Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony przekształci działy związane z produkcją sprzętu audio-wideo w osobne filie

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Luty 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jak podaje Wall Street Journal, w poszukiwaniu oszczędności japoński producent zamierza odseparować działy odpowiedzialne za produkcję sprzętu audio-wideo, w tym aparatów cyfrowych.

Wczoraj Sony poinformowało, że zamierza przekształcić działy odpowiedzialne za produkcję sprzętu fotograficznego i muzycznego w osobne, samodzielne jednostki. Przypominamy, że niemal dokładnie rok temu takie same kroki podjęła wobec jednostki związanej ze sprzętem telewizyjnym. Obecny prezes Sony, Kazuo Hirai, tłumaczy decyzję kwestiami finansowymi. Firma od 10 lat przynosi straty i aby odwrócić ten trend, producent zamierza skupić się na obszarach przynoszących profity - konsoli PlayStation, produkcji matryc i produkcji filmów, co w wyliczeniach firmy w ciągu trzech lat ma wygenerować zyski rzędu 4,2 miliardów dolarów. Jednocześnie prezes poinformował, że rozważane jest zupełne pozbycie się jednostek związanych z produkcją telewizorów i smartfonów.

Co oznacza to dla nas, fotografów? Z pewnością nie oznacza to końca aparatów Sony, tym bardziej że akurat w tym segmencie producent wywalczył sobie solidną pozycję. Urządzenia z logiem producenta nadal będą pojawiały się na rynku, w końcu nowa jednostka wciąż będzie podlegać jurysdykcji Sony. Główną zmianą będzie przeniesienie ośrodka decyzyjnego z firmy-matki do podległej filii, co akurat fotografom może wyjść na dobre. Mniejsza kontrola wiąże się z większym polem do eksperymentowania. Z pewnością też osobom zarządzającym filią będzie zależało by firma przynosiła zyski, co powinno przełożyć się na większą konkurencyjność funkcji oferowanych przez aparaty producenta.

Oczywiście ostateczną odpowiedź na to jakie będą skutki tej decyzji przyniosą najbliższe lata. Nie możemy się jednak pozbyć wrażenia, że Sony tą decyzją strzela sobie w kolano.

Więcej informacji znajdziemy w artykule opublikowanym przez Wall Street Journal

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
16
3
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
4
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły