było. Oglądaj z nami premierę online
Dołącz do wydarzenia online i zobacz, co takiego przygotowało nam dzisiaj Sony. To aparat tak tajny, że informacje o nim nie pojawiały się nawet na przedpremierowych spotkaniach dla prasy.
10
0
To już pewne - jutro zobaczymy nowy kompaktowy średni format Fujifilm. Ale to nie wszystko
To już pewne - jutro zobaczymy nowy kompaktowy średni format Fujifilm. Ale to nie wszystko
O nadchodzących, planowanych na 27 stycznia premierach Fujifilm plotkuje się już od kilku tygodni, a teraz wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeli. Zapowiada się...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)