Sony planuje pozyskać 4 mld dolarów na inwestycje w produkcję matryc

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Jak informuje agencja Reuters, Sony planuje wypuścić akcje i obligacje o wartości 4 mld dolarów by zainwestować w produkcję matryc, co jest ostatnimi czasy najbardziej dochodowym filarem działalności firmy. Tym samy firma planuje ograniczyć produkcję dóbr przynoszących straty, takich jak telewizory czy smartfony.

Niedawno informowaliśmy Was, że 40% światowej produkcji matryc przypada Sony. Nic więc dziwnego, że firma planuje dalej inwestować w obszar, który przynosi największe korzyści. Jak informuje agencja Reuters, sony zamierza wypuścić akcje i obligacje o łącznej wartości około 4 mld dolarów, aby zebrać środki na dalsze inwestycje w produkcję matryc. Będzie to pierwsze wypuszczenie nowych akcji firmy od 26 lat.

Ruch ten spowodowany jest dużymi stratami, które firma odnotowywała w ostatnich latach na rynku telewizorów, smartfonów i małej elektroniki. Już w marcu Sony poinformowało, że w poszukiwaniu oszczędności zamierza odseparować i przekształcić w osobne filie niektóre działy. Najnowsze wieści są z pewnością kontynuacją podjętych działań. Jak czytamy, główny oddział Sony zamierza skupić większość swoich sił na produkcji matryc i konsol Playstation - dwóch obszarów działalności, które przynoszą firmie największe zyski. Mimo że w ostatnim roku fiskalnym firma odnotowała straty rzędu 126 mld jenów, to między innymi dzięki coraz mocniejszej pozycji na rynku matryc, rok obecny ma przynieść zyski rzędu 140 mld jenów.

Jesteśmy bardzo ciekawi jak potoczą się losy Sony. Więcej informacji znajdziecie na stronie reuters.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty, którymi zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2021. Na pierwszym miejscu 9-letnie body
Aparaty, którymi zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2021. Na pierwszym miejscu...
Konkurs WPP do roku daje ciekawy wgląd w to, jakimi aparatami pracują zawodowcy. Statystyka nieco zaskakuje.
77
2
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Zgłoszenia do Grand Press Photo 2021 tylko do 7 kwietnia
Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać zdjęcia, reportaże, projekty dokumentalne oraz książki fotograficzne do konkursu Grand Press Photo 2021.
1
0
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Czy rynek foto wreszcie się stabilizuje? Są pierwsze pozytywne sygnały
Pierwsze miesiące 2021 roku wskazują, że pikujący od dekady rynek sprzętu fotograficznego wydaje się wreszcie stabilizować. Ale jeszcze za wcześnie na otwieranie...
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)