Spadek sprzedaży matryc Sony. Co z aparatami?

0

Autor: Maciej Luśtyk

1 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Jeszcze niedawno pozycja producenta na rynku matryc wydawała się niezachwiana. Wyniki finansowe firmy pokazują jednak spadek sprzedaży względem zeszłego roku. Czy sytuacja przełoży się na rynek aparatów?

W ciągu krótkiego czasu Sony wyrosło na giganta rynku matryc. W 2014 roku 40% ze wszystkich wytworzonych matryc, było matrycami producenta, a na jesieni zeszłego roku firma postanowiła wydzielić dział produkcji sensorów w osobną filię. Firma pozyskała też 4 mln dolarów na dalszy rozwój produkcji sensorów. Nie bez wpływu na takie działania pozostały z pewnością wyniki finansowye za ostatni kwartał zeszłego roku fiskalnego, który pokazywał 35% wrost w tym segmencie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Niestety najnowsze sprawozdanie finansowe firmy, obejmujące 3 kwartał 2015 roku nie jest już tak kolorowe. W zestawieniu z minionym rokiem dział matryc odnotował 12,6-procentowy spadek, a firma zamknęła kwartał z ze stratą rzędu 97 mln dolarów. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze rok temu ogólne straty firmy sięgały 400 mln dolarów.

- Wyniki są pokłosiem spadku sprzedaży matryc, co jest odzwierciedleniem malejącego zapotrzebowania na urządzenia mobilne. Mniejsze niż oczekiwano okazały się także przychody ze sprzedaży akumulatorów - tłumaczy producent.

Wygląda więc, że rynek się zwyczajnie nasycił, co w końcu musiało się wydarzyć. Sony przewiduje, że trend ten może się utrzymywać i opracowuje strategię na kolejny rok fiskalny. Mamy tylko nadzieję, że sytuacja działu matryc nie przełoży się na tempo rozwoju działu aparatów.

Jeśli chodzi o aparaty, to istnieje możliwość, że zmniejszający się popyt, odpowiedzialny za aktualne wyniki, może mieć negatywne skutki i upośledzić dalszy rozwój działu odpowiedzialnego za produkcję tych urządzeń. - mówią przedstawiciele firmy.

Czy powinniśmy się obawiać?

Więcej informacji znajdziecie na stronie image-sensor-world.blogspot.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)