Spadek sprzedaży matryc Sony. Co z aparatami?

0
Maciej Luśtyk
1 Luty 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Jeszcze niedawno pozycja producenta na rynku matryc wydawała się niezachwiana. Wyniki finansowe firmy pokazują jednak spadek sprzedaży względem zeszłego roku. Czy sytuacja przełoży się na rynek aparatów?
W ciągu krótkiego czasu Sony wyrosło na giganta rynku matryc. W 2014 roku 40% ze wszystkich wytworzonych matryc, było matrycami producenta, a na jesieni zeszłego roku firma postanowiła wydzielić dział produkcji sensorów w osobną filię. Firma pozyskała też 4 mln dolarów na dalszy rozwój produkcji sensorów. Nie bez wpływu na takie działania pozostały z pewnością wyniki finansowye za ostatni kwartał zeszłego roku fiskalnego, który pokazywał 35% wrost w tym segmencie.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Niestety najnowsze sprawozdanie finansowe firmy, obejmujące 3 kwartał 2015 roku nie jest już tak kolorowe. W zestawieniu z minionym rokiem dział matryc odnotował 12,6-procentowy spadek, a firma zamknęła kwartał z ze stratą rzędu 97 mln dolarów. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze rok temu ogólne straty firmy sięgały 400 mln dolarów.

- Wyniki są pokłosiem spadku sprzedaży matryc, co jest odzwierciedleniem malejącego zapotrzebowania na urządzenia mobilne. Mniejsze niż oczekiwano okazały się także przychody ze sprzedaży akumulatorów - tłumaczy producent.

Wygląda więc, że rynek się zwyczajnie nasycił, co w końcu musiało się wydarzyć. Sony przewiduje, że trend ten może się utrzymywać i opracowuje strategię na kolejny rok fiskalny. Mamy tylko nadzieję, że sytuacja działu matryc nie przełoży się na tempo rozwoju działu aparatów.

Jeśli chodzi o aparaty, to istnieje możliwość, że zmniejszający się popyt, odpowiedzialny za aktualne wyniki, może mieć negatywne skutki i upośledzić dalszy rozwój działu odpowiedzialnego za produkcję tych urządzeń. - mówią przedstawiciele firmy.

Czy powinniśmy się obawiać?

Więcej informacji znajdziecie na stronie image-sensor-world.blogspot.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)